Desperate Housewives dizisi Marc Cherry tarafından meydana getirilmiş, ABC Studios ve Cherry Productions tarafından da yapımcılığı yapılmış ve kurgusal bir kasaba olan Fairview’deki Wisteria Lane’de geçmektedir. Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross ve Eva Longoria ana karakterlerini canlandırmıştır.

3 Ekim 2004 tarihinde ABC kanalında yayına girdi. Emmy, Altın Küre ve Screen Actors Guild gibi birçok törende birçok ödül kazandı. 13 Mayıs 2012 tarihinde final yaptı. Ülkemize uyarlandı, “Umutsuz Ev Kadınları” Kanal D’de üç sezon ve 154 bölüm sürdü.

Herkesi şaşırtarak, beklenmedik bir anda intiharı seçen Mary Alice Young, “oralardan bir yerden” dört yakın arkadaşının yaşadıklarını anlatıyor. Dört ev kadınının rutin yaşamları ne kadar sıkıcı ve tekdüze görünse de işin gerçeği hiç de öyle değil. Lynette, Tom’un gayri meşru çocuğu ve onun annesiyle başa çıkmaya çalışırken, Susan ise komadaki Mike’ın uyanıp ona dönmesini beklemektedir. Bree yeni tanıştığı Orson ile kötü günleri geride bırakmaya çalışacak, ama Orson’un geçmişi peşlerini bırakmayacak gibi görünüyor.

Karakterler

Susan Mayer / Teri Hatcher: Boşanmış bir illüstratör. Diziye romantik komedi havası katan karakterimiz kendisi. Bazen biraz fazla “ümitsiz” görünse de iyi kalpli bir kadıncağız. Ergen kızıyla beraber yaşıyor. Bu kızımız da çok bilmiş, küçücük aklıyla annesine her konuda akıl veren,  aslında kendisi anne olan kızlardan.

Lynette Scavo / Felicity Huffman: Basamakları emin adımlarla tırmanan bir iş kadınıyken evlenip 4 çocuk doğuran bir anne. İş yaşamı – ev yaşamı çatışmasını yansıtan karakterimiz kendisi.

Gabrielle Solis / Eva Longoria: Eski bir model. Zengin bir adamla evlenip mücevherlerle dolu bir dünyaya adım atıyor heyecanla ama para mutluluk getirmez kadınımız bu da…

Bree Van De Kamp / Marcia Cross: Kendini ev işlerine, yemeğe, ailenin önemine vermiş, had safhada saplantılı bir kadın. Mükemmeliyetçi.

Mary Alice Young / Brenda Strong: Dizinin anlatıcısı ve ekibin üyesi.