32F3C36F00000578-3529206-Coming_soon_Still_the_King_premieres_on_June_12th_on_CMT-a-1_1460085611764

CMT‘nin (Country Music Television) çiçeği burnunda komedisi Still The King’in tanıtımına hoş geldiniz!

still-the-king-watch-online

KÜNYE

Türü: Komedi (Kahkaha Efektsiz)

Sezon – Bölüm Sayısı: 1 Sezon, 13 Bölüm

Onay Durumu: 2. sezon onayı aldı. (13 bölüm)

Süre: 20-22 dk.

Mutfaktakiler: Travis Nicholson, Potsy Ponciroli, Billy Ray CyrusAlessia Costantini

Yayınlandığı Kanal: CMT

WikipediaIMDB – Resmi Site – Facebook

billy-ray-cyrus_0

KONU

İlk bölüm ispiyonu (spoilerı) içerir!

Vernon Brown, 20 sene önce country müzik denince akla gelen önemli isimlerden biridir. Fakat şöhretin yanında getirdiklerine kendini fazla kaptırıp şuursuzca eğlenmeye başlayınca kendini nezarethanede bulur, sevenlerinin ilgisini kaybeder ve rock yıldızlığı günleri son bulur.

Aradan yıllar geçer, Vernon para kazanmak için başka bir yol bulmuştur. Hala kraldır; lakin çakma kral! Göçebe bir şekilde yaşayan Vernon, sağda solda Rock’n Roll’un kralı Elvis Presley‘nin taklitçiliğini yaparak hayatını idame ettirmektedir.

giphy (8)

Eğlenmeye asla ara vermeyen Vernon’ın bu 20 yıllık süre zarfında nezarethane ziyaretleri de ara ara devam etmiştir. Son vukuatı ise ekmek kamyonu çalarak kilise tabelasına çarpmak olmuştur. Bu vukuatın faturası da nezarethanede geçen 3 ay olmuştur. 3 ay sonunda şartlı tahliye ile serbest kalan Vernon’ın 1 takvim yılı Tennessee eyaletinden ayrılmaması, zarar verdiği kilisede 1000 saatlik kamu hizmeti cezasını tamamlaması gerekmektedir. Ha bir de biriken yüklü miktarda çocuk nafakasını ödemek zorundadır. Vernon’ın tam da o anda var olduğunu öğrendiği 15 yaşındaki hiç tanışmadığı kızı için kızın annesine ödemesi gereken nafaka borcu! Yaşadığı ufak bir şokun ardından kızının annesi Debbie ile buluşmaya giden Vernon için bu minik buluşma kendisi için pek de sevimli olmayan bir anlaşma ile son bulur. Kızını görebilmesi ve şartlı tahliye memuruna şikayet edilmemesi için Debbie’ye haftada 500 dolar ödemesi gerekmektedir.

Meteliksiz durumda olan Vernon’ın Debbie’ye haftada 500 dolar ödeyebilmesi için bir iş bulması gerekmektedir. Barlara taklitçilik yapmak üzere başvurup şansını denese de kötü şöhreti dolayısıyla hep geri çevrilir. Derken kamu hizmeti cezasını çekmek üzere gittiği kilisede fırsat ayağına gelir. Kiliseye vardığında bir adamın telefon konuşması sırasında Tulsa’dan gelecek olan yeni vaizi beklediklerini ve vaize haftalık 500 dolar ödeyeceklerini söylediğine şahit olur. Ayağına kadar gelen bu fırsatı kaçırmaya niyeti olmayan Vernon, adama kendini yeni vaiz olarak tanıtır ve işe başlar. Tabii çözülmesi gerek birkaç denklem daha vardır. Öncelikle kendisi yerine kamu hizmetini tamamlayacak birini bulmalı ve asıl vaizi kiliseden uzak tutmalıdır!

Çakma vaiz, çakma Elvis, eski rock yıldızı, yeni baba Vernon Brown’ın yeni eğlenceli hikayesi de böylece başlamış olur.

636052157278431250-still-the-king-cast

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

ANA KARAKTERLER

rs_1024x759-160609191906-1024-still-the-king-billy-ray-cyrus.jb.6916

Vernon Brown (Billy Ray Cyrus):

Hikayemizin ana kahramanı. İçmeyi ve eğlencenin dibine vurmayı seven, kadınlara düşkün, ilgi görmeyi seven, kendini insanlara kolayca sevdiren, yaşamak için her yol mübah anlayışını benimseyen, müzikten asla kopamayan, artık biraz uslanması, bencilliği bırakıp baba olmayı öğrenmesi gereken biri.

Karakteri, Doc ve Hannah Montana dizilerinden tanıyabileceğiniz Billy Ray Cyrus canlandırıyor.

mgid-uma-image-cmt

Charlotte (Madison Iseman):

Vernon’ın varlığından yeni haberi olduğu 15 yaşındaki kızı. Müziğe ilgi duyan, yaşına göre olgun, aklı başında bir genç kız. Vernon ile tanıştığında olabildiğince doğal karşılıyor, klasik ergen tirpleri falan atmıyor. Sevimli, sempatik, kolayca uyum sağlayan, işbirlikçi, bilinçli, iyi niyetli, çok güzel bir genç kız. Kötü bir özelliği var mı diye şöyle bir düşündüm; ama yok! Çöpsüz üzüm kesinlikle!

mgid-uma-image-cmt (1)

Debbie Lynn Cooke (Joey Lauren Adams):

Vernon’ın tek gecelik kaçamağı, Charlotte’ın annesi. Mektuplar yazarak Charlotte’ın varlığını daha önce Vernon’a haber vermeye çalışmış olsa da mektuplar Vernon’ın menajeri tarafından Vernon’a hiç ulaştırılmamış.

