Altın Küre ödüllü ünlü oyuncu Colin Farrell, BBC’nin 4 bölümlük uyarlama gerilim dizisi The North Water’ın başrol oyuncusu oldu.

Dizi, Ian McGuire’ın 2016 yılında yayınlanan aynı adlı kitabından televizyona uyarlanacak. Andrew Haigh (Looking), kitabı senaryolaştıracak ve dizinin yönetmenliğini yapacak.

Konusu: Bir gemi, gemide bir katille yelken açıyor…

Yıl 1859. Bir adam, Kuzey Kutup Dairesi’ne gidecek balina avcılığı yapan geminin mürettebatı olarak gemiye biner. İtibarı paramparça olunca İngiliz ordusundaki görevini bırakan Patrick Sumner, bu seyahate geminin cerrahı pozisyonda katılmaktan başka bir seçeneğe sahip değildir. Sumner gemide, ahlaksızlığı, dünyasının sertliğine uyacak şekilde şekillendirilmiş, acımasız bir katil olan zıpkıncı Henry Drax ile tanışır. Yolculuğun ilerleyen aşamalarında vahşice öldürülen bir kamarotun bulunması sonrası Sumner, kendini harekete geçmeye zorunlu hisseder. Geçmişinin dehşetinden kaçmayı uman Sumner, kendini katil bir psikopatla kötü bir yolculukta bulur. Kefaret arayışı içinde olan hikayesi, Kuzey Kutbu’nda hayatta kalmak için sert bir mücadeleye dönüşür.

Colin Farrell, acımasız katil Henry Drax karakterini canlandıracak.

Patrick Sumner karakteri için A-List oyuncular ile görüşüldüğü ve bir anlaşmanın yakın olduğu ile ilgili haberler var.

See-Saw Films (Top of the Lake, The King’s Speech, Shame, Mr HolmesLion), dizinin yapımcı firması.

Sonbaharda çekimine başlanacak olan 4 bölümlük dizinin ilk 3 bölümü 60 dakika, final bölümü ise 90 dakika sürecek.

Kaynak