CBS’in 1 Ekim 2018 tarihinde başlayan yeni komedi dizisi Happy Together‘ın tanıtımı ile sizlerleyiz bugün.

Kahkaha efektli bir komedi dizisi olan Happy Together‘ın hali hazırda 3 bölümü geride kalmış durumda. Bölüm sayısı, sonradan bir azalma ya da çoğalma haberi gelmezse klasik bir şekilde 13 olacak. Dizinin bölüm süreleri ise 21-22 dakika uzunluğunda. İlk 3 bölümde 0.94 reyting oranı ve 5.175.000 izleyici sayısı ortalaması elde etmiş durumda.

Happy Together‘ın yaratıcıları Tim McAuliffe ve Austen Earl. Yapımcı koltuğunda bu ikiliye Jonathan BerryMichael RotenbergBen Winston ve Harry Styles gibi isimler eşlik ediyor.

Harry Styles ve Ben Winston demişken dizinin ilham perisinin bu ikili olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. İngiliz şarkıcı, Ben Winston ve karısının yanında yaşamış vakti zamanında.

KONU

Jake ve Claire üniversite yıllarından beri birlikte olan, otuzlu yaşlarının başlarında, çocuksuz ve mutlu bir evli çifttir. Rahatlarına düşkün olan çiftimiz akşamlarını koltuklarına yayılıp televizyon izleyerek geçirmek ve bu esnada abur cuburlarını atıştırmaktan mutludurlar. Derken bu akşamlardan birinde ülkenin en ünlü genç pop yıldızlarından biri olan Cooper James kapılarında beliriverir.

Film yıldızı kız arkadaşı Sierra’dan ayrılmıştır ve bu sebeple bir magazinci ordusu peşindedir. Kafasını toplamak adına sığınacak güvenli bir liman olacağını düşündüğü için daha öncesinden öyle kayda değer bir samimiyetleri olmasa da muhasebecisi olması dolayısıyla tanıdığı Jake’in evine gelmiştir. Jake ve Clarie de evlerinde bir pop yıldızının olmasının havalı olduğunu düşünürler ve bu tanrı misafirini kabul ederler. Böylece hikaye başlar.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

 

Jake (Damon Wayans Jr.):

Normal bir hayatı olan bir muhasebeci kendisi. Rüyalarının kadını ile evli ve son derece mutlu. Cooper’ın evde kalmaya başlaması ile genç ve havalı olma duygusunu hatırlamaya ve “Yaşlanmadık, ayaktayız.” imajı çizmeye çalışıyorlar karısı Claire ile. Elbette bu durum eğlenceli olduğu gibi yorucu da oluyor onlar için.

Çabuk heyecanlanan, coşkulu hareketler sergileyen, havalı günleri mazide kalmış bir adam Jake.

Aktörü Happy Endings ve New Girl dizilerinden tanıyoruz.

 

 

 


 

Claire (Amber Stevens West):

Jake’in karısı. Bir tasarımcı kendisi. Restoran ve barların tasarımı üzerine çalışıyor. Jake’i çok seviyor, mutlu ve rahat giden evliliğinden memnun durumda. Evde şarkılarını ezbere bildiği bir pop yıldızının bulunmasından da mutluluk duyuyor.

Güleç yüzlü, Jake’e oranla birazcık daha cool, sempatik bir kadın Claire.

Aktrisi Greek, The Carmichael Show ve Ghosted dizilerinden tanıyoruz.

 

 

 


 

Cooper James (Felix Mallard):

Her hareketi takip edilen genç bir pop yıldızı. Film yıldızı kız arkadaşı Sierra’dan (Peyton List) ayrıldıktan sonra magazinci ordusundan kaçmak için muhasebecisi Jake’in evine geliyor. Spot ışıklarının altında fazlaca göz önünde olduğu, oradan oraya sürüklendiği, tempolu ve şaşalı bir hayat yaşayan Cooper, Jake ve Claire’in evindeki sıradan, sakin ve rahat hayatın kendisine iyi geldiğini fark ediyor ve onlarla yaşamaktan keyif alıyor.

Havalı biri ama ukala değil. İnsanlara yargılayıcı gözlerle bakmayan, ufak tefek şeylerle mutlu olabilen, hafiften şapşik biri.

 

 


Bu ana karakter üçlüsü dışında Claire’in birbirleriyle müthiş bir uyum içerisinde olan ebeveynleri Bonnie ve Gerald rollerinde Stephnie Weir ve Victor Williams‘ı izliyoruz.

Cooper’ın menajeri Wayne karakterinde ise Chris Parnell tekrar eden bir rolle karşımıza çıkacak.

YAZARIN NOTU

İlk 3 bölüm itibarıyla sevdim ben diziyi. Bolca gülüp eğlendiğim sahne mevcuttu. Tempolu ve akıcı bir dizi. Kadro fena olmamış, üçlüyü bir arada izlemesi oldukça keyifli. Damon Wayans Jr. kendisinden alışkın olduğumuz şekilde ara sıra coşkunun ucunu kaçırıyor ama ona da sabredeceğiz artık. Yardımcı oyunculardan Stephnie Weir da epey parladı bu arada bu 3 bölümlük periyotta. Jeneriği de pek bir beğendiğimi de belirtmeden geçmeyeyim.

Bu reytinglerle 2. sezon onayı alması zor görünüyor ama en azından sezonu tamamlamasına izin verilir gibi duruyor. Yayından çekilme sürprizi beklemiyorum, ek bölüm siparişi bile alabilir belki sürpriz bir şekilde.

Benim dizi ile ilgili söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. İzleyecek olanlara iyi seyirler.

FRAGMANLAR