THE ODD COUPLE

CBS’in sezon ortasında 2. sezonu ile aramıza dönecek olan dizisi The Odd Couple‘ı gelin daha yakından tanıyalım!

MOnSWw

KÜNYE

Tür: Komedi

Mutfaktakiler: Matthew PerryJoe KeenanDanny JacobsonPatricia Fass PalmerBob Daily

Sezon – Bölüm Sayısı: 1 sezon, 12 Bölüm

Durumu: 2. sezon 2016 Kış’ta başlayacak.

Süre: 22 dk.

Kanal: CBS

oddcouple

KONU

Eşinden yakın zaman önce boşanmış olan Oscar, bekar hayatının keyfini çıkarırken bir gün kapı çalar. Kapıyı çalan kişi, eşinin kendisinden boşanmak istediğini öğrenen ve evden kovulan arkadaşı Felix’ten başkası değildir. Oscar Felix’e bir süre yanında kalabileceğini söyler, Felix de kabul eder. Böylece bizim ikilinin ev arkadaşlığı serüveni başlar. Birbirinden zıt karakterlere sahip bu 2 ev arkadaşının komedisini izlemek de bize düşer.

kadro

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

matthewperry

Oscar Madison (Matthew Perry):

Radyoda spor programı sunucusu. Eşinden yeni boşanmış, halinden memnun, bekarlığın keyfini süren biri. Pasaklı, vurdumduymaz, rahatına düşkün, konuşkan, çapkın. Karakteri Friends ile büyük ün yapan, ben severek izlemiş olsam da Go On ile beklediğini bulamayan Matthew Perry canlandırıyor.

 

 

 

thomas lennonFelix Unger (Thomas Lennon):

Eşi tarafından kapının önüne konmuş, boşanmak üzere olan biri. Düzen ve titizlik hastası, duygusal, geveze, hayırdan pek anlamayan, takıntılı, hamarat, narin, korkak. Karakteri bugüne kadar istediği patlamayı bir türlü yapamayan, What to Expect When You’re ExpectingHow to Lose a Guy in 10 Days filmlerinde yan rollerde izlediğimiz ve ‘Reno 911!‘ isimli bir dizinin başrollerinden birinde yer alan Thomas Lennon canlandırıyor.

 

 

yvette nicoleDani (Yvette Nicole Brown):

Oscar’ın asistanı. Dobra, hazır cevap, neşeli. Karakteri Community dizisinden tanıdığımız Yvette Nicole Brown canlandırıyor.

 

 

 

 

lindsay sloaneEmily (Lindsay Sloane):

Oscar ve Felix’in komşusu. Güzeller güzeli kız kardeşinin yanında sönük kalmaya alışmış, özgüveni düşük, heyecanlı ve duygusal biri. Karaktere ‘Sabrina, the Teenage Witch‘ dizisinden hatırlanabilecek Lindsay Sloane hayat veriyor.

 

 

 

wendell pierseTeddy (Wendell Pierce):

Oscar’ın menajeri. Keyfine düşkün, karısından çekinen biri. Dizinin fazla merkezde yer almayıp, ara ara espri patlatan karakteri. Wendell Pierce’ı The Wire, The Michael J. Fox Show, Treme gibi dizilerden hatırlamak mümkün.

 

 

YAZARIN NOTU

Yeniden uyarlama dalgasının ürünü olan gülme efektli komedi The Odd Couple‘ın en önemli artısı tabii ki Matthew Perry. Onu izlemek büyük bir keyif her zaman. Oscar ile Felix arasındaki karakter çatışmasından doğan komediyi izlemek de keyifli. Yan karakterlerden Dani ve Teddy espri yaparak, Emily ise durum komedisi ile katkı sağlıyor diziye. İlk sezonun konuk oyuncu bazında gayet verimli geçtiğini belirtmekte de fayda var. CBS+Matthew Perry bileşeni düşünüldüğünde 2. sezonda konuk oyuncu havuzunun daha da dolup taşacağını tahmin etmek zor değil. Bu tarz sitcomlarda belirli bir popülerlik seviyesinin üstündeki konuk oyuncular çok büyük bir artı her zaman.

İlk bölümlerde daha vasat başlayan dizi karakterlerin oturmasının ardından ilerleyen bölümlerde izlemesi daha keyifli bir hal alıyor. Dizimiz öyle bir baş yapıt falan değil tabii; ama büyük bir beklentiyle başına oturulmadığı takdirde gayet eğlenceli bir dizi. Eli yüzü düzgün, sade, sevilebilir karakterlere sahip bir sitcom arayanlar 2. sezon başlamadan önce bir denesin bence!

Dizi ile ilgili daha önceki yorumları şurada bulabilirsiniz.

the-odd-couple