Rob Schneider‘i tanırız. Aktör ve komedyen kimliği ile öne çıkan, ayrıca senaryo yazarlığı ve seslendirme sanatçılığı yapan ve hatta yönetmenliğe de el atan çok yönlü bir sanatçı. Schneider, kendisini canlandırdığı yarı kurgusal bir komedi dizisi yapmış ve Netflix’e satmış. Adını da Real Rob koymuş.

Aslında bu dizi Rob Schneider’ın bu tarzdaki ilk dizi denemesi değil. 2012 senesinde Rob adında yine kendisini canlandırdığı bir komedi yapmış CBS için. Sezon ortasında yayına giren dizi tutmamış ve CBS tarafından ilk sezonunun ardından iptal edilmiş. Bu dizide yarı kurgusallık çıtasını biraz daha yükseltmiş ve kadroya gerçek hayattaki eşi Patricia Maya Schneider ve minik kızı Miranda Scarlett Schneider‘ı da dahil etmiş. İyi de olmuş cidden. Karı-koca arasındaki uyum mükemmeldi dizide.

Patricia Maya Schneider, Rob Schneider’ın 3. eşi. Daha önce başından iki boşanma geçmiş Rob Schneider’ın. İlk evliliğinden bir de kızı varmış şu sıralar 28 yaşında olan. Ama ne bu iki eski evliliğinin ne de ilk çocuğunun lafı edilmiyor dizide.

Rob, Patricia ile 2005 yılında tanışmış ve 2011 yılında da evlenmiş. Çiftin dizide izlediğimiz ilk çocukları Miranda Scarlett, 2012 yılı Kasım ayında dünyaya gelmiş. 2016 yılı Eylül ayında da ikinci çocukları Madeline Robbie doğmuş. İlk sezonu 1 Aralık 2015 tarihinde yayınlanan dizinin 2. sezonuna hala kavuşamamamızın sorumlusu Madeline Robbie muhtemelen.

Schneider ailesinin 2017 yılı Nisan ayında çekilmiş bir fotoğrafları (2. sezonda kadro genişledi :) )

Tıpkı ilk sezon gibi yine 8 bölümlük 2. sezon onayı olan dizinin yeni sezonunun 2017 yılı içerisinde izleyiciye sunulması beklenirken hala dönüş tarihinin belli olmaması 2018 yılına da sarkabilir mi diye düşündürmüyor değil.

Rob ve Patricia

Patricia Maya Schneider, dizide de belirtildiği üzere Meksika’da doğup büyümüş ve ülkesinde televizyon programlarında yapımcılık yapmış. İlk defa Real Rob ile beraber yazarlığa ve oyunculuğa el atmış.

Real Rob’ın yönetmenliğini Rob Schneider üstlenirken, senaryosunu Rob Schneider, Patricia Maya Schneider ve dizinin diğer kadrolu oyuncusu Jamie Lissow kaleme alıyor. Lissow’u dizide Rob’un kafası iyi gezmeyi ve işten kaytarmayı seven, pek de zeki olmayan asistanı Jamie olarak izliyoruz.

Rob ve Jamie

Yapımcı koltuğunda ise Rob, Patricia, Jamie üçlüsüne Morris ChiaAngeles Morales CruzChas EdelsteinKen Goldstone ve Bill Heavener gibi isimler eşlik ediyor.

Steve

Max Amini‘yi Rob’ın rahatsız edicilik ve ürkütücülükten ziyade faydalı ve sempatik olarak nitelendirilebilecek sapık takipçisi Steve karakterinde, Seed ve Imposters dizilerinden tanıdığımız Adam Korson‘ı da Rob’un menajeri Andy karakterinde tekrar eden rollerde izliyoruz dizide.

Andy – Rob – Miranda

Nasılına gelecek olursak; gayet başarılı bir komedi olmuş bana göre. Rob ve Patricia arasındaki uyum harika. Patricia’yı baskın bir karakterle Rob’ı ise ezikvari bir karakterle izliyoruz. İkisinin sahnelerine bayılıyorum cidden. Çok doğal sahneler çıkıyor ortaya. Patricia’nın Rob’a karşı lafını esirgemeyişleri ve aşırı dürüst tepkileri çok eğlendiriyor beni. Rob da sağ olsun çok iyi paslar atıyor ona. Jamie, sinir bozucu bir tip. Ama bu sayede başına gelen talihsizlikleri izlemek daha bir eğlenceli oluyor dürüst olmak gerekirse. Ve Steve! Böyle bir sapık profili yok cidden.

Konu seçimlerini de genel olarak çok başarılı bulduğum dizide bir yandan hikaye akarken aralara Rob Schneider’ın konuyla ilgili espriler yaptığı stand up kesitleri sıkıştırılıyor. İlk bölümde bir yabancılık hissi yaratsa da sonrasında sevdirdi kendini bana bu kısımlar da. İyi espriler çıkabiliyor bu kısımlarda da cidden. Daha çok ilk bölümlerde olup azınlıkta kalan kameraya konuşma kısımları var bir de ama onlar da rahatsız etmiyor gerçekten.

Samimi, başarılı bir komedi olmuş Real Rob. Deneyin mutlaka derim ben.

Bu da fragmanı:

Diziyle ilgili daha önce şu yazının altında yorum yapılıyordu.

Resmi Site – IMDB – Wikipedia