Kızı Charlotte ve erkek arkadaşı Ronnie ile beraber yaşıyor. Biraz asabi ama güler yüzlü, coşkulu, yeterince sabırlı, işbirliğine açık, kızını çok seven bir anne.

Karaktere United States Of Tara ve Switched At Birth dizilerinden hatırlayabileceğiniz Joey Lauren Adams hayat veriyor.

mgid-uma-image-cmt (2)

Walt (Travis Nicholson):

Vernon’ın şu an rahmetli olmuş olan çocukluk arkadaşının oğlu. Vernon’ın nezaretten çıktığı gün Walt nezarete girince yıllar sonra ilk defa karşılaşıyorlar. Vernon, onun kefalet ücretini ödeyip serbest kalmasını sağlıyor; o da Vernon’ın yerine kilisede kamu hizmeti cezasını çekmeye başlıyor.

Fazla itiraz etmeyen, olaylara balıklama dalan, doğaüstü şeylere inanan değişik biri.

YARDIMCI KARAKTERLER

mgid-uma-image-cmt (3)

Ronnie (Jon Sewell):

Debbie’nin beraber yaşadığı erkek arkadaşı. Kendine ve teknelere aşık biri. Teknelere o kadar aşık ki teknesi olmamasına rağmen evin içinden kablolu yayından pek kimsenin izlemediği bir tekne programı yapıyor. En büyük hayali bir gün kendi teknesine sahip olmak.

Dışarıya nasıl göründüğünü ve insanların ne düşüneceğini umursamayan, beceremese de rol kesmeye çalışmaktan vazgeçmeyen, ayarsız ve garip biri.

mgid-uma-image-cmt (4)

Mitch Doily (Kevin P. Farley):

Vernon’ın şartlı tahliye memuru. Ayrıca Vernon’ın starlık yıllarından büyük hayranı. Bu sebeple Vernon’ın sadece şartlı tahliye memuru olmakla kalmayıp aynı zamanda arkadaşı olmaya da çalışıyor.

mgid-uma-image-cmt (5)

Curtis (Leslie David Baker):

Vernon’ı vaiz sanıp işe alan kör kilise sorumlusu. Aynı zamanda Vernon’ın vaizleri sırasında kilisede piyano ile ona eşlik ediyor. Gözleri görmemesine rağmen baston falan kullanmayan Curtis, balıklama olarak yanlış yönlere ve yanlış kişilere doğru yönelmeleri ile meşhur.

Karakteri, The Office dizisinden tanıyabileceğiniz Leslie David Baker canlandırıyor.

mgid-uma-image-cmt (6)

Mabel (Chelsea Talmadge):

Charlotte’un en yakın arkadaşı. Amiş bir ailenin en büyük çocuğu, 10’a yakın küçük kardeşi var. Charlotte ile beraber yeni keşfettikleri bir rock grubunun solistine aşık. Heyecanlı, aklı havada, sempatik bir genç kız.

Chelsea Talmadge’yi Stranger Things dizisinden hatırlayabilirsiniz.

2.mp4_000906375

Dallas (Joseph Haro):

Mabel ve Charlotte’un yeni keşfettikleri rock grubunun bateristi. Charlotte için potansiyel erkek arkadaşı. Efendi, saygılı, güler yüzlü, sempatik bir genç.

Aktörü Awkward ve Welcome To The Family dizilerinden anımsayabilirsiniz.

lacey-chabert-965fef63-3e34-4409-a394-7262cb087837

Laura Beth (Lacey Chabert):

Kilisenin yardım komitesi başkanı. Görevine tutku ile bağlı, ısrarcı, hızlı konuşan, suratından gülümsemeyi eksik etmeyen biri. Tam bir yapmacık görünen evcilmen kasaba kızı tiplemesi anlayacağınız; ama sempatik ve tatlı biri.

Karaktere Party Of Five dizisi ile ün yapan, Baby Daddy dizisinden de hatırlanabilecek olan Lacey Chabert hayat veriyor.

giphy

YAZARIN NOTU

Fazla beklentiyi yükseltmeden başına oturulması gereken, yaz dönemi için ideal, atıştırmalık bir komedi olmuş bence Still The King. Walt’ı Vernon’ın yanında olmadığı zamanlarda izlediğimiz sahneler hariç sıkmadan ilerliyor bana göre. Ekip güzel toplanmış, kimya da tutmuş. Vernon-Charlotte-Debbie üçlüsü arasındaki uyumu çok sevdim özellikle.

giphy (13)

0.81 milyon izleyici sayısı ile başlasa da giderek çakıldı ve 0.19 milyon izleyici sayısına kadar düştü. Bu izleyici sayıları ile almış olduğu 2. sezon onayı son onayı olacaktır muhtemelen ama; kanalı dizi işine yeni el atan CMT olunca çok da büyük konuşmamak gerek elbet.

Örnek vermek gerekirse, Impastor sevenlerin beğeneceği bir dizi olmuş Still The King.

İzleyecek olanlara iyi seyirler!

FRAGMANLAR

giphy (4)

giphy (2)

giphy (5)

giphy (6)

giphy (9)

giphy (14)

giphy (3)

giphy (1)

giphy (12)

giphy (18)

giphy (16)

giphy (15)

giphy (11)

giphy (7)

giphy (17)