Bugünün dizi tanıtımı NTSF:SD:SUV için geliyor.

NTSF:SD:SUV, Adult Swim‘e ait bir komedi dizisi. Kanalın bir başka dizisi Childrens Hospital misali bir parodi dizi NTSF:SD:SUV. Childrens Hospital, hastane dizileriyle dalga geçen bir diziydi. Bu dizi ise polisiye dizilerle dalga geçmekte. Childrens Hospital’ı izleyen kişiler, o dizi içerisine yerleştirilmiş reklam kuşağı kapsamında bu dizinin adını daha önce duymuşlardır muhtemelen.

Dizinin yaratıcısı, dizinin aynı zamanda başrol oyuncusu da olan Paul Scheer. Ona yazar masasında Jonathan Stern, Curtis Gwinn, Alex Fernie ve Nick Wiger gibi isimler eşlik etmiş. Yönetmen kadrosunda Ryan McFaul ve Eric Appel gibi isimler mevcut. Yapımcı kadrosunda ise Scheer, Stern ve Gwinn dışında Keith Crofford, Mike Lazzo, Melissa Warrenburg ve Nick Weidenfeld gibi isimler bulunuyor.

2011-2013 yıllarında yayınlanan dizi, 3 sezon ve toplam 39 bölümden oluşuyor. Dizinin sezonları 12’şer bölüm uzunluğunda. 2. sezon ile 3. sezon arasında yayınlanmış 3 özel bölüm mevcut ayrıca. Bu özel bölümlerden Inertia, dizinin en çok izleyici çeken bölümü konumunda. Söz konusu bölümden önce aynı isimde ve aynı konuyla ilgili bir web dizisi yayınlanmış ayrıca 2012 yılında.

Dizinin bölüm süreleri 10-12 dakika aralığında değişiyor.

Dizinin ismindeki harflerin açılımı ise şu şekilde: National Terrorism Strike Force: San Diego: Sport Utility Vehicle.

Dizide, San Diego’da görev yapan bir özel birimin aksiyon ve komedi dolu maceralarını izliyoruz. Birimimiz, birbirinden abuk sabuk davalara bakıyor. Karikatürize edilmiş karakterlerimiz garip garip tepkiler veriyorlar. Çeşitli polisiye dizilerden ve aksiyon filmlerinden aşina olduğumuz hamlelerle ve ekstra yeteneğe sahip karakterlerle dalga geçen birçok sahne izliyoruz bölümlerin içerisinde. Dizinin bölüm sonlarında hikayenin devamı gelecekmiş gibi hissettiren kapanışlar yapabildiğini ama söz konusu hikayelerin devamının gelmediğini de ekleyeyim aklımdayken.

Sam – Jessie – Kove – Trent – Alphonse – Piper

*Ekibin en çok öne çıkan saha ajanı olan Trent Hauser karakterinde Black Monday, Fresh Off the Boat ve The League gibi dizilerden tanıdığımız Paul Scheer‘ı izliyoruz. Güneş gözlüğü onun vazgeçilmez aksesuarı konumunda. Aşırı derecede başına buyruk ve kibirli bir tip.

*Birimin diğer 2 saha ajanı konumundaki Alphonse ve Piper karakterlerine Brandon Johnson ile Grace and Frankie, New Girl ve Burning Love gibi dizilerden tanıdığımız June Diane Raphael hayat veriyor.

*Birimin amiri ve aynı zamanda Trent’in eski karısı olan Kove karakterini Orange Is the New Black, Star Trek: Voyager ve Mr. Mercedes gibi dizilerden tanıdığımız Kate Mulgrew canlandırıyor.

*Ekibin analisti Sam Stern karakterinde Silicon Valley, Party Down ve Freaks and Geeks dizilerinden tanıdığımız Martin Starr‘ı izliyoruz.

*Sam ile benzer bir iş yapan robot S.A.M. karakterini The Tick, Miracle Workers ve Mr. Sloane dizilerinden hatırlanabilecek Peter Serafinowicz seslendiriyor.

*Ekibin adli tabibi Jessie Nichols karakterinde ise The Librarians, Eastwick ve Pepper Dennis gibi dizilerden tanıdığımız Rebecca Romijn‘i izleme fırsatı yakalıyoruz.

*Gary Unmarried, Rob Riggle’s Ski Master Academy ve Modern Family gibi dizilerden anımsayabileceğiniz Rob Riggle, deniz kuvvetleri komutanı rolünde karşımıza çıkıyor tekrar eden bir rolle.

*Selfie ve Doctor Who dizilerinden anımsanabilecek Karen Gillan ise 2. sezon sonunda kadrodan ayrılan Rebecca Romjin’in yerine Daisy isimli yeni bir karakterle ekibe dahil olmuş 3. sezonda.

Diziynin konuk oyuncu havuzunda ise Eliza Dushku, Ed Helms, Adam Pally, Matt Walsh, Jon Daly, Echo Kellum, Rob Huebel, Jayma Mays, Max Carver, John Cho, Courtney Ford, Adam Scott, Diedrich Bader, Carly Chaikin, Rob Corddry, Moon Bloodgood, Tony Hale, Jerry O’Connell, Wilmer Valderrama, Casey Wilson, Gabrielle Union, Aziz Ansari, Max Greenfield, Bob Odenkirk, Xander Berkeley, Robert Forster, Seth Morris, Alison Brie, Caity Lotz, Lennon Parham, Brett Gelman, Kathryn Hahn, Jessica Chaffin, Kali Hawk, Jake Johnson, Ellie Kemper, Jason Ritter, Thomas Lennon, Bill Hader, Ray Liotta, Matt Jones, Lance Reddick, Michaela Watkins, Danielle Schneider, Brie Larson, Natasha Leggero, Joe Lo Truglio, Jason Mantzoukas, Alia Shawkat, Natasha Lyonne, Aubrey Plaza, Andre Royo, Alan Tudyk, Charlie Saxton, Damon Wayans Jr., Nicky Whelan, Kristen Schaal, Abigail Spencer, Steven Yeun, J.K. Simmons, Kelly Brook ve Summer Glau gibi çok sayıda tanıdık sima bulunuyor.

Dizinin ilk sezonunu bitirmiş bulunuyorum. An itibarıyla Childrens Hospital kadar başarılı bir dizi olduğunu iddia edemeyeceğim ne yazık ki. 2, 4 ve 7 olmak üzere eğlendim diyebileceğim 3 bölüm vardı koca sezonda. Gerisi yetersiz kaldı bana göre. 2. ve 3. sezondan daha fazla umutluyum ama. Umarım yanılmam.

6 kişilik ekipten en çok June Diane Raphael’i izlemeyi seviyorum ilk sezon itibarıyla. Onu Rebecca Romijn ve Martin Starr takip ediyor. Kate Mulgrew‘i yorucu, Brandon Johnson‘ı ise bu dizi için fazla sıradan buluyorum.