1 Ekim 2018 tarihinde CBS’te yeni bir komedi dizisi başladı: The Neighborhood

Hali hazırda 3 bölümü yayınlanan kahkaha efektli komedi dizisinin yaratıcısı The Big Bang Theory ve 9JKL’in yapımcıları arasında yer alan Jim Reynolds. Yapımcı kadrosunda Reynolds’a eşlik eden isimler arasında dizinin başrol oyuncularından Cedric the Entertainer dışında Aaron KaplanDana HonorEric Rhone ve Wendi Trilling de var.

Dizinin bölüm süreleri 21-22 dakika uzunluğunda. Bölüm sayısında sonradan bir artış ya da azalma olmazsa ilk sezonunun 13 bölüm sürmesi beklenen The Neighborhood‘un ilk 3 bölümde elde ettiği reyting ortalaması 1.18, izleyici sayısı ortalaması ise 6.954.000.

KONU

Gemma, Los Angeles’ta bulunan bir okuldan müdürlük pozisyonu için iş teklifi alınca kabul eder. Kocası ve oğluyla beraber Michigan’dan Los Angeles’a taşınırlar. Şehirde hem Gemma’nın çalışacağı okula yakın olan hem de fiyat olarak karşılayabilecekleri bir ev bulmanın mutluluğu içerisinde olan Johnson familyasının taşındığı mahalle ile ilgili bilinmesi gereken şey ise siyahi Amerikalıların yoğun olarak yaşadığı bir mahalle oluşudur. Orta Batı Amerika’dan gelen bu sevimli aileyi garip kaçtıkları yeni mahallerinde yeni komşuları Butler familyası ile birlikte eğlenceli bir yeni başlangıç beklemektedir.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

 

Gemma Johnson (Beth Behrs):

Modern bir eğitimci. Müdürlük işi için ailesiyle beraber Michigan’dan Los Angeles’a taşınıyor. Kocası Dave’e oranla yeni mahalleye daha çabuk uyum sağladığını söyleyebiliriz onun için. Güler yüzlü, cana yakın, sevimli bir kadın.

Aktrisi 2 Broke Girls dizisinden tanıyoruz.

 

 

 


 

Dave Johnson (Max Greenfield):

Gemma’nın kocası. Profesyonel bir uyuşmazlık müzakerecisi kendisi. Güleç yüzlü, kibar ve arkadaş canlısı birisi. Yeni evlerini gerçek manada ev yapabilmek için Calvin ile bağ kurabilmenin yollarını arıyor. Arkadaş canlısı olmak konusunda bazen sınırı kaçırdığı ve kendini herkese sevdirmek hususunda abartılı hareketler sergilediği söylenebilir.

Aktörü New Girl dizisinden tanıyoruz.

 

 


 

Grover Johnson (Hank Greenspan):

Johnson çiftinin oğlu. Yersiz ve zamansız soruların ve söylemlerin adamı. Çok zeki veya yetenekli bir çocuk sayılmaz ama laf sokabiliyor kerata. Sevimli ve uysal bir çocuk.

 

 

 

 


 

Calvin Butler (Cedric the Entertainer):

Johnson familyasının yeni komşuları. İyi bir insan kendisi ama ırkçı veya Dave gibi aşırı pozitif beyaz Amerikalılardan pek hoşlanmıyor. Mahalleye beyaz bir ailenin taşınmasından hoşnutsuz olsa da yeni komşusuyla iletişim halinde olmak zorunda kalıyor ister istemez.

Aktörü The Soul Man ve The Last O.G. dizilerinden tanıyoruz.

 

 


 

Tina Butler (Tichina Arnold):

Calvin’in karısı. Calvin’in aksine o yeni komşularına sıcak bakıyor, hatta Gemma ile çabucak kaynaşıveriyorlar.

Cana yakın, misafirperver, enerjik, hafiften deli dolu bir kadın Tina.

Aktrisi Survivor’s Remorse, Daytime Divas, Happily Divorced ve Everybody Hates Chris dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

 

 


 

Malcolm Butler (Sheaun McKinney):

Calvin ve Tina’nın büyük oğlu. İlerlemiş yaşına rağmen ailesiyle birlikte yaşamaya devam eden işsiz bir adam kendisi. Ebeveynleri de bu durumu her fırsatta yüzüne vurmaktan çekinmiyor. Yeni beyaz komşu olayına ilk başta gülerek yaklaşsa da kendisini anlayabilecek kibar birini bulduğunu düşündüğü için Dave’in gelişinden mutlu oluyor.

Aktörü Great News ve Vice Principals dizilerinden hatırlamanız mümkün.

 

 


 

Marty Butler (Marcel Spears):

Calvin ve Tina’nın küçük oğlu. Ağabeyi gibi ebeveynleri ile yaşamıyor. Bir mühendis kendisi.

Aktörü The Mayor dizisinden anımsayabilirsiniz.

 

 

 

 


BİR KÜÇÜK BİLGİ

Dizinin deneme bölümünde Gemma karakterine Dreama Walker‘ın, Dave karakterine ise Josh Lawson‘ın hayat verdiğini ama dizi onayı çıktıktan sonra iki oyuncunun yerlerine Beth Behrs ve Max Greenfield’ın kadroya dahil edildiğini belirtmeden geçmeyelim.

YAZARIN GÖRÜŞÜ

The Neighborhood pek umutlu olduğum bir dizi değildi açıkçası. Ama izlemeyi yeni bitirdiğim New Girl’den özleyeceğim tek isim olan Max Greenfield faktörü dolayısıyla bir şans vermeden geçmek istemedim. Max Greenfield’ı burada izlemenin New Girl’deki karakteri Schmidt’i izlemeye benzediğini de belirtmeden geçmeyeyim lafı geçmişken. Genel olarak kadro ve karakterlerden memnun kaldım bu arada. Karakterler ve oyuncular epey bir uyuşmuşlar bence. Beth Behrs’i 2 Broke Girls dışında başka bir dizide izleme fırsatı yakalamak keyifli. Tichina Arnold, Daytime Divas’taki karakterinin aksine sinir bozmuyor burada. Sheaun McKinney’nin karakteri Malcolm da epey eğlendiriyor.

İlk 3 bölüm itibarıyla yeterince başarılı buldum ben diziyi. Özellikle ilk 2 bölümde epey güldüm eğlendim. Benim damak tadıma uygun bir komedi anlayışı var. Reytingleri de en azından sezonu tamamlamasına izin verilecek kadar yeterli seviyede.

Benim dizi ile ilgili söyleyeceklerim şimdilik böyle. İzlemeye niyeti olan varsa şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN