crowded

NBC’nin yeni komedisi Crowded‘ın tanıtımına hoş geldiniz.

crowded06

KİMLİK BİLGİLERİ

Tür: Komedi, Aile

Sezon – Bölüm Sayısı: 1 Sezon – 13 Bölüm

Onay Durumu: 2. sezon olup olmayacağı belli değil henüz.

Mutfaktakiler: Suzanne MartinKellie GriffinSean Hayes, Todd Milliner, James Burrows

Yayınlandığı Kanal: NBC

WikipediaIMDB – Resmi Site –  Twitter

CROWDED -- "Nothing As It Seems" Episode 107 -- Pictured: (l-r) Clifford McGhee as Ethan, Miranda Cosgrove as Shea, Carrie Preston as Martina, Patrick Warburton as Mike, Mia Serafino as Stella, Stacy Keach as Bob, Carlease Burke as Alice -- (Photo by: Vivian Zink/NBC)

KONU

Yirmi küsur yıllık sağlam ve aşk dolu bir evliliğe sahip Mike ve Martina çifti, 2 kızlarını sırayla üniversiteye yolladıktan sonra ilk başlarda duruma çok üzülmüşlerdir. Sonrasında ise çocukları olmadan önceki hayatlarına dönme, gençken yaptıkları gibi çılgınca şeyler yapma fırsatı yakaladıklarını fark etmişler, yıllar sonra gelen bu özgürlüğün tadını çıkarmaya başlamışlardır. Şimdi Mike’ın babası ve üvey annesi de başka bir şehire taşınma hazırlıkları yapmaktadır ve böylece çiftin mutlak özgürlükleri önündeki son engel de ortadan kalkmış olacaktır.

Lakin ikilimizi büyük bir sürpriz beklemektedir. Üniversiteyi bitiren 2 kızları birtakım kişisel sebeplerle eve dönme kararı alarak, çiftimizin hiç beklemediği bir anda kapıda belirivermişlerdir. Kızların eve geri döndüğünü gören Mike’ın babası ve üvey annesi de taşınmaktan vazgeçince Mike ve Martina’nın bütün hayalleri suya düşmüş, kendilerini tekrar kalabalık bir ailenin merkezinde buluvermişlerdir.

crowded-renew-cancel-wk-25

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

crowded

Mike Moore (Patrick Warburton):

Ailemizin babası. Karısına aşık bir eş, kızlarını çok seven bir baba, babasından yeterli sevgi ve ilgiyi görerek büyümemiş bir evlat. Anlayışlı bir baba olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta kızlarıyla arkadaşlık seviyesinde bir ilişkisi var. Esprili, laf sokmayı seven, ilgili, duygusal, rekabetçi.

Aktör olarak Rules Of Engagement ve Less Than Perfect dizilerinden hatırlanabilecek olan Patrick Warburton’un asıl ekmeğini kazandığı mesleğin aktörlükten ziyade seslendirme sanatçılığı olduğunu söylemek gerek. Family Guy, Scooby-Doo! Mystery Incorporated, The Venture Bros.The Emperor’s New SchoolBuzz Lightyear of Star Command, Kim Possible gibi küçük ve büyüklere yönelik birçok animasyon dizisinde sesiyle yer almış Warburton.

Martina Moore (Carrie Preston):

Ailemizin annesi. Kocasına aşık bir eş, kızlarını çok seven ve onlarla arkadaş gibi bir ilişkisi olan bir anne. Kanka seviyesinde bir arkadaş desem abartmış olmam herhalde. Psikolog olarak ev içi ofis stilinde hizmet veriyor. Eğlenmeyi seven, rahat, ilgili, girişken, meraklı.

Karaktere hayat veren Carrie Preston’ı True Blood ve The Good Wife dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

CROWDED -- "Present Tense" Episode 102 -- Pictured: (l-r) Carrie Preston as Martina, Patrick Warburton as Mike -- (Photo by: Vivian Zink/NBC)

Martina ve Mike

Stella Moore (Mia Serafino):

Ailenin büyük kızı. Kızlardan eğlenceli, aptal ve asi olanı. Sığ biri olduğunu da söylemek mümkün. Konservatuar tarzı bir okul bitirmiş. Okul sonrasında oyunculuk ve modellik denemeleri başarısızlıkla sonuçlanmış. Annesi ve babasıyla özel hayatındaki her türlü ayrıntıyı rahatlıkla paylaşmaktan çekinmeyen biri. Geçmişte çok da sıkı fıkı olmadığı kız kardeşi ile arasını düzeltmeye çalışıyor, ona ilişki tavsiyeleri filan veriyor bu aralar.

