İnternet üzerinden yayın yapan dijital platform Sundance Now‘ın ilk orijinal dizisi olma özelliği taşıyan This Close‘un tanıtımına hoş geldiniz.

Dizi, 2017 yılında Sundance Film Festivali’nde gösterilen, Shoshannah Stern ve Joshua Feldman tarafından yazılıp başrolleri paylaşılan aynı isimli kısa filmden uyarlanmış. Söz konusu ikili bu dizinin de yaratıcıları ve başrol oyuncuları konumunda. Dizinin yönetmenliğini ise Andrew Ahn üstleniyor. Yapımcı koltuğunda Stern, Feldman, Ahn üçlüsüne Mary Pat BentelDavid HinojosaChristine Vachon ve Paul Young eşlik ediyor.

Dizinin 14 Şubat 2018 tarihinde çift bölümle başlayan ve 6 bölümden oluşan ilk sezonu 15 Mart 2018 tarihinde sona erdi. 2. sezon onayı aldığını da belirtmeden geçmeyelim. Drama türündeki dizinin bölüm süreleri ise 25-28 dakika arasında değişiyor.

Kate ve Michael

Dizimizin merkezinde 2 çok yakın arkadaş var: Kate ve Michael. İkisi de sağır. Mümkün mertebe dudak okuyabiliyorlar ve işaret dili ile anlaşıyorlar gündelik hayatlarında. Kate konuşabiliyor, Michael ise konuşamıyor ya da sesleri iyi çıkaramadığı için konuşmayı tercih etmiyor.

Gündelik yaşamda insanları anlamakta zaman zaman güçlük yaşasalar da kendi aralarında mükemmel bir iletişimleri var bu ikilinin. Biraz aşırıya kaçan ve kendi baloncukları içerisine girip muhabbete başladıklarında çevrelerindeki diğer insanları rahatsız edebilen bir iletişim mevcut aralarında. Yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor, birbirlerinin her şeylerinden haberdarlar.

Michael için biraz yabani bir tip diyebiliriz. Kate ise ona kıyasla çok daha sıcakkanlı biri. Michael bir yazar. Kate ise bir menajerlik firmasında çalışıyor. Kate bir heteroseksüel, Michael ise bir eşcinsel.

Kate karakterine Shoshannah Stern, Michael karakterine ise Joshua Feldman hayat veriyor.

Danny

Kate’in çiçeği burnunda nişanlısı Danny rolünde Friday Night Lights, Off the Map, The Family ve Good Girls gibi dizilerden yakinen tanıdığımız Zach Gilford‘u izleme fırsatı yakalıyoruz. 

Kate’i çok seviyor, onun için işaret dili öğrenmiş ve mümkün mertebe anlayışlı biri ama Kate’in kendisiyle Michael ile olduğu kadar yakın olmamasından da rahatsız içten içe.

Ryan

Michael’ın kısa bir süre önce ayrıldığı ve unutamadığı eski nişanlısı Ryan rolünde ABC’nin geçtiğimiz yıl yayınladığı müzikal film Dirty Dancing‘den hatırlanabilecek Colt Prattes‘i izliyoruz.

Ryan, Michael’ı çok seviyor ve onu kaybettiği için pişman. Oldukça zengin biri ve Danny ile de iyi anlaşıyorlar.

Stella

Kate’in çoğu zaman kafası kıyak durumda olan patronu Stella karakterinde Suburgatory, Curb Your Enthusiasm ve Son of Zorn dizilerinden tanıdığımız Cheryl Hines karşımıza çıkıyor tekrar eden bir rolle.

Michael’in kendisi gibi sağır annesi Annie rolüyle Switched at Birth, The L Word, The West Wing ve Quantico gibi dizilerden aşina olduğumuz Marlee Matlin‘i de konuk oyuncu olarak izleme fırsatı yakalıyoruz dizide. 

Dizinin konuk oyuncu havuzunda Nyle DiMarcoCynthy WuMoshe Kasher ve Marlon Young gibi isimler mevcut ayrıca.

Öyle mutlaka izleyin diyeceğim bir dizi olmasa da yeterince akıcı bir şekilde ilerleyen, empati yaptırıp taraf tutturabilen, oyunculukları da yeterli seviyelerde olan nevi şahsına münhasır bir ilişki draması olmuş This Close. Alternatif işleri sevenler deneyebilir.

Bu da fragmanı: