Alternatif komediler kuşağından bugünkü önerimiz Hollywood Darlings olacak.

Hollywood Darlings, Real Rob ve Lopez misali yarı kurgusal tarzda bir komedi dizisi. Pop kanalında yayınlanmış olan komedinin yaratıcısı Jimmy Fox. Yapımcı koltuğunda Fox’a dizinin 3 başrol oyuncusu Christine Lakin, Beverley Mitchell ve Jodie Sweetin‘e ek olarak Greg Lipstone, Layla Smith, Shannon Fitzgerald, Jim Dubensky, Sue Kolinsky, Tatiana Orozco, Sammi Cohen, Kourtney Gleason ve Adam Saltzberg gibi isimler eşlik ediyor.

Hollywood Darlings‘in ekran macerası 12 Nisan 2017 tarihinde başlamış. 8’er bölümlük iki sezonu geride bırakmış. 2. sezon finalini 6 Haziran 2018 tarihinde yapmış. Aradan geçen yaklaşık 10 aylık süreçte 3. sezon onayı aldığına ya da iptal olduğuna dair bir haber çıkmamış. Dizi sessiz sedasız iptal olmuş olabileceği gibi 2018 yılı Eylül ayında doğum yapan dizinin başrollerinden Christine Lakin’in ve diğer başrollerinin uygun olmayan çalışma takvimleri dolayısıyla da yeni sezon değerlendirme süreci erteleme aşamasında olabilir elbette. İptal olmuş olsa dahi sezona yayılan bir ana konuya sahip olmadığı ve bölümlük hikayeler üzerinden ilerlediği için gönül rahatlığıyla başına oturabilirsiniz.

Dizinin bölüm süreleri ise yirmişer dakika uzunluğunda.

Dizimizin merkezinde kariyer patlamalarını doksanlı yıllarda yer aldıkları birer hit TV dizisi ile yapmış ama söz konusu dizileri sona erdikten sonra oyunculuk kariyerleri o kadar da parlak ilerlememiş olan 3 aktris var. Bunlardan ilki seksenlerin sonunda henüz 5 yaşındayken Full House ile ün yapan ve şimdilerde Fuller House ile ekranlara geri dönen Jodie Sweetin. İkinci aktrisimiz doksanların başında henüz 12 yaşındayken Step by Step isimli aile komedisiyle ün yapan Christine Lakin. Üçüncü aktrisimiz ise doksanların ortasında henüz 15 yaşındayken 7th Heaven isimli aile dramasıyla ün yapan Beverley Mitchell. Üçü de evlenmişler, anne olmuşlar ve hayatları oyunculuk kariyerleri dışında başka bir yöne doğru kaymış ama sektörde yer almaya çalışmayı da bırakmıyorlar.

Çok uzun yıllardan beri yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen çok yakın 3 arkadaş olan bu üçlüden Jodie, okul çağında 2 çocuğu olan bekar bir anne. Christine, 6 aylık bir bebeği olan bir yeni anne. Beverley’nin de 2 çocuğu var. Bu üçlüden annelik içgüdüleri en çok gelişmiş olanı Beverley. Anneliği gündelik hayatı için en çok külfet olarak gören ise Jodie. Üçlünün çocuklarını dizide pek görmediğimizi, ailelerinden ziyade kendilerine odaklandığımızı da belirtmeden geçmeyeyim izlemeyi yeni bitirdiğim ilk sezonu itibarıyla.

Beverley için hayatını çocukları etrafında şekillendiren, bir şey alırken pazarlık yapmayı seven ama genel olarak bakıldığında hafiften saf, güleç yüzlü bir kadın diyebiliriz. Son dönemde Jodie ve Christine’e oranla sektörün biraz daha dışında kalmış durumda.

Christine, ekibin en girişken, en eğlenceli, en deli dolu, en dişi üyesi. Sürekli olarak bir şeyler deneyimleme derdinde. Hayata karşı açık ve hayatın getirebileceği şeylere karşı pozitif bir insan. Günlük hayatta halk arasında Beverley ve Jodie’ye oranla daha az tanındığını söylemek mümkün.

Jodie ise oldukça rahat bir kadın. Çocukları diğer ikisininkilere oranla daha büyük olduğu için onları o kadar da kafaya takmıyor. Hali hazırda devam etmekte olan bir TV dizisi olduğu için kariyer açısından da çok daha rahat durumda diğer ikisine oranla. Christine’in aksine yeni şeyler deneyimlemeye kapalı biri ayrıca.

Çoğunlukla doksanların dizi ve müzik sektörü ünlülerini ağırlamayı tercih eden dizinin konuk oyuncu havuzunda yer alan bazı isimler ise şunlar: Patrick Duffy, Soleil Moon Frye, Will Friedle, David Lascher, Sarunas J. Jackson, Marla Sokoloff, Matthew Lawrence, Lance Bass, Staci Keanan, Nicholle Tom, Jaleel White, Wanya Morris, Tamera Mowry-Housley ve Andrea Barber.

Hollywood Darlings’in henüz ilk sezonunu izlemiş bulunuyorum. Epey eğlenceli bir sezon olmuş kesinlikle. Birbirinden farklı özelliklere sahip 3 karakterden en çok Christine’i sevdim ben. Onun olduğu yerde eğlence eksik olmuyor. Diziyi başarılı bir şekilde taşımayı başarıyor. Beverley de hiç fena değildi. Başrol üçlü arasında daha önceden tanıdığım tek aktris olan Jodie Sweetin ise diğer ikisi kadar ilgi çekici bir karaktere sahip değil bana göre.

Bu tarz yarı kurgusal komedileri sevenler bu diziyi büyük keyif alarak izleyeceklerdir bana göre. Henüz bu tarz bir dizi izlememiş olanlar da türe bu diziyle bir giriş yapabilirler diye düşünüyorum. Başrol üçlüden herhangi birine bir sempatisi olanlar ya da doksanlara ve doksanlar dizilerine hafiften özlem duyanlar için de iyi bir tercih olacaktır elbette bu dizi.

2. sezondan da en az ilk sezondaki kadar keyif almayı temenni ediyor ve mümkün olması halinde gelebilecek sürpriz bir 3. sezon onayına çok sevineceğimi belirtmek istiyorum. Benim diziyle ilgili söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. İzleyecek olanlara iyi seyirler.