CROWDED -- "Brother" Episode 103 -- Pictured: Mia Serafino as Stella -- (Photo by: Vivian Zink/NBC)

Stella

Shea Moore (Miranda Cosgrove):

Ailenin küçük kızı. Kızlardan zeki, entellektüel, disiplinli ve asosyal olanı. Astronot olmak için eğitim almış, astronomi üzerine oldukça tutkulu biri. Hızlı bir şekilde konuşan, konuşmalarında bilimsel bir üslup kullanan ve istatistiki verilerden örnekler veren, bu gibi zamanlarda ailesi tarafından ne dediği pek anlaşılmayan biri. Kız kardeşi ve annesinden aldığı tavsiyelerle daha sosyal biri olmaya çabalıyor bu aralar.

Genç oyuncuyu iCarly isimli gençlere yönelik sitkomdan ve The Intruders sinema filminden hatırlayabilirsiniz.

CROWDED -- "Brother" Episode 103 -- Pictured: Miranda Cosgrove as Shea -- (Photo by: Vivian Zink/NBC)

Shea

Bob Moore (Stacy Keach):

Mike’ın babası. Mike’ın annesi onları terk ettikten sonra aşkı, 2. eşi Alice ile yeniden bulmuş. Uzun yıllardır süren mutlu bir evlilikleri var. Oğluna karşı yeterli ilgi ve sevgiyi göstermemiş vakti zamanında. Şimdilerde ise biraz da olsa çabaladığını söylemek mümkün. Yine de öz oğlunu, üvey oğlu Ethan (Clifford McGhee) kadar sevmez. Bir bar işletiyor. Lafını esirgemeyen, eski kafalı, ırkçı, huysuz ve coşkulu bir ihtiyar.

Emektar aktörü Prison Break, Titus, Mike Hammer gibi diziler dışında sayısız sinema filminden de tanıyabilirsiniz. 

Alice Moore (Carlease Burke):

Bob’ın karısı. Tıpkı Bob gibi onun da 2. evliliği bu. Evlilikte ipleri elinde tutan kişi o. Golf kariyeri hüsranla sonuçlanan Ethan adında bir oğlu var ilk evliliğinden. Gardiyanlık yapıyor. Lafını esirgemeyen, dominant ama sevgi dolu biri.

Aktrisi Switched At Birth, Shameless, Heroes ve Ballers gibi dizilerdeki konuk oyunculuklarından anımsamanız mümkün.

CROWDED -- "Amongst the Waves" Episode 104 -- Pictured: (l-r) Carlease Burke as Alice, Stacy Keach as Bob -- (Photo by: Vivian Zink/NBC)

Alice ve Bob

NEDEN İZLEMELİ?

Sıcak bir aile komedisi. Ama naif de değil hani. Enerjik ve eğlenceli bir sitkom. Güzel bir uyum yakalamış, kaliteli bir oyuncu kadrosu var. Bolca gülümseten, ara ara kahkaha attıran bir komedi. Zaman zaman espri komedisi, zaman zaman durum komedisi, zaman zaman da karakter komedisi. Benim gibi ABC komedilerinden uzak NBC komedilerine daha yakın bünyeler için doyurucu bir komedi anlayacağınız.

Her bir karakterin ayrı ayrı sevilesi özellikleri var: Mike’ın iri kıyım, sert görüntüsüne rağmen bu derece sempatik oluşu, Martina’nın bu yaşına rağmen kızlarıyla yaşıtmış gibi enerjik davranabilmesi, Shea’nın sosyal hayata uyum çabaları, Bob’ın ara ara huysuzluğu bırakıp kedi kesildiği anları ve Stella’nın her şeyi!

Reyting olarak fena başlamasa da sonrasında düşüşe geçen Crowded, son 2 haftadır tekrar yükselişe geçti. Hali hazırda 8 bölümü yayınlanan ve 5 bölümü kalan dizinin şu anki reyting ortalaması, NBC standartlarında onay almak için yeterli seviyede görünüyor. Kalan 5 bölümde 1.0-1.1 seviyesinde takılmaya devam ederse 2. sezon onayını kapacağına inanıyorum. Onay almasa da 13 bölümlük eğlenceli bir komedi izlemiş olursunuz. Bir deneyin, pişman olmazsınız derim ben. İzleyecek olanlara iyi seyirler!

Fragman

 

Crowded (1)

CROWDED -- "Rearviewmirror" Episode 108 -- Pictured: (l-r) Mia Serafino as Stella, Carrie Preston as Martina -- (Photo by: Vivian Zink/NBC)

NUP_170584_0282.JPG

CROWDED -- "Nothing As It Seems" Episode 107 -- Pictured: (l-r) Patrick Warburton as Mike, Stacy Keach as Bob -- (Photo by: Vivian Zink/NBC)

CROWDED -- "Amongst the Waves" Episode 104 -- Pictured: (l-r) Miranda Cosgrove as Shea, Mia Serafino as Stella, Stacy Keach as Bob -- (Photo by: Vivian Zink/NBC)