Netflix’te 6 Nisan 2020 tarihinde The Big Show Show isimli yeni bir aile komedisi başladı.

Josh Bycel ve Jason Berger‘in yaratıcısı olduğu dizinin yapımcı koltuğunda bu ikiliye Susan Levison, Richard Lowell ve Pixie Wespiser gibi isimler eşlik ediyor.

Çoklu kamera yöntemiyle çekilen ve kahkaha efekti kullanılarak hazırlanan bir aile komedisi olan The Big Show Show‘un ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor. 2. sezonunun olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

WWE Studios yapım şirketi tarafından hazırlanan dizinin bölüm süreleri 25-29 dakika aralığında değişiyor.

The Big Show Show, merkezinde gerçek bir kişi olan yarı kurgusal tarzdaki dizilerden biri konumunda ve Big Show sahne isimli eski WWE güreşçisi Paul Wight‘ı merkezine alıyor.

Big Show, kısa bir süre önce emekli olup ringleri terk etmiş ve Florida’daki evinde kızlarıyla vakit geçirmeye başlamış. Big Show’un eşi ve 2 kızıyla yaşadığı eve 5. aile üyesinin de gelişiyle hikayemiz başlıyor. Söz konusu 5. aile üyesi kim mi? Big Show’un ilk eşinden olma kızı Lola. Onun taşınmasıyla ailenin zaten hareketli olan hayatı daha da hareketleniyor ve eğlence başlıyor.

*Big Show, 2.10 cm. uzunluğunda ve 180 kg. ağırlığında dev gibi bir adam. Ürkütücü fiziksel özelliklerine rağmen çok büyük bir kalbi olan, çocuksu ve sempatik biri.

Lola’nın gelişiyle tüm ailesini bir araya topladığı için sevinçli olan Big Show, tüm iyi niyetiyle çocuklarının yarattığı veya içine düştüğü sorunları çözmeye çalışıyor.

*Big Show’un eşi Cassy karakterine What I Like About You, One Tree Hill ve That ’70s Show gibi dizilerden anımsanabilecek Allison Munn hayat veriyor.

Ailenin reisi olarak lanse edilebilecek olan Cassy, son derece tatlı, güler yüzlü, sempatik ve destekleyici bir eş. Emlakçılık yapan Cassy, çocukların cezalandırılması gerektiği anlarda ailede öne çıkan kişi konumunda. Lola’nın eve taşınmasından büyük mutluluk ve memnuniyet duyduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

*Lola karakterini American Housewife ve Me, Myself and I dizilerinden anımsanabilecek Reylynn Caster canlandırıyor.

16 yaşında bir genç kız olan Lola, Minnesota’dan Florida’ya taşınıyor. Bunca yıldır annesiyle beraber yaşamaktaymış ve sadece yaz tatillerinde kısıtlı sürelerde babasını ziyarete gelirmiş. Annesi işi nedeniyle Belçika’ya taşınmak zorunda kalınca o da bundan böyle babasıyla yaşamaya karar vermiş. Gelmeden önce babasından rica ettiği iki şey ise buz hokeyi oynamaya devam edebileceği bir takım ayarlaması ve kendisine ait bir odası olması.

*Cassy’nin büyük kızı Mandy rolünde Lily Brooks O’Briant karşımıza çıkıyor. Mandy, 13-14 yaşlarında, çok çabuk hararetli bir moda bürünebilen, bir şeyi kafaya taktığında tutkulu bir şekilde peşine düşen ve konuşmayı çok seven bir kız.

*Cassy’nin küçük kızı J.J. rolünde ise Juliet Donenfeld‘ı izliyoruz. J.J., 8 yaşında, oldukça zeki, sorun çıkarmaya meyilli ama çok şirin olduğu için sorun çıkardığı anlarda bile insanın pek kızası gelmeyen bir küçük kız. Çocuklar arasında babasına en düşkün olanı diyebiliriz onun için.

Jaleel White, Dallas Young, Ben Giroux ve Asif Ali dizide tekrar eden rollerle karşımıza çıkan isimler. Konuk oyuncu havuzunda Mark Henry, Mick Foley, Solofa Fatu Jr. gibi WWE dünyasından tanıdık isimler ile Queer Eye’dan Tan France de yer alıyor.

Dizinin henüz ilk 3 bölümünü izlemiş bulunuyorum ve an itibarıyla memnunum diziden. Tatlı bir karakter olmuş Big Show. Bana ses rengi ve konuşma tarzı olarak Ethan Suplee‘yi anımsatıyor. What I Like About You’dan sevdiğim Allison Munn ile hasret gidermek de güzel oluyor bu arada. Çocuklardan ise favorim J.J. elbette. Çabucak kanım kaynamış durumda ufaklığa.

Türü sevenlerin beklentiyi düşük tutmak kaydıyla diziye bir şans verebileceklerini düşünüyorum. Ekibi sevdiğim için dizinin 2. sezonunun olmasını da ister moddayım. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Bu da dizinin fragmanı: