Fresh WallpaperABC‘nin, merkezine Taiwanlı bir aileyi koyduğu komedi dizisi Fresh Off the Boat‘un tanıtımına hoşgeldiniz. 4 Şubat 2015’te çift bölümle açılışını yapan dizinin yapımcılığını Nahnatchka Khan yapıyor. Aynı zamanda Eddie Huang ile birlikte senaristliğini de yapmakta. Dizi Eddie Huang‘ın gerçek yaşantısından uyarlanmakta ve Eddie dizinin anlatıcılığını da üstlenmiş durumda.Fresh1

KİMLİK BİLGİSİ

Türler: Komedi, Aile
Sezon – Bölüm Sayısı: 2 Sezon, 36 bölüm
Onay Durumu: 3. sezon onayı mevcut
Yapımcı: Nahnatchka Khan
Kanal: ABC

WikipediaIMDbResmi SiteFacebookTwitter

Fresh21995 yılı Orlando‘sunda, Huang ailesi ile birlikteyiz. Dizi, Taiwanlı ailemizin yıllarca Washington‘da ikamet ettikten sonra, ailenin babası Louis‘in Orlando‘da bir restoran açması ile birlikte oraya taşınmalarını ve başlarından geçen olayları konu alıyor. Konunun asıl odak noktası ise ailenin 11 yaşındaki en büyük oğulları Eddie Huang. Washington‘da yıllarca Chinatown‘da (Çin Mahallesi) yaşayan aile, Orlando‘ya taşınmalarıyla birlikte bambaşka bir dünyaya adım atmış olurlar. Bakalım burada hayatta kalabilecekler mi?Fresh3

KARAKTERLER

Louis     Louis Huang:

Ailenin babası. Cattleman’s Ranch Steakhouse adında vahşi batı temalı bir restoran açıyor. Amacı iş yerinin bir an önce kar yapmasını sağlamak. Ama bunu yaparken de kendi bildiği yolu uygulamak istiyor. Kibar, anlayışlı, sabırlı biri. Bunu patronluğuna da yansıtma taraftarı. İnsanların içindeki iyiliği görmekten yana. Tam bir Amerika hayranı. Louis karakterine Randall Park hayat veriyor. Kendisini Wet Hot American Summer: First Day of Camp ve Veep dizilerinden hatırlıyoruz.


Jessica     Jessica Huang:

Ailenin annesi. Sert, otoriter ve çocuklarına karşı aşırı korumacı biri. Bu tutumunu her şeyde gösterebiliyor. Örneğin; restorana yardıma gittiği zaman çalışanları teker teker azarlayıp tabiri caizse muma çeviriyor. Hiçbir şeyin israf edilmesinden hoşlanmıyor. Stephen King romanlarına ve filmlerine bayılıyor. Ayrıca oldukça güzel şarkı söylüyor. Jessica rolünde Constance Wu karşımıza çıkıyor. Kendisini daha önce Eastsiders, Franklin & Bash ve Torchwood gibi dizilerde görmüştük.


Eddie     Eddie Huang:

Hikayenin 11 yaşındaki baş kahramanı. Ailenin en büyük oğlu. Rap müzik hastası. Orlando‘ya taşınmalarından hiç memnun değil. Bir plan yaparken ya da bir durumu değiştirmek istediği zaman bu planlarında her zaman en sevdiği hiphop şarkıcılarından esinlenir. Hayatının en büyük planı şu aşamalardan oluşuyor. Öncelikle masada bir sandalye elde et, sonra Shaq ile tanış ve son olarak oyunu değiştir (Muhtemelen Shaq‘ın yardımıyla). Eddie rolünde Hudson Yang‘ı görüyoruz. Kendisinin ilk ciddi projesi.


Emery     Emery Huang:

Ailenin ortanca oğlu. Taşınma işinden en memnun kişi kendisi. Okulundaki ilk gününde sevgili yapıyor ve onu devamlı farklı kızlarla görüyoruz. Anında popüler ve cool biri oluyor. İyimser, kaygısız ve her şeyi oluruna bırakan birisi. Emery rolünde Forrest Wheeler var. Kendisini daha önce New Girl, Community ve Chasing Life dizilerinde ufacık rollerde görmüştük.


Evan     Evan Huang:

Ailenin en küçük çocuğu. Tam bir ana kuzusu. Kurallara sıkı sıkıya bağlı ve itaatkar bir çocuk. Annesi onu mahalledeki kadınların buluşmasına kendisini temsilen göndermekte :D Evan rolüyle Ian Chen karşımıza çıkıyor. Kendisini daha önce Modern Family, Grey’s Anatomy ve Dr. Ken dizilerinde görmüştük.


Ayrıca Büyükanne Huang rolünde Lucille Soong (Desperate Housewives), Huang‘ların komşusu Honey rolünde Chelsey Crisp (The League, The Grinder), Honey‘nin eşi Marvin rolünde Ray Wise (Marvel’s Agent Carter, Mad Men, How I Met Your Mother), restoran çalışanı Mitch rolünde Paul Scheer (The League, Childrens Hospital) karşımıza çıkıyor. Tüm kadroya buradan ulaşabilirsiniz.Fresh4

SON SÖZ

Dizi ilk başladığında hiç dikkatimi çekmemişti ve listeme almamıştım. Ancak Shaquille O’Neal‘ın konuk olacağı haberini aldığımda listeme almaya karar verdim. Başladım ve bir günde ilk sezonu hemencecik bitiriverdim. Oldukça güzel, kahkaha efektsiz, sıcacık bir komedi dizisi olmuş. Ben şahsen tüm karakterleri sevdim ama özellikle Jessica ve Honey‘nin yeri apayrı :)

Dizi hakkında sitede bir kişi haricinde (mertkytrk) kimse yorum yapmamış. Kimsenin izlememiş olduğunu tahmin ediyorum. Umarım bu diziye hepiniz bir şans verirsiniz. Asyalılar ilgimi çekmiyor diye düşünüyorsanız eğer çok fazla sayıda olmadıklarını söyleyebilirim. Çünkü etraflarında hiç Asyalı yok bunu belirtmek isterim. Dizinin 3. sezon onayı aldığını bir kez daha hatırlatayım. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim :)

Tanıtım Fragmanı

Fresh Ending