Amerika’nın ulusal kanallarından FOX da gelecek sezonda yayınlayacağı dizileri duyurdu ve 5 projeye onay verdi. Bunlardan üç tanesi komedi, iki tanesi drama dizisi. İçlerinden birisi esasında yeni değil, iptalden geri döndürme örneği. Ayrıca komedilerin üçü de sonbaharda yayına girerken dramalar sezon ortasına kaldı.

Yıllardır 22:00 kuşağı yeni programlara kapalı olan FOX, uzun süredir CBS’te veya NBC’de yayınlanan Thursday Night Football’un yayın hakkını aldı. Bu nedenle perşembe gününü sezonda birkaç haftalığına futbol için kapattı.

* Sonbahar Dönemi


1) Rel

İsmini başrolünde yer alan komedyen ve aktör Lil Rel Howery’den alan bir komedi dizisi. Kahkaha efektli. Kadrosunda Jordan L. Jones, Jessica Moore ve Jordan L. Jones gibi oyuncular da yer alıyor. Rel’in hayatından da esinlenilen dizinin senaryosu Howery, Josh Rabinowitz ve Kevin Barnett’e ait.

Lil Rel, karısının berberiyle ilişkisi olduğunu öğrenince yıllardır devam ettirdiği “Her zaman kendine inan ve muhteşem şeyler gerçekleşsin,” mottosunda değişiklik yapması gerektiğini fark eder. Boşanmanın ardından Chicago’ya taşınır ve saygı, yeni bir aşk ve berber arayışına girer.

Yayın Tarihi: 9 Eylül

Not: Kanal diziyi tanıtmak için NFL’in desteği olsun düşüncesiyle ilk bölümü ay başında yayınlayacak. Normal yayını 30 Eylül. Hatta 9-1-1 da pazartesi gününün dizisi olmasına rağmen benzer mantıkla 2. sezonunun ilk bölümüyle 23 Eylül’de ekrana gelecek.


2) The Cool Kids

Kahkaha efekti olan bir komedi dizisi. Başrollerinde Vicki Lawrence, Martin Mull, Leslie Jordan ve David Alan Grier yer alıyor. Senaristliğini, yaratıcılığını ve yapımcılığını It’s Always Sunny in Philadelphia ile bilinen, Chet karakterine de hayat verecek olan Charlie Day üstlendi.

Bir huzurevinde oradakilerin patronuymuş gibi yaşayan üç erkek arkadaşın otoriteleri topluluğa yeni katılan bir kadın nedeniyle sarsılmaya başlayınca aralarında bir meydan okuma yaşanır. Dizi, ’70’lerindeki insanlarla bir lise’ olarak da tanımlanıyor.

Yayın tarihi: 28 Eylül


Ekstra: Last Man Standing

ABC kanalında 2011-2017 yılları arasında altı sezon boyunca yayınlanan Last Man Standing, kanal tarafından iptal edilmişti. Ancak yıllar sonra dönen Roseanne‘in reyting başarısının da katkısıyla FOX tarafından bir yıl sonra kurtarıldı.

Kahkaha efektli olan komedi dizisi, spor malzemeleri satan bir zincirin mağazasında pazarlama bölümünde çalışan Max Baxter’ı merkezine alıyor. Max’in kalabalık ve sayıca kadın ağırlıklı bir ailesi var.

Yeniden ekrana dönen dizinin başrolü Tim Allen’la birlikte Nancy Travis, Amanda Fuller, Hector Elizondo, Christoph Sanders, Jordan Masterson ve Jonathan Adams da yedinci sezonda yer alacaklar. Ancak Molly Ephraim (Mandy) ve Flynn Morrison (Boyd) yer almayacaklar.

Yayın tarihi: 28 Eylül

* Sezon Ortası


3) Proven Innocent

Ekranın yeni hukuk draması. Kadrosunda Rachelle Lefevre, Riley Smith, Vincent Kartheiser, Russell Hornsby ve Nikki M. James gibi oyuncular bulunuyor. Senaryoyu David Elliot üstlendi.

Madeline Scott yıllar önce medyanın çok dikkatini çeken bir davada suçlu bulunsa da sonrasında aklanmayı başarmıştır. Olayla birlikte kimilerinin kahraman kimilerinin de kurban olarak gördüğü ülke çapında tanınan birisi haline gelir. Kendi hukuk firmasını kurar, haklarında suçlu kararı çıkan bazı kişilerin masumiyetini kanıtlamak için uğraşmaya başlar.

Dizide Madeline’in ve ekibinin üstlendiği davalar, gerçeği ortaya çıkarmak için yaptıkları, bu sırada karşı karşıya geldikleri kişiler ekrana gelecek.


4) The Passage

Justin Cronin’in 2010-2012-2016’da piyasaya çıkan üçlemesinin ilk kitabıyla aynı ismi taşıyan bir drama. The Passage, ülkemizde Doğan Kitap tarafından “Hiçlikten Gelen Kız” ismiyle yayımlandı. On İki isimli ikinci kitap da raflarda yer alıyor.

Hikayesi günümüzde geçecek dizi gizli bir devlet tesisinde yapılan deney üzerine kurulu. Askeri bir deney olan Noah projesindeki beklenmeyen terslikler sonucunda insanları vampirleştiren bir virüsün tüm dünyayı sarmasını anlatıyor. Bu büyük felaket karşısında, insanlığın tek umudu olan Amy ve arkadaşları hayatta kalmak ve normal bir hayat sürebilmek için büyük bir uğraş verirler.

Projenin kadrosunda Saniyya Sidney, Mark-Paul Gosselaar, Vincent Piazza, Brianne Howey ve Jamie McShane gibi isimler yer alıyor. Elizabet Heldens, senarist ve baş yapımcı olarak görev alıyor.

Fox’un Sonbahar Sezonundaki Yayın Programı

Pazartesi
20:00 — The Resident
21:00 — 9-1-1

Salı
20:00 — The Gifted
21:00 — Lethal Weapon

Çarşamba
20:00 — Empire
21:00 —
Star

Perşembe
20:00 — NFL Football

Cuma
20:00 — Last Man Standing
20:30 — The Cool Kids
21:00 — Hell’s Kitchen

Pazar
20:00 — The Simpsons
20:30 — Bob’s Burgers
21:00 — [dizi]Family Guy
21:30 — REL