Genelde ulusal kanal dizileri tarzında ve çok fazla +18 unsurlar içermeyen diziler yayınlayan kanal TNT, geçtiğimiz yaz kabuk değiştirdi diyebiliriz. Animal Kingdom ve Good Behavior bu değişimin canlı örnekleri. Daha fazla +18 unsurlar kullanan ve süreleri 47-55 arası değişen yeni diziler yapmaya başladı. Claws’la da bu değişime devam ediyor ve yine son iki yeni dizisi gibi daha fazla kablolu kanal dizisi olduğunu hissettiren bir diziyle yaz soframızı şenlendirdi.

Eliot Laurence, Nicole Kassell ve George Paaswell dizinin mutfağında yer alan isimler. Yaz dizisi olarak yayın hayatına başlayan dizimizin sezonu 10 bölüm sürecek ve son olarak 2. bölümü yayınlandı. Henüz yeni sezon hakkında bir haber çıkmasa da reytingleri gayet iyi olduğu için çok rahat bir şekilde 2. sezon onayını kapacaktır.

KONU

Florida’da güzellik salonu işleten birbirinden farklı özelliklere sahip beş farklı kadının hayatlarını izliyoruz. Hepsinin kendisine göre hedefi vardır ve o hedeflere ulaşmak için her şeyi yapabilirler. Para kazanmak uğruna kirli işlere bulaşmaktan çekinmeyen, kara para aklayan ve aynı zamanda çetelerle çalışan bu beş kadının mevki ve zenginlik için ilerleyeceği yolları, çevirdikleri entrikaları izleyeceğiz.

Desna (Niecy Nash)

Güzellik salonunun patronu ve aynı zamanda bu beş kişilik grubunda lider ismi. Kızları bir arada tutuyor. Diğerleri onun sözüne göre hareket ediyor; yani emir komuta onda. Ayrıca ekibin bütün kirli işlerini o yürütüyor. Hayali daha büyük bir güzellik salonu açıp, çok para kazanmak. Zihinsel engelli kardeşini daha fazla rahat ettirmek için de çabalıyor.

Emmy ödüllü oyuncuyu Scream Queens, Masters of Sex, Getting On ve The Mindy Project dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Polly (Carrie Preston)

Ekibin eski üyesi fakat belli sebeplerden dolayı bir süre onlardan uzak kalıp şimdi geri dönmüştür. Eski ortamına uyum sağlamakta biraz sıkıntı çekiyor ve bazen yumuşak bazen de sert davranışlar sergiliyor. Ayrıca uzak kalma sebebi (1. bölüm ispiyonu!!) Hapse girmesidir. Şimdi de şartlı tahliye ile dışarı çıkmıştır.

Emmy ödüllü ünlü oyuncuyu The Good Fight, True Blood, Crowded, The Good Wife, When We Rise, Person of Interest ve Happyish dizilerinden tanıyabilirsiniz. 

Quiet Ann (Judy Reyes)

Salonun güvenliğinden ve getir-götür işlerinden sorumludur. Diğerlerine göre daha farklı bir tarzı ve yapısı vardır. Kavgadan kaçmaz.

Oyuncuyu Jane the Virgin, One Day at a Time, Devious Maids ve Scrubs dizilerinden tanıyabilirsiniz.

Virginia (Karrueche Tran)

Polly’nin yokluğunda onun yerine güzellik salonunda işe alınmıştır. Diğer dördünden daha bağımsız ve kendi çıkarları doğrultusunda iş yapar. Çıkar meselesi olduğunda onlarla birleşmekten kaçınmaz. Ayrıca diğer kızlar tarafından çok fazla sevilmez, güvenilmez.

Oyuncuyu The Bay ve Vanity dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Jennifer (Jenn Lyon)

Desna ile çok yakın arkadaşlar. Desna’dan sonra ekibin en yetkili ismi. Çete başı Uncle Daddy’nin kardeşi ile evli.

Oyuncuyu Justified dizisindeki kısa rolünden çıkartabilirsiniz.

Roller (Jack Kesy)

Çete başı Uncle Daddy’nin oğlu ve Desna’nın sevgilisi. Desna’nın güzellik salonunu koruma karşılığında haraca bağlamış durumdalar. İlk bölümün sonu ispiyonu!! Bölümün sonunda Desna tarafından öldürülür.

Oyuncuyu The Strain dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Big Daddy (Dean Norris)

Florida’da belli bir bölgeyi haraca bağlamış, eli kolu geniş bir mafya babası. Çıkarları uğruna herkesi ezip geçer, kimsenin gözünün yaşına bakmaz.

Oyuncuyu The Big Bang Theory, Breaking Bad, Under the Dome ve Girlboss dizilerinden tanıyabilirsiniz.

  •  Ayrıca Desna’nın zihinsel engelli kardeşini Harold Perrineau canlandırıyor.

SON SÖZ

Genel olarak TNT benim sevdiğim bir kanal. Geçen seneki kabuk değişiminden sonra yayınladığı iki yeni dizisini de bayıla bayıla izlediğim için, kadrosunda sevdiğim isimler de olunca bu diziye balıklama atladım. İlk iki bölüm için konuşursak beni tatmin ettiğini söyleyebilirim. Yer yer feminizmin ağır bastığı ve +18 ögelerden kaçınmayan bir dizi olmuş. Konusunun ve karakterlerinde orijinal olduğunu düşünüyorum. Devamında da böyle gideceğini umut ediyorum. Yaz aylarında gidecek güzel bir dizi arıyorsanız kaçırmayın derim.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.