Mad Dogs Wallpaper

Amazon bilindiği üzere tıpkı Netflix ve Hulu gibi dizilerini online olarak yayınlıyor. Ancak tarzı biraz daha değişik. Bilmeyenler için kısaca açıklama yapmak gerekirse: Orijinal dizileri için sipariş ettiği deneme (pilot) bölümlerini web sitesi üzerinden yayınlıyor, daha sonra izleyicisinden aldığı puanlama, tepki, arz ve talebe göre bu deneme bölümlerini diziye dönüştürüp dönüştürmeyeceğine karar veriyor. İşte Mad Dogs da dördüncü deneme bölümü mevsiminin ürünü.

Episode #103

Mad Dogs, aynı isimli İngiliz yapımın Amerikan uyarlaması. Yapımcılığını ve senaristliğini Cris Cole yapmakta. Konusuna değinmek gerekirse:

Çocukluklarından beri arkadaş olan beş kişiden bir tanesi Belize‘de yaşamaktadır. Yaşamaktan ziyade sefa sürmek de denebilir. Diğer dört arkadaş da Amerika‘nın değişik yerlerinde yaşamaktadırlar. Bir gün bir haber alırlar: Belize‘de yaşayan Milo (Billy Zane) erken bir emeklilik kararı almıştır ve tüm masrafları karşılamak şartıyla arkadaşlarını Belize‘ye tatile çağırmaktadır. Gittikleri ilk gün harika zaman geçirirler ancak daha sonra gelişen bazı olaylardan sonra işler rayından çıkar ve bizim kafadarların tatili zehir olur. Peki, işleri yoluna sokabilecekler mi? İzleyip göreceğiz.

Joel - Lex - Cobi - Gus

Joel – Lex – Cobi – Gus

Şimdi birazcık da dört kafadarımızı tanıyalım.

Lex rolünde karşımıza Michael Imperioli (The Sopranos, Detroit 1-8-7, Californication) çıkıyor. Lex, Milo‘nun en yakın arkadaşı diyebiliriz. Zamanında ortak olma noktasına gelmişler ama olmamış. Gus rolünü Romany Malco (Weeds, No Ordinary Family) canlandırıyor. Gus, bir avukatlık bürosunda avukatmış. Ancak bir gün işler sarpa sarmaya başlamış, barodan atılmış ve karısıyla boşanmış. İki kızı var.

Ekibin en garip üyesi Joel, Ben Chaplin (Dates, World Without End, Mad Dogs (UK)) tarafından canlandırılıyor. Joel da tıpkı Gus gibi karısından boşanmış ve iki çocuğu var. Gençlik yıllarından beri Cobi‘nin karısı Helena‘yı seviyor. Hazır Cobi demişken azıcık da ona değinelim. Cobi karakterine Steve Zahn (Treme, Mind Games, Modern Family) hayat veriyor. Ekibin en eğlenceli üyesi diyebilirim kendisi için. Tüm ayak işleri kendisine yaptırılıyor. Helena ile evli ancak karısını sevdiği pek söylenemez. Kendisi mali müşavir ve o da zamanında Milo ile ortak olma noktasına gelmiş.

Mad Dogs3

22 Ocak tarihinde dizinin tüm bölümleri yayınlandı. İlk sezon 10 bölümden oluşuyor ve dram, suç, komedi türlerini içerisinde barındırıyor. Oldukça güzel manzaralarıyla resmen bir görsel şölen yaşatıyor dizi bizlere. İngiliz yapımı dört sezon sürmüştü, bakalım Amerikan uyarlamasını akıbeti ne olacak? İzleyecek olanlara iyi seyirler dilerim…

Tanıtım Fragmanı:

Mad Dogs Ending