Geçtiğimiz günlerde The Hotwives of Orlando dizisi için bir tanıtım yazısı yazmış ve bu dizinin The Hotwives of Las Vegas isimli bir uzantı dizisi olduğunun lafını geçirmiştim. Bugünkü yazımız da o uzantı dizi hakkında.

Tıpkı o dizinin olduğu gibi bu dizinin yaratıcıları da Dannah Feinglass Phirman ve Danielle Schneider ikilisi. Aynı şekilde yönetmen koltuğunda da yine Alex Fernie oturuyor. Phirman, Schneider, Paul Scheer ve Jonathan Stern‘den oluşan yapımcı dörtlüsüne Alex Fernie de eklenmiş bu kez.

Sezon yine 7 bölümden oluşuyor. 18 Ağustos 2015 – 22 Eylül 2015 tarihleri arasında yayınlanmış. Bölüm süreleri 22-23 dakika uzunluğunda. Karakterlerin kameraya verdikleri röportajlar ve “Az sonra” kısımları da mevcut. Yine 6. bölümle sezon hikayesini kapatıyoruz ve yine ‘The Reunion’ isimli bir 7. bölümümüz var.

İlk dizinin ana kadro altılısından Kristen Schaal hariç beşi bu sezon da bizlerle. (Schaal’ı da ilk dizideki karakteriyle 1 bölümde konuk oyuncu olarak izliyoruz bu arada.) Bunlardan Tymberlee Hill, The Hotwives of Orlando dizisindeki karakteriyle devam ederken diğer 4 isim yepyeni karakterlerle vitrine çıkıyor. Ayrıca ilk dizide tekrar eden bir rolle izlediğimiz Dannah Feinglass Phirman bu dizide 7 ana karakterden birine hayat veriyor. Son olarak da ana kadroya yeni bir yüz olarak Erinn Hayes eklenmiş durumda.

Yine her dizi bölümü haftalık olarak yayınlanan bir reality program bölümüne denk geliyor. Her bölümde 7 ana karakterlerimizin bir araya gelmesine olanak tanıyan bir parti, etkinlik, yemek vb. bir organizasyon oluyor ve işler bir şekilde çığırından çıkıyor.

Soldan Sağa: Angela Kinsey – Andrea Savage – Casey Wilson – Dannah Feinglass Phirman – Danielle Schneider – Erinn Hayes – Tymberlee Hill

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Ivanka Silversan (Andrea Savage):

Doğu Avrupalı eski bir model. Sıkıştığı anlarda Avrupalı oluşunu bahane gösteriyor. 11 aylık bebeğinin modellik kariyeri yapması için uğraş veriyor. Kocasını seviyor ama şehre yeni taşınan kocasının kız kardeşinden aşırı derecede rahatsız durumda.

Aktrisi I’m SorryEpisodesiZombie ve Veep gibi birçok diziden hatırlayabilirsiniz.


Callie Silversan (Erinn Hayes):

Ivanka’nın kocasının kız kardeşi. Kocasından yeni ayrılmış ve erkek kardeşinin yaşadığı bu şehre taşınmış. Kocasından ayrılma sebebi Hristiyan kocasının inançlarına saygı göstermemesi. İnancı da cadılık bu arada. Belalı bir cadı olduğuna inanıyor. Ağabeyiyle garip düzeyde yakın bir ilişkisi var. Ivanka ile sürekli bir didişme ve rekabet halindeler.

Aktrisi Kevin Can WaitChildrens Hospital, Guys with Kids ve Worst Week gibi dizilerden tanıyoruz.


First Lady (Angela Kinsey):

Asıl adı Stephanie olsa da o kendisine First Lady dedirtiyor. Bakmayın bu unvan ile anıldığına; kendisi ne ABD başkanının eşi ne de Las Vegas valisinin. Rahmetli kocası şehrin bir numaralı alışveriş merkezinin sahibiymiş sadece. Epey avanak bir tip kendisi. Ayrıca yemek yememek gibi bir huyu var.

Aktrisi The OfficeHaters Back Off! ve Your Family or Mine gibi dizilerden tanıyoruz.


Jenfer Beudon (Casey Wilson):

First Lady’nin en yakın arkadaşı. First Lady’nin nişanlısını elinden çalmış ya da onların söylediği ifadeyle First Lady’nin sevgilisi First Lady’den ayrıldıktan sonra birlikte olmaya başlamışlar. Bu arada yaklaşık 8 aylık hamile ve First Lady’nin elinden kaptığı Ace ile evlenmek üzere.

