Starz’ın 2 sezon süren komedi dizisi Party Down‘ın tanıtımına hoş geldiniz!

Party Down, 20 Mart 2009 – 25 Haziran 2010 tarihleri arasında yayınlanmış ve toplam 20 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri 25-30 dakika arasında değişiyor. Party Down‘ın türü için durum komedisi demek mümkün. Kahkaha efektsiz bir komedi elbette. Dizinin yaratıcıları John EnbomDan EtheridgePaul Rudd ve Rob Thomas dörtlüsü. Yapımcı kadrosunda dörtlüye Jennifer GwartzDanielle Stokdyk ve Jennifer Dugan gibi isimler eşlik ediyor. Fred Savage ve Bryan Gordon ise yönetmenlik koltuğunda oturan isimler.

KONU

Dizimiz Los Angeles’ta aktör, aktris veya senarist olmak için çabalayan, ara sıra küçük küçük roller yakalasalar da bir türlü kariyerlerinde büyük bir sıçrama yapamamış bir grup catering firması çalışanını merkezine alıyor. Çeşitli parti ve organizasyonlarda yiyecek-içecek servisi yapan ve geçici olarak gördükleri bu işlerinden pek de memnun olmayan karakterlerimizin bu partilerde başlarından geçen eğlenceli olayları izlemek de bize düşüyor.

Hizmet ettikleri parti çeşitliliği çok fazla olan ekibimizin ilk sezonda katıldıkları birkaç parti şöyle: bekar yaşlılar partisi, yatırımcılar yemeği, en iyi porno film ödülleri sonrası yapılan yapımcı ve oyuncuların katıldığı parti, Latin Amerikalıların ergen kızlarının yetişkinliğe geçişini temsilen kutladığı tatlı 16 yaş partisi, eski mezunların toplanma partisi.

Roman – Kyle – Casey – Henry – Ron – Constance

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Ron (Ken Marino):

Ekibin patronu. İşine bağlı ama ekibi hizada tutmakta güçlük çekiyor. Naif, ürkek ve hayalperest bir karakter. Hayattaki tek amacı yeterli parayı biriktirip ya da yatırımcı bulup ‘Çorba ve Kraker’ bayisi açmak.

Aktörü Wet Hot American SummerChildrens HospitalMarry MeBurning LoveVeronica Mars ve Agent Carter gibi dizilerden tanıyabilirsiniz.


Henry (Adam Scott):

Ekibe yeni katılan çalışan. Ama uzun yıllar önce de bu işte çalışmış ve Ron ile bir tanışıklıkları var. İnsanlar onu bir reklam filmindeki meşhur sloganı ile tanıyor: Eğleniyor muyuz? Yolunda gitmeyen oyunculuk kariyerinden umudu kesip geçici iş olarak değil gerçek iş olarak bakmak zorunda kaldığı bu işe geri dönmüş. Moral ve motivasyon olarak çökmüş, yaşama enerjisi dip yapmış bir tip. İlk gördüğü andan itibaren gönlünün kaydığı Casey ise bu ara onun en büyük yaşam enerjisi oluyor.

Aktörü Wet Hot American SummerBig Little Lies ve Parks and Recreation gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.


Casey (Lizzy Caplan):

Ekibin işe en çok geçici olarak bakan çalışanı. Önemli bir aktris olma hayalleri hala tazeliğini yitirmemiş. Ard arda olumsuz haberler aldığı oyuncu seçmeleri ve yolunda gitmeyen evliliği dolayısıyla morali bir hayli bozuk ve kafası karışık. Hafif dengesiz, kararsız ve duygusal bir tip.

Aktrisi Masters of SexThe Class ve True Blood gibi dizilerden tanıyabilirsiniz.


Kyle (Ryan Hansen):

Ekibin yakışıklısı. Çok da parlak olmayan bir modellik ve oyunculuk kariyeri var. Ayrıca bir müzik grubu da varmış. Dört bir koldan ünlü olmayı deniyor. Ona gelen roller daha çok yakışıklılığından ötürü geliyor. Hizmet verdikleri partilerde de bu yakışıklılığının ekmeğini kolayca yiyor elbette. Hafif ukala ve fırlama bir tip. Onun da önemli bir yıldız olma hayalleri hala tazeliğini koruyor.

Aktörü Veronica Mars2 Broke GirlsBurning LoveResident Advisors ve Friends with Benefits gibi dizilerden tanıyabilirsiniz.


Roman (Martin Starr):

Ekibin garip üyesi. İnsanlar o konuşunca rahatsız oluyor, kadınlar onu görünce kaçıyor. Ama o denemeyi asla bırakmıyor. Diğerlerinden farklı olarak onun hayali oyunculuk değil senaristlik. Bilim kurgu türüne tutkulu.

Aktörü Silicon ValleyBurning Love ve Freaks and Geeks gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.


Constance (Jane Lynch):

Ekibin bir diğer garip üyesi. Ama gariplik ona yakışıyor. Vakti zamanında oyunculuk denemelerinde bulunmuş ama şimdilerde kendi kabuğuna çekilmiş. Libidosu yüksek, hafif coşkulu, ayarsız bir tip.

Aktrisi GleeTwo and a Half Men ve Criminal Minds gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.


2. sezonda ekibe Lydia karakteri ile Will & GraceChildrens HospitalBreaking In ve You, Me and the Apocalypse gibi dizilerden tanıdığımız Megan Mullally katılıyormuş. 

Konuk oyuncu havuzunda ise Kristen BellJennifer CoolidgeJ.K. SimmonsJoey Lauren AdamsKen JeongJune Diane RaphaelEd Begley Jr.Enrico ColantoniJason DohringRick FoxJoe Lo TruglioDaran NorrisSteven WeberSteve GuttenbergMather ZickelAaron HillTamala JonesThomas LennonJimmi SimpsonRob CorddryMarilu HennerRebecca CreskoffAlona TalRachael HarrisLoretta DevineAndrea SavageKyle BornheimerJosh GadSarah BurnsPatrick DuffyArden MyrinKevin HartAndre RoyoRob HuebelNat Faxon ve Molly Parker gibi çok fazla sayıda tanıdık sima var.

YAZARIN NOTU

Öncelikle henüz ilk sezonu yeni bitirdiğimi ve ikinci sezona başlamadığımı belirtmek isterim. Bazı bölümler o kadar keyifli olmasa da bazı bölümler cidden eğlendiriyor insanı. Durum komedisini başarıyla icra ettikleri bölümler tadından yenmiyor. Oyunculuk olarak gayet doyurucu bir dizi. İyi bir oyuncu kadrosu, çok zengin bir konuk oyuncu havuzu var. Özel olarak 1-2 isme parantez açmaya gerek yok çünkü kadrolu oyuncusundan konuk oyuncusuna herkes başarıyla görevini yerine getiriyor.

Farklı bir konuda, farklı bir formatta, alternatif bir komedi dizisi arayanlara ilk sezonunu gayet başarılı bulduğum Party Down’ı gönül rahatlığıyla önerebilirim. İzleyecek olanlara iyi seyirler!

FRAGMAN