Harry Potter serisi bittiğinden beri farklı projelerde yer almaya ve kendisini tekrar etmemeye özen gösteren Daniel Radcliffe, 2012-2013 yılları arasında yayınlanıp iki sezon süren A Young Doctor’s Notebook‘ta da yer almıştı.

2019 yılına geldiğimizde kariyerinin ikinci başrolüyle TV’ye dönüş yaptı. Usta aktör Steve Buscemi’nin de kendisine katıldığı ve başrolde yer aldığı Miracle Workers, 12 Şubat’ta Amerika’nın kablolu kanallarından TBS’te ilk bölümüyle ekrana gelmeye başladı. Antoloji türündeki proje, bir iş yeri komedisi. Yaratıcısı ve yürütücü yapımcısı Simon Rich’in kaleme aldığı What in God’s Name isimli romandan uyarlandı.

Sezonu yedi bölüm süren dizinin kadrosunda Geraldine ViswanathanJon BassKaran Soni, ve Lolly Adefope gibi isimler de yer alıyor.

Konusu:

Heaven Inc.’e hoş geldiniz. Burası bildiğimiz anlamıyla cennet. Dünya ile alakalı her türlü konuya bakan bir departman mevcut. Tanrı elbette patron konumunda, meleklerse çalışan durumunda.

Toprak Departmanı’nda çalışan Eliza Hunter (Geraldine Viswanathan) farklı ve daha yararlı bir bölüme geçiş yapmak isteyince insanların dualarına cevap verildiği departmana gönderilir. Bu geçişi heyecanla karşılasa da departman pek de beklediği gibi çıkmaz. Düşük rütbeli ve asosyal melek Craig, buranın tek çalışanıdır ve tarihin gidişatını değiştirmeden kulağa basit gelen dualara cevap vermekle meşguldür.

Eliza, departmana geldikten sonra gün geçtikçe gidişatının bozulduğuna tanık olduğu Dünya’ya artık sadece hobileriyle ilgilenen Tanrı’nın  müdahale etmesi gerektiğini düşünür ve bunu ona da belirtir. Ancak isteği ters teper ve Tanrı, Eliza’nın dediklerinden sonra Dünya’yı iki hafta içinde yok etmeye ve tüm melekleri emekliye ayırmaya karar verir. Yaptığını düzeltmeye çalışan Eliza, bu sefer de kendisini Tanrı’yla iddiaya girmiş bulur. İki hafta içerisinde “imkansız” kategorisine alınan dualardan birisini gerçekleştirmelidir.

Eliza ve Craig de Dünya’yı yıkımdan kurtarmak için harekete geçerler ama işleri düşündüklerinden de zordur.

Not: Dizinin bölümlerine kaç gün kaldığına göre isim verilmiş. Örneğin ilk dört bölümün ismi sırasıyla “2 Weeks”, “13 Days”, “12 Days” ve “6 Days”.

A Young Doctor’s Notebook dizisini izlediğim gibi bu diziye de kadrosunda Daniel Radcliffe’in yer aldığı bir diziyi izleme düşüncesiyle başladım. Zaten antoloji türünde olduğu için onay alırsa ikinci sezonu bağımsız bir şekilde devam edecek ve başka bir işyerine geçilecek. Dolayısıyla elimizde bu hikayeye ait yedi bölümlük bir sezon var da diyebiliriz.

Miracle Workers’ı izlediğime pişman değilim ve ortalamanın üstü bir komedi dizisi. Belli bir ismin üstüne yüklenmeyip gerektiğinde Tanrı’nın yardımcıları Sanjay ve Rosie gibi diğer bazı ana karakterlere de yer veriyorlar. Yarattıkları “iş yeri olarak cennet” profili başarılıydı. Güldüğüm yerler olduğu gibi sulu kaçan yerleri de vardı tabii ki. Tanrı’yı komedi katmak için zaman zaman aptal birisine dönüştürdükleri oluyor. Görevi başarabilmek için yaptıkları ise bence diziyi daha üste taşıyan elementlerdendi.

Sezonunu beklendiği gibi ucu kapalı bitiriyorlar, o da hikaye için yeterliydi. Daniel Radcliffe’i tekrardan altı yıl geçmeden yine bir dizide görmek dileğiyle. Konusunu veya kadrosunu sevenlere denenmesi için tavsiyedir. İyi seyirler…