Defying Gravity

Defying Gravity (Laura Harris)

Bu aralar karşımıza çıkan ya da çıkmak üzere olan iki yeni uzay dizisi var.İlki Defying Gravity. Fox stüdyolarının hazırladığı, uluslarası birçok kanalda gösterilecek olan 13 bölümlük diziye Amerikan ABC kanalı da tamam dedi.

BBC’nin 2004 yapımı Space Odyssey: Voyage to the Planets belgesinden esinlenerek çekilmeye başlanan Kanadalı dizi, 5 ülkeden 8 astronotun yakın bir gelecekte güneş sisteminde yaptıkları esrarengiz bir yolculukta geçiyor. 4 erkek ve 4 kadından oluşan ekip, yaptıkları herşeyin kaydedilip gözlendiği 6 yıllık uluslararası bir uzay görevinde yer alıyorlar. Başrolde Sex and The City’den hatırlayacağımız Ron Livingston ve Laura Harris (Dead Like Me, Women’s Murder Club) yer alıyor.Dizi yaz aylarında yayına girecek. Dizi 2 Ağustos 2009’da yayına girecek.

Virtuality

Virtuality

Benzer konulu diğer uzay dizisi de Virtuality. “ya tutarsa” mantığı ile ilk iki bölümü film şeklinde çekilip, 26 Haziran 2009’da yayınlanan dizinin devamının çekilip çekilmeyeceği henüz belli değil.Dizi 2050 yılı civarında geçiyor. 13 astronotluk bir ekip, dünyanın ilk yıldız gemisi Phaeton ile yakındaki güneş sistemi Epsilon Eridani’yi keşfetmeye çıkmıştır. Tayfanın 10 yıl sürecek bu göreve katlanabilmesi için, gemiye bir de sanal gerçeklik sistemi yüklenmiştir. Tayfa, boş zamanlarında bu simülatör sistemi kullanarak kah bir dağcı gibi dağa çıkmakta, kah bir pop yıldızı gibi konser verebilmekte ya da gemide olmayan bir yakını ile vakit geçirmektedir. (bildiğimiz holodeck canım) ;)Başrolde New Amsterdam‘dan hatırlayacağınız Nikolaj Coster-Waldau oynuyor.Fox kanalının önce “yeni başlayacak diziye hızlı giriş” olarak yayınladığı, ama sonra dizi olarak ısmarlamaktan vazgeçtiği bu dizi için, oyuncularından birinin yine oyuncu olan eşi Facebook sayfasında, Virtuality’nin dizi olarak devam etmesi konusunda herkesi şuradan destek olmaya çağırmış.Ağır ilerliyor olsa da bence pilot bölüm güzeldi; devam etmesi dileklerimle…