Tru TV pek aşina olmadığımız, göz önünde yapımlara ev sahipliği yapmayan, kendi çapında programlar yayınlayan bir kanal. Açıkçası son birkaç haftaya kadar da böyle bir kanal olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Diziyi de fragmanını izleyene kadar izlemeyi hiç düşünmemiştim. Ancak birçok tanıdık yüz görünce neden olmasın deyip izlemeye başladım. Şimdi gelin diziye biraz daha yakından bakalım.

WikipediaIMDbResmi SiteFacebook

Mike – Amelia – Andrea

Komedi yazarlığı yapan, iyi bir anne ve eş olan Andrea dizimizin merkezinde bulunuyor. Her bölümde Andrea‘nın karşılaştığı olaylara karşı olan tutumunu, düşüncelerini, verdiği tepkileri ve eğer bir sorun varsa bu soruna cevaplar aramasını izleyeceğiz. Tabii bu bir komedi dizisi olduğu için olayları öyle sakince karşılamayacak Andrea. İçindeki büyümemiş çocuğu ve takıntılarını işin içine katacak. Bize de bu anları izleyip eğlenmek düşecek.

Mike – Andrea – Kyle – Shelly

  • Andrea: Komedi yazarlığı yapıyor. Ailesine düşkün biri. Ancak hala içindeki çocuksu yanları öldürememiş, enerjik, neşeli ve bazı konularda takıntısı var. Andrea karakterine Andrea Savage hayat veriyor. Kendisini Veep, Episodes ve iZombie’den hatırlıyoruz.
  • Mike: Andrea‘nın eşi. Tam bir aile babası, oldukça sevecen, etliye sütlüye pek karışmayan birisi. Bazı anlarda kendisi de oldukça komik olabiliyor. Mike olarak Tom Everett Scott karşımıza çıkıyor. Daha önce Scream, Z Nation ve Reign gibi dizilerde izledik kendisini.
  • Amelia: Mike ve Andrea‘nın tek çocuğu. Bu çok bilmiş, sevimli yumurcak bazı bölümlerin konusunu belirleyen kişi. Onun yaptıkları ile bölümün konusu belirleniyor. Amelia rolünde Olive Petrucci‘yi izliyoruz.
  • Kyle: Andrea‘nın en yakın arkadaşı, sırdaşı, bir nevi kankisi. Genelde umursamaz bir tip olarak takılıyor, oldukça eğlenceli ve her daim neşeli birisi. Kyle, Jason Mantzoukas tarafından canlandırılıyor. Kendisini Brooklyn Nine-Nine ve The League dizilerinden tanıyoruz.

Ayrıca Andrea‘nın diğer arkadaşlarından Brian karakterine Gary Anthony Williams, Maureen karakterine Judy Greer, Andrea‘nın annesi Sharon rolünde Kathy Baker ve Amelia‘nın öğretmeni Shelly rolünde Lyndon Smith karşımıza çıkıyor.

Tüm kadro için buraya bakabilirsiniz.

Yukarıda da dediğim gibi aslında ilk başta bu dizi radarımda hiç yoktu. Ancak fragmanda birçok tanıdık yüzü bir arada görünce neden olmasın deyip izlemeye karar verdim ve karşımda çok sıcak, tatlış bir dizi buluverdim. Bu yaz başlayan komediler içerisinde şimdiye kadar en sevdiğim oldu diyebilirim. Tam yaz aylarında izlenebilecek gibi, eğlenceli, çerezlik bir komedi dizisi. Dizinin bir diğer artısı da başrol oyuncusu ve dizinin senaristi Andrea Savage‘in gerçekten sağlam bir kaleminin olması. Diziyi kaleme iyi almış. Diziden biraz da olsa The Carmichael Show tadını aldım diyebilirim. İkisini de başroldeki oyuncuları kaleme alıyor ve bazı konular hakkındaki düşüncelerini bizlerle paylaşıyor. Açıkçası TCS‘nin iptalinden sonra bu tarzda bir dizi ile tekrardan tanışmak benim açımdan gerçekten güzel oldu.

Eğer biraz olsun kafa dağıtmak ve eğlenmek istiyorsanız kesinlikle denemeniz gereken bir yapım I’m Sorry. İyi seyirler efendim.

FRAGMAN: