Daha çok Amerikan dizileri yayınlayan ve bu sayede çoğumuzun yakından tanıdığı Kanada kanalı City TV‘nin orijinal yapımı olan bir komedinin tanıtımına hoş geldiniz. Karşınızda Package Deal!

KÜNYE

Türü: Komedi (Kahkaha Efektli)

Sezon – Bölüm Sayısı: 2 sezon, 25 bölüm

Yayın Aralığı: 18 Haziran 2013 – 22 Aralık 2014

Süre: 21-22 dk.

Mutfaktakiler: Andrew OrensteinDenise MossJonathan A. RosenbaumTim GambleMichael ShepardS. Lily HuiAlexandra RaffeSimon McNabbElizabeth MacKenzie

 IMDB  Wikipedia  Facebook

KONU

Hoş ve zarif bir kadın olan Kim Mattingly, kendine yeni bir sevgili bulur. Dışarıdan bakıldığında doğru tercih gibidir. İyi bir işi, güzel bir evi olan şirin, beyefendi, iyi kalpli biri. Ama elbette herkesin bir kusuru vardır. Danny’nin ise iki büyük kusuru var: Ryan ve Sheldon.

Küçük yaşta anne ve babasını kaybeden Danny’ye iki ağabeyi ebeveynlik yapmış. Sonrasında da aralarında hiç de normal bir ilişki gelişmemiş. Kişisel sınır kavramına tepki olarak doğmuş bu ikiliden Sheldon sorumsuz bir baba figürü olarak; Ryan ise her ayrıntıya karışan, aşırı yapışkan bir anne figürü olarak Danny’nin özel hayatının dört duvarını da yıkmayı başarmışlar. Danny de bu durumdan rahatsız değil aslında ve doğru düzgün hiçbir şeye karşı çıkmayışıyla ezik bir profil çiziyor. Onlar bu sağlıksız dinamikte hallerinden memnun ama garibim Kim bu ilişkiye girerken bu paket teklifle karşı karşıya kalacağından bihaberdir elbette.

Soldan Sağa: Nikki – Ryan – Danny – Kim – Sheldon

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Kim (Julia Voth):

Yukarıda içine düştüğü durumu anlattığımız talihsiz kızımız. Gördüğü bu sağlıksız aile ilişkisinden ve Danny’nin bu konudaki rahatlığından rahatsız olsa da Danny’den çok hoşlanıyor ve bu aileyle başa çıkmanın yollarını arıyor. Küçük bir çay dükkanı işletiyor. Mücadeleyi ve çekişmeyi seven, cana yakın, eğlenceli, hoş ve zarif bir kadın.

Aktrisi Bitch Slap filminden hatırlamanız mümkün.


Danny (Randal Edwards):

Ağabeylerinin hayatına bu derece müdahale eder vaziyette olmasından pek rahatsızlık duymayan, bu kaos ortamından içten içe keyif alan, biraz umursamaz biri. Kim’den çok hoşlanıyor ama onunla empati yapabildiği söylenemez çoğu zaman. Avukatlık yapıyor ve maddi durumu iyi.

Aktörü The Killing ve Good Witch gibi dizilerden anımsamak mümkün.


Sheldon (Harland Williams):

Danny’nin büyük ağabeyi. Eline geçen paraları sürekli olarak garip garip iş girişimlerine yatırmayı tercih eden, bu yolda çoğu zaman başarısız olan, romantiklik kavramı ile uzaktan yakından ilgisi olmayan, duygusal bağ kurmaktan aciz, sorumsuz bir tip. Ama iki kardeşini de çok seviyor ve onların mutluluğuna önem veriyor.

Aktörü Sorority BoysBachelor Party 2: The Last Temptation ve RocketMan gibi sinema filmlerinden tanıyabilirsiniz.


Ryan (Jay Malone):

Danny’nin küçük ağabeyi. Başından bir boşanma geçmiş ve hala bu boşanmayı atlatabilmiş değil. Eski karısı Allison’a takıntılı seviyede aşık ve bu boşanmayı atlatmak gibi bir niyeti de yok. Boşanmadan sonra yüklü bir nafaka almış ve çalışmadan o parayla yaşamını idame ettiriyor. Yapabileceklerinin en ufak bir sınırı olmayan, hasarlı, dengesiz, çok bilmiş, sinir bozucu bir tip.


Nikki (Jill Morrison):

Kim’in çay dükkanında işe aldığı yeni çalışan. Çalışmayı pek sevmeyen, sorumsuz, biraz cazgır, libidosu yüksek, az kafadan çatlak bir tip.

Aktrisi The Returned ve When Calls the Heart dizilerinden anımsamanız mümkün.


Bu ana beşli dışında ilk sezonda tekrar eden rollerde iki tanıdık sima daha karşımıza çıkıyor.

Amerikan Pastası film serisinden ve Schitt’s Creek dizisinden tanıdığımız Eugene Levy‘yi Danny’nin davasına baktığı bir suçlu olan McKenzie karakterinde izliyoruz. Danny ile olan özel hayata kayan muhabbetleri oldukça eğlenceli geçiyor.

Baywatch, V.I.P. ve Stacked gibi dizilerden aşina olduğumuz seksi oyuncu Pamela Anderson‘ı ise Ryan’ın sıradışı terapisti Dr. Sydney Forbes olarak izliyoruz. Yer aldığı bölümlerde diziye büyük renk katmayı başarıyor Pamela Anderson.


YAZARIN NOTU

Henüz ilk sezonu bitirdim ve oldukça eğlenceli bir dizi olduğunu düşünüyorum. Oldukça komik bölüm hikayeleri çıkarabiliyorlar. Danny, Ryan ve Sheldon üçlüsü oldukça sinir bozucu ama komediye katkı sağladıkları bir gerçek. Özellikle de Sheldon epey eğlendiriyor beni. Nikki de eğlenceli bir karakter ama en çok Kim’i seviyorum ve onun sahnelerinde eğleniyorum. Çok hoş, çok sempatik, çok tatlı, çok alımlı bir karakter olmuş Kim. İnsan ekran başında dayanamıyor, tutup kolundan alıp götürmek istiyor onu bu üçlünün yanından diziyi izlerken. Eugene Levy ve Pamela Anderson’ın da ilk sezona çok şey kattıklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Rebecca Davis ve Chelah Horsdal ise ilk sezonun öne çıkmayı başaran 2 konuk oyuncusu oldu ayrıca.

Dizinin en büyük eksisi ise bir önceki bölümde olan büyük bir olayın bir sonraki bölümde hiç olmamış gibi davranılması ve en ufak bir lafının bile geçmemesi. Seyirciye saygısızlık olarak adlandırıyorum ne yazık ki bu durumu.

Güldüren, eğlendiren, tatlı bir dizi Package Deal. Kıyıda köşede kalmış bir komedi dizisi arayanlara tavsiyedir.

FRAGMANLAR