Nick at Nite‘ta 2012-2014 tarihleri arasında yayınlanan aile komedisi See Dad Run‘ın tanıtımıyla karşınızdayız bugün.

Ömrü 3 sezon süren dizinin yaratıcıları Tina Albanese ve Patrick Labyorteaux. Bu ikiliye yapımcı koltuğunda Scott Baio, Nat Bernstein, Eric Bischoff, Jason Hervey, Mitchel Katlin ve Michael Feldman gibi isimler eşlik etmiş.

David Hobbs, bir hit haline gelmiş ve yaklaşık 10 yıllık yayın hayatının ardından final yapmış olan See Dad Run isimli bir aile komedisinin başrol oyuncusudur. İzleyiciler onu “ABD’nin bir numaralı babası” olarak tanımaktadır. David’in söz konusu dizi dışında bir sinema kariyeri olmuş, reklam filmleri çekmiş ve geçmişte bir ara şarkıcılık işine de soyunmuştur. ABD’de tanınan biridir anlayacağınız.

David, kariyerini icra ederken karısı Amy evde kalıp çocukları büyütmüştür. Amy, David kadar ünlü olmasa da tanınan bir oyuncudur. Geçmişte çalıştığı pembe diziden yıllar sonra yeniden bir teklif alır ve komadaki karakterinin uyanıp hikayede kendine yeniden yer bulacağını öğrenir. Bunun sonrasında da çiftimiz fikir birliğine vararak Amy’nin işi kabul etmesine ve David’in de evde kalıp çocuklarla ilgilenmesine karar verirler. David ilk etapta bu işlerde tecrübesizdir ve onu farklı tarzda bir tempoya sahip yeni bir hayat beklemektedir. Sıkıştığı anlarda See Dad Run’daki bazı bölümlerden ilham alarak babalık görevini şekillendirir ve çocuklarının başına gelen olayları kendince çözümlemeye çalışır.

*David karakterine Charles in Charge, Happy Days ve Baby Talk gibi dizilerle tanınan Scott Baio hayat veriyor.

David, geçmişte yaptığı aşağı yukarı her işten büyük gurur duyan ve bu tecrübelerini sıkça dile getirmeyi ihmal etmeyen tarzda bir adam. Kendini çok ama çok sevdiğini söylemek mümkün. Bir şeye kafayı taktığı zaman takıntı haline getirebilen bir adam ayrıca kendisi. Eğlenceli, sevecen ve ilgili bir baba olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.


*Amy karakterini Girlfriends’ Guide to Divorce, Euphoria ve Hung gibi dizilerden tanıdığımız Alanna Ubach canlandırıyor.

Amy ilk etapta çocukları David’e emanet edip gitmekte tereddüt yaşasa da yeniden mesleğine dönmüş olmanın büyük mutluluğunu yaşıyor. Çocuklar konusunda ipleri David’e bıraksa da arka planda gözlem yapmayı ve yeri geldiğinde eşine yardımcı olmayı ihmal etmiyor. Uyumlu ve anlayışlı bir kadın olduğunu söylemek mümkün.


*Ailenin 14 yaşındaki büyük kızı Emily rolünde Ryan Whitney Newman‘ı izleme fırsatı yakalıyoruz.

Emily, rekabet duygusu oldukça gelişmiş durumda olan bir genç kız. Alımlı, şık, öz güveni yüksek, sosyal ve aynı zamanda derslerinde başarılı. Yaşına göre olgun bir ruhu olduğunu, ailesine değer verdiğini ve yeterince uyumlu bir ergen olduğunu söylemek mümkün.


*Ailenin 11 yaşındaki ortanca çocuğu Joe karakterinde One Tree Hill dizisi ile tanıyıp sevdiğimiz Jackson Brundage karşımıza çıkıyor.

Joe, ablasının aksine öz güveni düşük bir çocuk. Heyecanlı, sakar, biraz da aptal.


*Ailenin en küçük çocuğu Janie rolünde ise Bailey Michelle Brown‘ı izliyoruz.

Janie, tam bir zeka küpü. Büyümüş de küçülmüş halleri mevcut. Nazlı bir çocuk, tatlılığını kullanarak çevresindeki insanlara istediklerini kolayca yaptırabiliyor. Oyuncak ayısını yanından pek eksik etmiyor.


*David’in dizide uzun yıllar set asistanlığını yapmış olan, ona adeta tapan ve dizinin sona ermesinin ardından David’in babalık görevindeki asistanı olarak büyük bir şevkle ve istekle gönüllü olarak çalışmaya başlayan ve ailenin bir parçası haline gelen Kevin karakterine Ramy dizisinden tanıdığımız Ramy Youssef hayat veriyor.


*David’in sona eren dizisinin senaristi olan, onun kariyer yoldaşı, komşusu ve en yakın dostu olarak hayatında çok önemli bir yer tutan Marcus karakterini Mark Curry canlandırıyor.


Dizide tekrar eden oyuncu olarak yer alan ya da bir veya daha fazla bölümle konuk olan tanıdık simalar arasında Danika Yarosh, Jaylen Barron, Brianne Tju, Alyvia Alyn Lind, Bebe Wood, Daniella Monet, Ted McGinley, Sheryl Lee RalphErinn Westbrook, Jack Wagner, Atticus Shaffer, Christopher Gorham, Nicole Sullivan, Cody Christian, Mouzam Makkar, Sari Arambulo, Elaine Hendrix, Kali Rocha, Meg DeLacy, Charles Shaughnessy ve Ginger Gonzaga gibi isimler yer alıyor.

İzlerken büyük oranda eğlendiğim bir dizi oldu See Dad Run. Ulusal kanal sitkomlarından bir farkı yoktu benim için. Komedisi yeterliydi ve kadrosu da epey sevdirdi kendini. Başta Ryan Whitney Newman olmak üzere tüm ekibi özleyeceğim. 1-2 sezon daha devam etmiş olmasını isterdim.