FOX, sonbaharda bizleri Marvel’ın X-Men evreninde geçecek olan yeni dizisiyle buluşturdu: The Gifted

Dizinin mutfağında  Matt Nix, Bryan Singer, Lauren Shuler Donner, Simon Kinberg, Jeph LoebJim Chory ve Stan Lee yer alıyor.

Şimdiye kadar 5 bölümü yayınlanan dizinin yeni sezonu hakkında bir bilgi yok. İlk sezonunun kaç bölüm süreceği konusunda da bir haber yok. Tam sezona uzamadığı takdirde 10 bölüm sürecek.

KONU

X-Men dağılmış veya nerede olduğu bilinmiyor. Doğaüstü güçlere sahip mutantlar devlet tarafından yakalanıp belli tesislere hapsediliyor. Devlet, baskı ve sömürüyle mutantları korkutmayı başarmış ve onları gizli bir şekilde, insanlardan uzak yaşamaya zorlamıştır. Bu baskı insanları da korkutmuştur. Böyle bir ortamda çocuklarının mutant olduğunu fark eden Strucker ailesinin hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır. Çocuklarını korumak pahasına karşılarına hükumeti alarak kaçmaya başlayacaklardır. Bu sırada ailemiz gizli bir mutant direniş örgütüne katılırlar.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Kate Strucker (Amy Acker)

Hayatlarının gayet yolunda olduğunu bilerek yaşıyordur. Bir anda en çok korktuğu şey başına gelir. İki çocuğu da mutanttır ve kocasının işinden dolayı onların başına ne geleceğini gayet iyi biliyordur. Bu yüzden korumacı bir tavır sergileyerek çocuklarının polislerden kaçmasına yardımcı olur ve mutant olmadığı halde onların direniş örgütüne katılır. Kaos ortamının ortasında kalırlar ve halbuki tek isteği ailesiyle birlikte sağ salim huzurlu yaşayabilecekleri bir yere gitmektir.

Oyuncuyu Con Man, Person of Interest ve Angel dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Reed Strucker (Stephen Moyer)

Suç işleyen mutantlarla ilgilenen bölge savcısı. Yukarıdan gelen emirler gereği yakalanan mutantları masum olup olmadığına bakmadan hapishaneye gönderiyor. Kendi çocuklarının da mutant olduğunu öğrenince başlarına ne geleceğini bildiği için kaçmaktan başka çareleri kalmıyor. Kendisini öldürmek isteyen mutantlar olduğu halde çocukları için onlardan yardım istiyor ve aslında tam tanıyamadığı mutantları tanıma şansı yakalıyor.

Oyuncuyu Safe House, Shots Fired, The Bastard Executioner ve True Blood dizilerinden tanıyabilirsiniz.

Lauren Strucker (Natalie Alyn Lind)

Kate ve Reed’in en büyük çocuğu. Mutant olduğunu önceden fark etmiş ve bu durumu ailesinden gizleyerek yaşamaya çalışmıştır. Hatta bu sayede çaktırmadan birkaç defa ailesinin de hayatını kurtarmıştır. Küçük kardeşinin de kendisi gibi olduğunu fark ettiğinde onu koruyor. Kardeşi açığa çıkınca kendisi de açığa çıkmak zorunda kalıyor.

Oyuncuyu The Goldbergs ve Gotham dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Andy Strucker (Percy Hynes White)

Kate ve Reed’in en küçük çocuğu. Okulundaki zorba çocuklar onu bir türlü rahat bırakmıyor. O da istemeden de olsa bir gün öfke patlaması yaşayarak mutant olduğunu fark ediyor. Ailesinin yardımıyla yakalanmadan kaçırılıyor. Güçlerini yeni fark ettiği için uyum sorunu yaşıyor.

Oyuncuyu Between dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Jace Turner (Coby Bell)

Mutantları yakalayan birimin amiri. Geçmişte yaşadığı bir olaydan ötürü mutantlara karşı acıması yok.

Oyuncuyu Burn Notice, Hand of God  ve Mad Dogs (ABD) dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Marcos Diaz/Eclipse (Sean Teale)

Yeraltında örgütlenen mutant direnişinin liderlerinden. Lorna ile sevgili. Ellerinden yakıcı ışık çıkartabilme özelliğine sahip. Sevgilisi Lorna’nın yakalanmasının ardından onu kurtarmak için her yolu deniyor.

Oyuncuyu Incorporated, Reign ve Skins dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Lorna Dale/Polaris (Emma Dumont)

Metal manyetik her şeyi ve elektromanyetik alanları kontrol edebilme özelliğine sahip. Hükümet güçleri tarafından yakalanıp işkence görüyor. Ellerinden kurtulmak için sınırlarını zorluyor. Direnişin önemli isimlerinden birisi.

Oyuncuyu Aquarius dizisinden hatırlayabilirsiniz.

John Proudstar/Thunderbird (Blair Redford)

Mutantların güçlü isimlerinden birisi. Arkadaşlarına zarar gelmemesi için her şeyi yapar.

Oyuncuyu Satisfaction, Switched at Birth ve The Lying Game dizilerinden tanıyabilirsiniz.

Clarice Fong/Blink (Jamie Chung)

Açıp kapatabildiği portallar sayesinde bulunduğu noktadan kendini ve başkalarını taşıyabiliyor. Hükümet güçleri tarafından yakalanacakken mutantlar tarafından kurtarılıyor. Sonradan ekibin önemli bir parçası oluyor.

Oyuncuyu Gotham, Once Upon A Time ve Believe dizilerinden hatırlayabilirsiniz.

Aynı zamanda Hayley Lovitt ve Elena Satine de dizinin kadrosu arasında yer alıyor.

SON SÖZ

Bu senenin başında Legion ile bayağı mest olmuştuk. O yüzden bir diğer X-Men uyarlamasını da merakla bekliyordum; fakat ulusal kanalda olduğu için çok fazla bir beklentiyle girmedim ve diziden de beklediğimi aldığımı düşünüyorum. Nasıl başladıysa öyle devam ediyor. Tam sezona uzadığı taktirde izleyiciyi dağıtabilme potansiyeli var ama çok yüksek beklenti olmadan gayet güzel zaman geçirtebilir. Ulusal kanal olduğunu düşünürsek, güzel bir iş bile çıkmış diyebiliriz. İzlemek isteyenlere fazla beklentiye kapılmadan başına oturmalarını tavsiye ediyoruz.

İzlemek isteyenlere iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI