Oh! My Goddess
Oh! My Goddess

Oh! My Goddess; 1988 yılında yayınlanmaya başlanmış aynı isimli manganın (Japon çizgiromanının) TV’ye uyarlanmış animesinin ismi. Türkçe’ye çevirmeye çalışırsak; “Aman Tanrıçam!” gibi bir anlamı var denilebilir.Yazının devamında, 2005 ve 2006 yıllarında yayınlanan tv serisinin tanıtımını bulabilirsiniz.

İlk anime serisi 5 bölümle, 1993-1994 yılları arasında yayınlanmıştı.Bölüm isimleri aşağıdaki gibi;01. Moonlight and Cherry Blossoms (Ayışığı ve Kiraz Ağacı Çiçekleri)02. Midsummer Night’s Dream (Bir Yaz Gecesi Rüyası – Aynı isimli Shakespeare oyununa gönderme yapılmış)03. Burning Hearts on the Road (Yanan Kalpler Yolda)04. Evergreen Holy Night (Unutulmaz Kutsal Gece)05. For the Love of Goddess (İngilizcedeki “Tanrı Aşkına” kullanımını bir kelime oyunuyla “Tanrıça Aşkına” olarak kullanmışlar.)Oh! My Goddess’ın 2000 yılında; AA! Megami-sama isminde bir filmi çekildi.Asıl tanıtımını yapacağım ise, 2005 yılında AA! Megami-sama ismiyle 26 bölüm olarak ve 2006 yılında Aa Megami-sama: Sorezore no Tsubasa adıyla 22 bölüm olarak yayınlanan TV serisi.(Bunların haricinde 2007 yılında AA! Megami-sama: Tatakau Tsubasa isminde 2 bölümlük TV özel gösterimi de yapılmış ve bu bölümlerde, mangada daha önce işlenmemiş konular da işlenmiştir.)Gelelim anime serisinin hikayesine… Keiichi Morisato, iyi yürekli, çalışkan ama oldukça pısırık ve şansız bir üniversite öğrencisidir. Bu özellikleri yüzünden çevresindekiler tarafından sürekli ezilmekten ve şansızlığın peşini bir türlü bırakmamasından kaynaklanan oldukça kötü bir ruh halindeyken; telefonla yanlışlıkla “Tanrıça Yardım Hattı”na bağlanır. “Tanrıça Yardım Hattı” ihtiyacı olanlara yardım için dünyaya inen tanrıçalardan oluşan oldukça teknolojik bir yeni nesil “iyilik meleği” ajansıdır. Keiichi’nin yardımına Belldandy isminde bir tanrıça gelir. Belldandy, Keiichi’ye tek bir dilek hakkı sunar ve Keiichi ondan sonsuza kadar onla kalmasını ister. Dilek yerine getirilir ve Keiichi, her dediğini yapan, tek amacı onu mutlu etmek olan bir tanrıça ile yaşamaya başlar. Zamanla ilişkileri aşka dönüşecek, Belldandy’nin tanrıça kardeşleri Urd ve Skuld’un aralarına katılmasıyla işler oldukça içinden çıkılmaz ve komik bir hale gelecektir.Karakterlerimiz şu şekilde;Belldandy

Belldandy
Belldandy

Sınıf: 1.sınıf, Tanrıça, 2.kategori, sınırsız lisansUrd

Urd
Urd

Sınıf: 2. Sınıf, Yönetim kategorisi, Sınırlı lisansSkuld

Skuld
Skuld

Sınıf: 2. Sınıf, Birinci Kategori, Sınırlı LisansKeiichi Morisato

Keiichi Morisato
Keiichi Morisato

Nekomi Teknoloji üniversitesi öğrencisi. Aynı üniversitesinin motosiklet kulübünde.2005 yılındaki ilk serinin bölüm isimlerini şurada bulabilirsiniz.Alttaki ise ikinci serinin (2006) bölüm isimleri;01. Ah! Wish, One More Time!02. Ah! The Troubled Queen of Revenge!03. Ah! I Offer You This Feeling on Christmas Eve!04. Ah! I want to fill the world with happiness!05. Ah! The Wavelength That Captivates Love!06. Ah! Is that jealousy!?07. Ah! I Will Fulfill Your Wish!08. Ah! I Want to Be of Help to You!09. Ah! The Goddesses Decide the Victory With a Date!10. Ah! That One Word I Can`t Get Myself to Say!11. Ah! Catch the dream with that hand12. Ah! Goddess’ tears and his dream13. Ah! Wake up! That feeling14. Ah! My lovely cupid15. Ah! Myself: The Goddess and the Devil?16. Ah! Not Fearing the Darkness, Shine Brightly!17. Ah! The Advent of the Great Demon Leader!18. Ah! Do Devils Have Dignity?19. Ah! A Goddess` Love Can Save the Ninjas!20. Ah! The Place Doesn`t Matter As Long As the Two of Us Are Together!21. Ah! Is It All Right Even If I`m a Demon?22. Ah! A Goddess`s Confession of Love!Teknoloji ile içiçe geçmiş fantastik konusu ve oldukça komik senaryosuyla kendini izlettiren bir anime serisi Oh! My Goddess. Kısıtlı bir cinsel içeriği bulunmakta. (örneğin Fullmetal Alchemist serisinde hemen hemen hiç cinsel içerik bulunmaz.) Ancak, bu cinsel içerik, daha çok komediyi vurgulamak amacıyla kullanılıyor.Anime severlerin kaçırmaması gereken, oldukça eğlenceli bu animeyi herkese tavsiye ediyorum.