TV Land‘ın şahsına münhasır komedisi Lopez’in tanıtımına hoş geldiniz.

KÜNYE

Türü: Komedi

Sezon – Bölüm Sayısı: 1 sezon, 12 bölüm

Onay Durumu: 2. sezon, 29 Mart 2017 tarihinde başlayacak.

Süre: 19-20 dk.

Mutfaktakiler: George LopezDave KrinskyJohn AltschulerJeff StilsonTroy MillerHal OlofssonJake Relic

Kanal: TV Land

Resmi Site – IMDBWikipedia – TwitterFacebook

GİRİZGAH VE KONU

Lopez, merkezinde gerçek bir kişi olan yarı kurgusal bir dizi. Merkezindeki gerçek kişi ise oyuncu, senarist ve komedyen George Lopez. Bu dizinin George Lopez’in TV’de kendini canlandırdığı ilk iş olmadığını da belirtmeden geçmeyeyim. 2002-2007 yılları arasında ABC‘de 6 sezon ve 120 bölüm sürmüş George Lopez isimli sitkom ile girişmiş ünlü komedyen ilk kez bu tarz bir işe. Sonrasında 2014 yılında FX‘te tek sezonda kalan Saint George isimli bir sitkom yapmış. Ama söz konusu 2 dizi de Lopez kadar otobiyografik izler taşımamış. Ayrıca TBS‘te 2009-2011 yılları arasında Lopez Tonight isimli bir talk show da yapmış ünlü isim.

Bu dizide de tüm bu işleri yapmış olan kişi olarak karşımıza çıkıyor George Lopez. Zamanında büyük popülarite kazanmış, herkes tarafından tanınan, şimdilerde ise işleri eskisi kadar tıkırında gitmeyen, şov dünyasında hayatta kalmaya çalışan biri. Geldiği yer olan Latin mahallesi için fazla zengin, zenginlerin dünyası için ise fazla Latin.

Dizi, George Lopez’in bağlı bulunduğu Latin topluluğu ile ilişkileri, özel hayatı ve profesyonel meslek hayatına mercek tutuyor. Elbette yarı kurgulanmış bir anlatımla. Hikayeler Lopez’in hayatından izler taşıyor, oyuncular ve karakterler ise kurgusal konumda.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Dizide yukarıda bolca bahsettiğimiz George Lopez dışında karşımıza çıkan karakterler ve o karakterlere hayat veren oyuncular ise şunlar:

Manolo (Anthony ‘Citric’ Campos): Lopez’in kopamadığı ve sık sık ziyaret ettiği eski mahallesinden tanıdığı bir Latin. Lopez’in şoförlüğünü ve korumalığını yapmaya başlıyor.

Manolo

Maronzio (Maronzio Vance): Lopez’in komedyenlik işlerindeki ortağı ve kankası. Lopez’in stand-up şovları için Lopez ile beraber espri yazıyor, radyo programlarında karşılıklı sohbet ediyor.

Maronzio

Olly (Hayley Huntley): Lopez’in menajeri. Hafiften çatlak biri.

Olly

Stephen (James M. Connor): Lopez’in başının belası komşusu. Lopez’e mahallede birçok konuda huzur vermiyor.

Stephen

Erica Lopez (Ashley Zamora): Lopez’in ergen kızı. Bekar babası ile beraber yaşıyor. Özgürlüğüne düşkün biri.

Erica

Alita (Jacqueline Obradors): Lopez’in emlakçısı. Tuttuğunu koparan, işini her şeyin üstünde tutan biri.

Alita

Bu isimlerin dışında ilk sezonda tekrar eden rollerde izlediğimiz bazı isimler şunlar: Zeke NicholsonFederico DordeiAlexie GilmoreAustin MincksGillian VigmanM.C. GaineyJay PaulsonBekka WalkerScott Klace.

YAZARIN NOTU

Dizinin nasılına gelecek olursam; pek bir ayarı, ortası yoktu açıkçası. Bazı bölümler çok iyiydi, güldürdü eğlendirdi. Bazı bölümler ise çok kötüydü, sıkıntıdan patlattı. Karakterler ve tiplemeler iyi yansıtılmış olsa da bölümün iyi veya kötü oluşunu konu seçimleri belirledi. 1, 2, 5, 6 ve 11. bölümler benim daha çok hoşuma giden bölümler oldu.

George Lopez, süper bir karakter olmuş gerçekten. Episodes’ta Matt LeBlanc’ı izlemekten aldığım keyfe benzer bir keyif aldım onu izlerken. Ünlü olmayı ve tanınmayı seven, ünlü olmadan önce olduğu kişiyi hayatta tutan biri George Lopez. Doğal komik derler ya; işte tam olarak öyle biri.

Herkese göre bir komedi olmadığı aşikar dizinin. Benim de her bölümünü bayıla bayıla izlediğim komedilerden biri değil ayrıca. Bu sebeple mutlaka izleyin, kaçırmayın diyecek değilim ama okuduklarınız ilginizi çektiyse, farklı bir şeyler arıyorum diyorsanız bu da dizinin fragmanı:

Dizi ile ilgili daha önce şu yazının altında yorum yapılıyordu.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.