2019-2020 sezonunda 8 yeni diziye onay veren CBS, bunlardan 5 tanesini sonbaharda yayımlamaya başladı. İşte bu 5 diziden bir tanesi de The Unicorn oldu.

Şu ana kadar 7 bölümü yayınlanan kahkaha efektsiz komedi dizisinin mutfağında Bill Martin ve Mike Schiff bulunuyor. İlk sezonu aldığı ekstra bölüm siparişleriyle birlikte 18 bölüm sürecek olan dizinin henüz ikinci sezon onayı bulunmuyor.

Wade Felton çok sevdiği eşi Jill’i yaklaşık bir sene önce kaybetmiştir ve iki kızıyla birlikte yaşamlarını sürdürmektedirler. Yaşadıkları bu zorlu süreçten sonra yeni yeni toparlanmaya başlayan Wade’e en büyük desteği 4 yakın arkadaşı vermektedir. Tabii bu desteğin içinde Wade’in tekrardan birileriyle görüşmeye başlaması gerektiği de vardır. Yoğun ısrarlardan sonra Wade bunu kabul eder.

KARAKTERLER:

 

Wade Felton: Kendisi oldukça sevecen bir eş ve baba. Eşinin hastalanmasıyla birlikte evdeki tüm yükü omuzluyor. Akabinde eşini kaybetmesi kendisinde derin yaraya sebep olsa da kızları için güçlü durup hem anne hem baba oluyor. Peyzaj mimarı olarak çalışıyor, ayrıca kızlarının okulundaki aktivitelerde gönüllü olarak görev alıyor. 4 çok yakın arkadaşının zorlaması ile yeniden birileri ile görüşmeye başlıyor. Tabii yıllarını geçirdiği birinden sonra yeni biri ile görüşmenin Wade adına nasıl zor olduğunu tahmin edersiniz.

Wade karakterine daha önceden Justified, Vice Principals, Deep State gibi dizilerde karşımıza çıkan Walton Goggins hayat veriyor.


 

Grace Felton: Wade’in 14 yaşındaki büyük kızı. Ergenlik çağında olmasına rağmen o büyük tripleri çok fazla görmüyoruz kendisinde. Aksine oldukça olgun düşünceleri olan bir kız. Babasının yeni birileriyle görüşmesi konusunda oldukça rahat. Küçük kardeşiyle uğraşmaya bayılıyor.

Grace olarak Ruby Jay’i görüyoruz. Kendisi daha önceden Modern Family ve Grey’s Anatomy dizilerinde konukluk yapmış. Grace karakteri kendisinin en ciddi işi.


 

Natalie Felton: Wade’in 12 yaşındaki küçük kızı. Annesinin durumuna en çok üzülen ve hala en çok etkisinde olan kişi. Yaşının verdiği bazı ergenlik durumları da var tabii ki. Okulunun futbol takımında oynuyor. Başlarda babasının yeni birileriyle görüşmesini hoş karşılamıyor.

Natalie’ye Makenzie Moss hayat veriyor. Kendisinin TV ekranlarındaki ilk ciddi işi.

 

 

  • Delia: Wade’in yeni birileriyle görüşmesini en çok isteyen arkadaşı. Çocuk doktorluğu yapıyor. Wade’e en çok akıl veren kendisi. Delia karakterine Michaela Watkins hayat veriyor.
  • Forrest: Delia’nın tekne hastası eşi. Wade ve Ben ile birlikte yıllardır arkadaşlar. Ağzında bakla ıslanmayan bir karakter. Forrest’a Rob Corddry hayat veriyor.
  • Michelle: Delia’dan sonra Wade’in birileriyle görüşmesini en çok isteyen kişi. Dediğim dedik çaldığım düdük birisi. Michelle olarak Maya Lynne Robinson’ı görüyoruz.
  • Ben: Michelle’in eşi. Natalie’nin oynadığı futbol takımının gönüllü koçluğunu yapıyor. Wade’e her zaman verdiği bir öğüdü var; “Yalan söyle!”. Ben karakterine Omar Benson Miller hayat veriyor.

Tüm kadroya buradan göz atabilirsiniz.

SON SÖZ:

Dizinin haberi ilk çıktığında çok sevinmiştim. Çünkü en sevdiğim aktörlerden biri olan Walton Goggins başroldeydi. Goggins’i şuana kadar hep deli dolu, manyak ve uçuk karakterler olarak izlediğimden dolayı bu rolün kendisine nasıl gideceğini çok merak ediyordum. Rol kendisine çok yakışmış ve altından oldukça iyi kalkıyor.

Dizideki tüm yan karakterler oldukça başarılı olmuş. 6 karakter arasında boş bir karakter görmedim ben. Oldukça iyi kaleme alınmışlar ve oyuncular da bize güzel yansıtıyorlar bunu. Dizideki tüm çocuk karakterler çok sevimliler karakter tanıtımına koymadım ancak Michelle ve Ben‘in oğulları Noah rolünde Devin Bright apayrı bir sevimli.

Öyle yarıla yarıla gülme durumları olmasa da her sahnesinde yüzünüzde tebessümle izleyeceğiniz, oldukça tatlı ve sıcak bir aile komedisi olmuş The Unicorn. Dizi şu ana kadar yayımlanan 7 bölümde 0.75 reyting ortalaması tutturdu. Henüz ikinci sezon hakkında bir haber gelmedi ancak ben kesinlikle devam etmesini isterim. Eğer etmezse de oldukça güzel bir dizi olarak hatırlarım. İşte böyle bir dizi The Unicorn. İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.

Fragman: