emmys-snub-mash67. Emmy Ödüllerinde adaylar kısa bir süre önce açıklandı. Daha önce şurada haberini verdiğimiz üzere bu yılki Emmy’lerden itibaren önemli kural değişikliklerine gidildi ve şimdi de bunun sonucunun hissedildiği bir listeye rastladık. Bunca yıldır ezberci olarak tanıdığımız ATAS, önceki yıllara kıyasla farklı ve yenilikçi seçimlerle dolu bir aday listesiyle çıktı karşımıza.

Drama kategorilerinde, geçen yıl ödülü kucaklayan Julianna Margulies‘un ve The Good Wife‘ın yokluğu, zamanında Lost ve Heroes gibi dizilerin aday olması misali şimdi de Empire‘ın herkesin dilinde olması sayesinde “En İyi Drama” dahil birkaç adaylık daha beklerken havasını alması, eski etkisini kaybettiğine inanılan Homeland‘in listeye girmesi gibi şaşırtıcı sonuçların yanında, hayranlarının yıllardır “Hakkı Yeniyor.” diye dillerinde tüy bittiği Tatiana Maslany‘nin ve Liev Schreiber‘ın sonunda listeye girebilmesi gibi güzel sürprizler de mevcut.

Komedi kategorileri, yine geçen yılların galibi Jim Parsons‘ın ve The Big Bang Theory‘nin bir anda aday bile olamaması, sevenlerinin beklemesine rağmen bir yandan ATAS’ı düşününce tereddüte düştüğü Niecy NashLisa Kudrow, Jane Krakowski, Will ForteUnbreakable Kimmy Schmidt ve Parks and Recreation gibi hoş sürprizlerin olması sayesinde işte tam olarak yeniliği hissettiğimiz kategoriler oldular.

Son sezonunda olmasının da avantajıyla Mad Men egemenliği -ve nihayet bir Jon Hamm galibiyeti- beklenen drama kategorileri ile tam anlamıyla birer muamma olan komedi ve mini dizi kategorileri var gibi görünüyor bu yıl.

Şimdi gelelim bu yılki adaylar arasında görmeyi umup göremediğimiz, toplam 52 farkı oyuncu ya da dizi ismine.

Liste, TvLine’ın hazırladığı dosyadan birebir alınmış olup son 5 madde yazarınız tarafından eklenmiştir. Bakalım katılmadıklarınız veya sizin de eklemek istedikleriniz var mı?