Aktrisi Happy Endings ve Marry Me dizilerinden tanıyoruz.


Leona Carpeze (Dannah Feinglass Phirman):

30 yaşındaki oğlu ile beraber yaşayan bekar bir anne kendisi. Oğluna hala küçük bir çocukmuş gibi davranan aşırı koruyucu bir anne. Aynı zamanda da bir iş kadını. Striptiz kulübü işletiyor. Ekibin en sakin üyesi diyebiliriz onun için.


Denise Funt (Danielle Schneider):

Leona’nın komşusu. Yeni boşanmış ve psikolojik olarak enkaz durumda. Ani öfke ve üzüntü patlamaları yaşayabiliyor. Genç bir kız annesi. Leona’nın tavsiyesi ile reality programının kadrosuna bu sene dahil olmuş.

Aktrisi Players ve Marry Me gibi dizilerden anımsamak mümkün.


Phe Phe Reed (Tymberlee Hill):

The Hotwives of Orlando’da da yer alan tek ana karakter konumunda kendisi. Orlando’dan Las Vegas’a taşınmış ve programın bu yılki kadrosuna dahil olmuş. Yeni biriyle evlenmiş.

Aktrisi Marry MeDrunk HistorySearch Party ve Grey’s Anatomy gibi dizilerden anımsayabilirsiniz.


Bu 7 ana karakterin dışında karşımıza çıkan diğer karakterler ise şunlar:

-Ivanka’nın kocası ve Callie’nin erkek kardeşi olan Vance Storm rolünde The League, Fresh Off the Boat ve Veep gibi dizilerden hatırlanabilecek Paul Scheer karşımıza çıkıyor. Vance, bir baloncuk gösterisi (bubble show) sanatçısı.

Aktörün bir yandan da The Hotwives of Orlando’da hayat verdiği programın yapımcısı ve sunucusu Matty Green karakterini canlandırmaya da devam ettiğini belirtelim.

-First Lady’nin eski nişanlısı ve Jenfer’ın müstakbel kocası olan Ace karakterine Playing House, Gary Unmarried ve Friends from College gibi dizilerden aşina olduğumuz Keegan-Michael Key hayat veriyor. Ace daldan dala konmayı seven, kameraya aşık, kendine ait bir uzantı reality program onayı kapmaya çalışan bir tip.

-Phe Phe’nin para aşığı genç kocası Adonis rolünde Designated Survivor, The Last Ship ve Sons of Anarchy gibi dizilerden hatırlanabilecek LaMonica Garrett‘ı izliyoruz.

-Denise’in çenesi düşük bir taklitçi olan yeni sevgilisi Kelly rolünde Matt Besser‘i izliyoruz.

-Leona’nın oğlu Junior rolünde Jon Gabrus karşımıza çıkıyor.

Parti planlayıcısı Antoine rolünde Nightcap dizisinden hatırlanabilecek Jeff Hiller, Denise’in kızı Mackenzie rolünde Jessica McKenna ise tekrar eden rollerle yer alıyor. Konuk oyuncu havuzunda Dan BucatinskyRob HuebelJune Diane RaphaelLisa RinnaKristen Schaal ve Thomas Lennon gibi isimler mevcut.

GÖRÜŞ

The Hotwives of Orlando’ya göre bir tık altta kalmış diyebilirim bu dizi için. Ama oyuncular yine iyi iş çıkarmışlar elbette. Callie-Ivanka dinamiğinde gelişen sahneleri, Denise ve sandalye hikayelerini ve First Lady’nin sahnelerini izlemesi keyifliydi genel olarak. Phe Phe yine en gereksiz karakter konumundaydı. Casey Wilson da sezonu kötü geçiren isimlerden biri oldu. Erinn Hayes ve Keegan-Michael Key takviyeleri ise sezona büyük renk katmış kesinlikle.

Her ne kadar yepyeni karakterler ve yepyeni hikayeler sunsa da bu diziyi izlemek isteyenler önce The Hotwives of Orlando’yu izleseler daha iyi olur bence.

Benim dizi ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar. İzlemeye niyeti olanlara iyi seyirler.

Bu da fragmanı: