Bazı diziler vardır ki mevsimine göre takip edilir. Benim için North Shore o tarz bir dizi. Eğer siz de benim gibi Hawaii yazına ve entrikaya meraklıysanız, yazının devamına bekleniyorsunuz.


Dizimiz, Dirty Sexy Money, Ugly Betty ve Gossip Girl‘de yapımcı olarak yer almış olan Peter Elkoff tarafından yaratıldı. 2004-2005 arasında FOX’ta yayınlanan North Shore, 21 bölümlük bir tek sezondan oluşuyor. Toplam 37 ülkede gösterilmiş olan dizi, Türkiye’de ise 2006 senesinde FOXlife‘ta yer bulmuştu.

Dizinin konusunu genel olarak söyleyecek olursam, Hawaii’de bulunan Grand Waimea Oteli’nin çalışanlarının hayatları diyebilirim. Yaşamları tabii ki sıradan değil. Durmadan bir entrika, aşk üçgenleri, kim kiminle yattı durumu, hırslı bir iş hayatı, karakterlerin birbirinin ayağını kaydırması gibi durumlar, içerisinde çokça mevcut.Dizinin ilk bölümünün 10 dakikasından ispiyon vererek konuyu biraz daha açarsam…
Tırnaklarıyla kazıyarak otel müdürü olmuş olan Jason, hayatını düzgün bir şekilde devam ettirmektedir. Yine yaşadığı normal günlerin birinde eski sevgilisi olan Nicole otelde karşısına çıkar. Hem de tatil yapmaya değil, misafir ilişkileri departmanında çalışmaya gelmiştir. Tabii, ilişkilerinin bitiminin üstünden 2 yılın geçmesiyle, karakterlerin hayatları da bambaşka yönlere doğru kaymıştır.

Oyunculara ve canlandırdıkları karakterlere gelelim:

Jason Matthews
Otelimizin müdürü olan Jason, maddi durumu pek parlak olmayan bir aileden geliyor. Uzun boyu ve karizmasıyla hemen hemen her ortamda kendini belli eden karakterimiz, kendi ailesinin yanında, yakın arkadaşlarından da bir aile oluşturmuş durumda. Ayrıca 2 yıl önce kendisini terk eden sevgilisi Nicole’ü daha yeni yeni unutmaya başlamıştır.
Jason’ı, Kristoffer Polaha canlandırıyor. Oyuncumuzu bir sürü erken zamanda iptal olan diziden biliyor olabilirsiniz. (Örnek: Ringer, Life Unexpected)

Nicole Booth
Nicole, Jason’ı 2 sene önce hiçbir açıklama yapmadan terk eden eski sevgilisi. Artık Jason’la aynı otelde çalışan karakterimiz, bayağı zengin bir aileden geliyor. Karakterimiz, Jason’dan ayrıldığı 2 sene boyunca boş da durmamış. Sevgili yapıp üstüne bir de onunla nişanlanmış.
Nicole’ü, Brooke Burns canlandırıyor. Bu oyuncumuzda aynı Kristoffer Polaha gibi uzun yıllar süren dizilerde dikiş tutturamayanlardan. Kendisini Melrose Place 2009‘dan biliyor olabilirsiniz.

Vincent Colville
Karakterlerimizin çalıştığı otelin sahibi olan Vincent, aynı zamanda ideal bir patron. Çalışanlarının haklarını hiçbir zaman es geçmeyen Colville, zor bir durumda müşterilerini de kaybetmeyecek bir orta yol bulmak konusunda usta. Bunların yanında, Jason’ı sahiplenmiş biri. Onu, oğlu gibi görüyor ve ona hep arka çıkıyor.
Vincent’ı, James Remar canlandırıyor. Oyuncumuzu Dexter‘dan ve Sex and the City‘den tanıyor olabilirsiniz.

Gabriel McKay
Plajda cankurtaran olarak çalışan Gabriel, oturduğu yüksek sandalyede neredeyse bütün kızların ilgisini çekiyor. Sahip olduğu bu fiziksel görünüşü zaman zaman başını derde sokmuyor da değil.
Karakterimizin en büyük tutkusuna gelirsek, direkt olarak sörf yapmak diyebiliriz. Hatta bu tutkusunu, profesyonel işine dönüştürmeye çalışıyor.
Gabriel’ı, Corey Sevier canlandırıyor. Oyuncumuzu bir çok filmden ve dizilere olan konukluklarından tanıyor olabilirsiniz.

M.J. Bevans
İsminin uzun hali Mary Jeanne olan karakterimiz otelin barında garson olarak çalışıyor. Jason’ın yakın arkadaşı olan M.J. onunla o kadar içli dışlı ki birbirlerini kardeş olarak gördüklerini söylüyor. Tahmin edilebileceği üzere kızımız, Nicole’e de bayağı kızgın.
M.J.’i, Nikki Deloach canlandırıyor. Oyuncumuz şu anda Awkward.‘da yer almakta.

 

Frankie Seau
Otelin barmeni olan Frankie de Jason’ın başka bir yakın arkadaşı. Aynı zamanda M.J.’le de aynı evde kalıyorlar. Karakterimiz, Nicole’e M.J. kadar sert çıkmasa da soğuk davranıyor.
Frankie’yi, Jason Momoa canlandırıyor. Oyuncumuzu, Stargate: Atlantis‘ten ve Game of Thrones‘tan tanıyor olabilirsiniz.

 

Chris Remsen
Konu extreme sporlar olunca akla gelen ilk isim olan Chris, M.J. ile ilgileniyor. Neyse ki bu ilgi karşılıksız değil. Chris, dizinin en sakin ve kibar karakteri.
Chris’i, Jay Kenneth Johnson canlandırıyor. Oyuncumuzu, 11 sene yer aldığı pembe dizi Days of Our Lives‘tan ve komedi dizisi Scrubs‘tan tanıyor olabilirsiniz.

 

Tessa Lewis
Otelde müşteriyken başına gelen talihsiz bir olayın ardından çalışana dönüşmek zorunda olan Tessa, işe oda temizliğinden başlıyor. Karakterimiz sinsiliği ve insanların arkasından iş çevirmesiyle meşhur.
Tessa’yı, Amanda Righetti canlandırıyor. Oyuncumuzu, The O.C.‘den ve hala yer almakta olduğu The Mentalist‘ten tanıyor olabilirsiniz.

Dizinin ortasında, kadroya, huysuzluğu ve çirkefliğiyle dünyanın 4 bir yanına nam salmış olan Shannen Doherty de katılıyor. North Shore‘un reytingleri düşünce hikayeye dahil olan Alexandra’yı canlandıran Doherty, çoğu yapımda olduğu gibi burada da kötü kadın olarak yer alıyor.
Küçük Not: İlk başta 3 bölüm olarak planlanan Alexandra karakteri, dizinin hayranları tarafından çok sevildiği için final bölümüne kadar göründü.

21 bölümlük bir sezona sahip olan dizinin final bölümü, düşük reytinglerden dolayı FOX’ta gösterilmedi. Son bölümü Cliffhanger denilen heyecanlı bir ucu açık sahneye sahip. Ama bence o sahne, seyirci tarafından yorumlanabilir. Yani, takipçilerini rahatsız edeceğini düşünmüyorum.

Yaz bitmeden “Tek sezonluk sıcak bir yaz dizisi seyretmek istiyorum” diyorsanız eğer, North Shore bence tam size göre. Hiç sıkılmadan peşpeşe seyredilecek bölümlere sahip olan dizi, size Hawaii’deki 5 yıldızlı bir otelin kapılarını aralıyor.
Şans verecek olanlara şimdiden iyi seyirler!

Jenerik: