CBS, 2018-2019 sezonunda ve sezon ortasında yayınlamak üzere Fam isimli komedisine ilk sezon onayı vermişti. Fam, ilk sezonu 13 bölüm sürecek kahkaha efektli komedi dizisidir. Yayın hayatına 10 Ocak tarihinde başlayarak bizlerle buluştu. Dizinin mutfağında Corinne Kingsbury ve Aaron Kaplan yer alıyor.

Fam, yayın hayatına 1.2 reyting, 7.34 milyon izleyici ile başlangıç yapmıştır. İkinci bölümünde 0.2’lik bir kayıp yaşayarak 1.0’a düşmüştür. Üçüncü bölümünde 1.0 ve dördüncü bölümünde 0.8 reyting yapmıştır.

KONU

Yıllarca ‘kendisinin en iyi versiyonunu’ yaratmak için uğraşan ve çevresindekilere bu halini gösteren Clem’in nişanlısı Jay ile mutlu bir ilişkisi vardır. Jay, ona evlenme teklif eder. Teklife çok sevinen ve kabul eden Clem, hayalindeki yaşamı evlilikle taçlandıracaktır. Fakat tam bu sırada aniden üvey kız kardeşi Shannon karşısına çıkıverir; birden nişanlısı ve kendisiyle yaşamaya başlar. Üstüne Clem, Shannon’ın hayatına dahil olmasıyla hayatından çıkardığı ve bir daha görüşmek istemediği babasıyla da görüşmek zorunda kalacaktır.

Ancak sorun şu ki Clem, 10 yıldır görüşmediği ve anlaşamadığı babasıyla ilgili yalan söylemiştir; Jay ve ailesi babasını ölü bilmektedir. Dolayısıyla Shannon’ın hayatına yeniden girmesi yalanın ortaya çıkmasına, hayalini kurduğu yeni hayatının ve ilişkisinin derinden sarsılmasına sebep olacaktır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Clem (Nina Dobrev)

Kariyerinde başarılı ve mutlu bir ilişkisi vardır. Hem Jay ile hem ailesiyle çok iyi anlaşmaktadır. Babasını hiç sevmemektedir ve onu çocukluğunda kötü şeylere yönelttiğinden dolayı babasına kızmaktadır. Shannon’ın hayatına girmesiyle kız kardeşinin iyi bir yaşam sürmesi için sorumluluk alır ve onun bazı kötü huylarını düzeltmeye çalışmaktadır.

Oyuncuyu The Vampire Diares dizisinden tanıyabilirsiniz.

Nick (Tone Bell)

Nişanlısı Clem’i çok seviyordur. Onun söylediği yalana ilk başta kızsa da sonrasında onu affetmiştir. Nişanlısının kız kardeşi ile birlikte yaşamayı sorun etmemektedir fakat Shannon’ın farklı kişiliğine alışması zaman alacaktır. Ailesi tarafından çok düzgün yetiştirilmiş, saygılı ve beyefendi birisidir. Clem’in birden ortaya çıkan babasıyla yakın ilişki kurmaya çalışmaktadır.

Oyuncuyu Disjointed, Truth Be Told ve Bad Judge dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Shannon (Odessa Adlon)

Shannon’ın üvey kardeşidir. Annesiyle babası ayrılınca annesi onu bırakıp gitmiştir; o da babasıyla yaşamak istemediği için ablasının yanına gelmiştir. Eğlenceyi seven ve sorumluluktan kaçan birisidir.

Oyuncuyu Nashville dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Rose (Sheryl Lee Ralph)

Jay’in annesidir. Clem’i çok sevmektedir. Kız kardeşini de yıllardır onlarla yaşıyormuş gibi kabullenmiştir. Clem’in babasıyla iyi anlaşmaktadır.

Oyuncuyu Claws, One Mississippi ve Ray Donovan dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Walt (Brian Stokes Mitchell)

Jay’in babasıdır. Yalandan pek hoşlanmaz. Clem’in babasıyla iyi anlaşmaktadır.

Oyuncuyu Billions, Elemantary, The Good Fight ve Mr. Robot dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Freddy (Gary Cole)

Clem ve Shannon’ın babasıdır. Cinayet bürosunda çalışan bir polistir. Kızlarını pek umursamaz, çıkarına göre davranır. Sorumluluk sahibi birisi değildir, gününü gün ederek yaşamayı sever. Kumar oynamayı sever. Yıllardır görüşmediği kızı Clem’in hayatına tekrardan dahil olur.

Oyuncuyu Chicago Fire, The Good Fight, The Good Wife, Veep ve Suits dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

SON SÖZ

Limitless’in iptalinden sonra hiç CBS yenisi izlememiştim. Bu sezon başında gelen ulusal kanal yeni dizilerini de izlememiştim, sezon ortasını bekliyordum. Nina Dobrev’e The Vampire Diares dizisinden bir sempatim olmasından dolayı bu diziye bakmak istedim ve çok fazla beğenmesem de ilk dört bölümünden memnun kaldığımı söyleyebilirim. Hatta Gary Cole ve Odessa Adlon’ı ondan daha fazla beğendiğimi bile söyleyebilirim. İptal olur mu devam eder mi bilmiyorum ama tek sezonda olsa sonuna kadar izleyeceğim. Devam ederse mutlu olurum.

Oyunculara sempatiniz ve boş vaktiniz varsa fazla beklenti yükseltmeden izleyebilirsiniz. Öyle yapacaksanız tavsiye edebilirim.

TANITIM FRAGMANI