Ömrü tek sezonla sınırlı kalmış bir komedi dizisinin tanıtımıyla karşınızdayız bugün: Modern Men

Modern Men, 2006 yılının ilkbahar mevsiminde izleyici karşısına çıkmış. Diziyi birkaç ay sonra UPN kanalı ile birleşerek The CW kanalını oluşturan The WB kanalı yayınlamış.

Yirmi birer dakika uzunluğundaki 7 bölümden oluşan dizinin yaratıcıları Ross McCallAaron Peters ve Marsh McCall. Bu üçlüye yapımcı koltuğunda Jerry Bruckheimer, Jonathan Littman, Pamela Grant, Michael Teverbaugh ve Miriam Trogdon gibi isimler eşlik etmiş. İlk bölümü James Widdoes, diğer bölümleri Terry Hughes yönetmiş.

Tırıvırı BilgiWendie Malick, deneme bölümünde Victoria Stangel karakterine hayat vermiş. Aktrisin yer aldığı Jake in Progress dizisi onay alınca oyuncu değişikliğine gidilmiş ve rolü Jane Seymour kapmış. Sonrasında da Jane Seymour ile yeni bir ilk bölüm çekilmiş.

Uzun yıllardır arkadaş olan yirmili yaşlarının ortalarındaki 3 adam, ilk olarak içlerinden birinin bir yaşam koçuyla görüşmeye başlaması sonrasında hep birlikte söz konusu yaşam koçunun seanslarına katılmaya karar verirler. Aşk hayatlarında çeşitli kusurları bulunan bu 3 adam, bundan sonraki süreçte yeni yaşam koçlarının tavsiyelerine uyarak kadınlar ve ilişkiler konusunda daha başarılı birer birey olmaya çalışacaklardır.

*Söz konusu 3 arkadaştan biri olan Tim Clark karakterine The Ex List, Less Than Perfect ve Married to the Kellys gibi dizilerden anımsanabilecek Josh Braaten hayat veriyor.

Tim, yeni terk edilmiş bir adam. Genel olarak terk edilmeyi alışkanlık haline getirmiş bir adam diyebiliriz onun için. İyi niyetli ve kibar biri Tim. İlişkiler konusunda ise şansı pek yaver gitmiyor.


*Arkadaş grubumuzun en umutsuz vaka üyesi olan Doug Reynolds karakterini yer aldığı The L Word ve A Minute with Stan Hooper gibi dizilerden ziyade The Butterfly Effect 2, The Breed ve Live! gibi sinema filmlerinden hatırlayabileceğiniz Eric Lively canlandırıyor.

Doug, yaklaşık 2 sene önce boşanmış olduğu eski karısını hala unutamamış. Unutamamak, onun için hafif kalan bir kelime aslında. Eski karısıyla yeniden bir araya gelmeyi takıntı haline getirmiş ve bu konuda laf anlatılamaz bir seviyeye gelmiş durumda.


*Arkadaş grubumuzun 3. ve son üyesi olan Kyle Brewster karakterinde ise The Neighborhood, New Girl ve Veronica Mars dizilerinden tanıdığımız Max Greenfield‘ı izleme fırsatı elde ediyoruz.

Kyle’ın hayatı diğer ikisine oranla çok daha tıkırında bir şekilde ilerliyor. Tek gecelik ilişkilerin adamı ve kadın mıknatısı olan Kyle’ın sorunu ise bağ kurmak tahmin edilebileceği üzere. Kyle, diğer ikisinin ısrarları üzerine seanslara gelmeye başlıyor ama hayatından epey memnun aslında.


*Üçlümüzün yeni yaşam koçu Dr. Victoria Stangel karakterine Let’s Get Physical, Hooten & the Lady, The Kominsky Method ve Dr. Quinn, Medicine Woman gibi dizilerden hatırlanabilecek Jane Seymour hayat veriyor.

Victoria, otoriter ve alımlı bir İngiliz kadın. İşinde oldukça başarılı biri. Bu 3 adamla alacak çok fazla yolu var. Lakin bu yolda kendine olan güveni tam.


*Tim’in babası Tug rolünde Clipped ve Cheers dizilerinden tanıdığımız George Wendt karşımıza çıkıyor bu dörtlüye ek olarak. Tim, babası Tug’ın restoranına % 50 ortak. Bencil ve çok da sempatik olmayan bir adam diyebiliriz Tug için.

*Tim’in hukuk bölümü öğrencisi olan küçük kız kardeşi Molly karakterinde ise Full House, Fuller House, Party of Five, The Fosters ve The Practice gibi dizilerden hatırlanabilecek Marla Sokoloff‘u izliyoruz tekrar eden bir rolle.


Dizinin konuk oyuncu havuzunda ise Jolie Jenkins (Alexa & Katie), Elizabeth Regen (Whoopi, Sherri), Laura Bell Bundy (Anger Management, Hart of Dixie, The Guest Book), Brooke Burns (Baywatch, North Shore, Pepper Dennis, Melrose Place), Arden Myrin (Insatiable, Still the King, Working), Dorian Brown Pham (Wilfred, Light as a Feather, Roommates), Kiele Sanchez (Kingdom, The Glades, Married to the Kellys, Lost), Rhea Seehorn (Better Call Saul, Whitney, I’m with Her), Michaela Watkins (Casual, The Unicorn, Trophy Wife, The New Adventures of Old Christine) ve Erinn Hayes (Childrens Hospital, Kevin Can Wait, The Hotwives of Las Vegas, Worst Week) gibi isimler yer alıyor.

Diziyi bir oturuşta izleyip bitirdim. Oldukça eğlenceli bir dizi olmuş diyebilirim. Kadrosu da hiç fena değildi. Josh Braaten bir tık aşağıda kalsa da ana dörtlünün diğer 3 üyesini izlemesi çok keyifliydi. Tug karakteri çok gereksizdi ama. Konuk oyuncu havuzu da yeterince cazipti diyebilirim ayrıca. Keşke devam edebilseymiş bu güzel dizi.