Netflix yaptığı işlerle sürekli adından bahsettiriyor. Bu zamandan dört sene önce Netflix ile Disney, Marvel‘dan dört çizgi roman kahramanını dört diziyle karşımıza çıkartacağını açıklamıştı. Bu dört diziden sonra dört süper kahramanın toplanacağı 8 bölümlük ”The Defenders” isimli bir dizinin geleceği haberi de verilmişti.

Bu diziler aynı zamanda film evreninde de geçiyor. Bu haberden sonra aradan dört sene geçti ve sırasıyla Marvel’s Daredevil, Marvel’s Jessica Jones, Marvel’s Daredevil 2. sezon, Marvel’s Luke Cage ve Marvel’s Iron Fist geldi. Hatta bu seriye ek olarak The Punisher dizisi de gelecek. Daredevil’ın 3. sezon onayı ve diğer dizilerin 2. sezon onayları mevcut.

Bu olaylar bittikten sonra artık sıra Marvel’s The Defenders isimli mini diziye geldi ve serinin başından beri beklediğimiz dizi, bizlerle 18 Ağustos tarihinde buluştu. Dizinin baş yapımcılığını Marco Ramirez ve Doug Petrie’nin yanı sıra Marvel TV’den Jeph Loeb üstlendi. Dizi, Marvel Television ve Netflix adına ABC Studios işbirliğiyle çekildi.

Karşımıza mini dizi olarak gelen dizinin şimdilik devamı olacak mı belli değil.

KONU

New York’u ele geçirmek isteyen El organizasyonu yıllardır beklediği bir gücü ele geçirince durdurulamaz hale geliyor. En büyük hayallerine ulaşmak için New York’u yok etmeyi amaçlayan El organizasyonunu durdurmak için Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage güçlerini birleştirmek zorunda kalırlar. Hepsi birbirinden farklı gözükse de amaçları ortaktır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Not: Bu dizide yer alan karakterler dizilerin kendilerine ait tanıtımlarında tanıtıldığı için burada tanıtmayacağım. 

Charlie Cox (Matt Murdock/Daredevil), Krysten Ritter (Jessica Jones), Mike Colter (Luke Cage) ve Finn Jones (Danny Rand/Iron Fist) başrolleri paylaşıyor. 

Scott Glenn (Stick), Deborah Ann Woll (Karen Page), Elden Henson (Foggy Nelson), Carrie-Anne Moss (Jeri Hogarth), Rachael Taylor (Trish Walker), Eka Darville (Malcolm Ducasse), Simone Missick (Misty Knight) ve Jessica Henwick (Colleen Wing) oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Elektra Natchios (Elodie Yung)

Daredevil 2. sezon sonu ispiyonu içerir!!

Daredevil’ın 2. sezonunun sonunda El tarafından öldürülen Elektra, El tarafından ”Kara Gök” olarak canlandırılıyor ve amaçları uğruna silah olarak kullanılmaya zorlanıyor. Elektra için Defenders ekibi avlanacak insanların başında gelecektir. 

Alexandra Reid (Sigourney Weaver

El’in lideri konumunda yer alıyor ve bütün planları kendisi yönlendiriyor. Korkusuz ve acımasız birisi.

SON SÖZ

Diziyi bir oturuşta bitirdim. Bazı bölümlerin 44-45 dakika olması ve sezonun 8 bölüm olması izlemeyi kolaylaştırdı. Fakat  benim bu diziden beklentim daha fazlaydı ve onun biraz altında kaldı. Ben Daredevil’dan daha iyi bir dizi olacağını düşünmüştüm ama Daredevil bu serinin en iyisi olarak kalmaya devam edecek sanırım. Bu dizide de Daredevil ve Jessica daha çok sevdiğim karakterler oldular. Daha sonra kabullenerek, düşünmeden izleyince keyif aldığımı söyleyebilirim. Ekibin toplanması ve buluşmasının ayarlanması iyiydi, başroller dışındaki yan karakterlere pek değinilmese de hepsini bir arada görmek güzeldi. Kötü olduğunu düşünmüyorum dizinin ama Marvel’ın daha iyisini yapabileceğine inanıyorum. Devamı gelecekse Iron Fist’i çağırmazsanız daha güzel olur.

Diğer dizileri izliyorsanız bunu da izlemeden geçmeyin. İzlemiyorsanız izlemenizi gerekli bulmuyorum.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI

Not: Bu dizi hakkında daha önce şu yazıda yorum yapılıyordu.