ABD’den AMC ile İspanya’dan Movistar+’ın ortak yapımı La Fortuna, 2021 yılı içerisinde izleyiciyle buluşacak. 6 bölümden oluşacak limitli dizi, Paco Roca ve Guillermo Corral‘ın El tesoro del Cisne Negro isimli grafik romanından uyarlandı. Alejandro Amenábar (The Others, Mar Adentro, Agora), çekimleri tamamlanan dizinin yönetmeni ve senaristlerinden biri konumunda. Ona yazar masasında Alejandro Hernández eşlik etmiş.

Stanley Tucci (Limetown, Feud, The Hunger Games film serisi), dizinin başrol oyuncularından biri. Ona T’Nia Miller (The Haunting of Bly Manor, Years and Years), Álvaro Mel, Ana Polvorosa (Las chicas del cable), Clarke Peters (Chance, Treme, The Wire), Karra Elejalde, Blanca Portillo, Manolo Solo (30 Monedas) ve Pedro Casablanc (White Lines, Toy Boy) gibi isimler eşlik etmişler.

19 yy. başlarında batan Nuestra Señora de las Mercedes isimli tarihi gemide bulunan ve 500 milyon dolar değerinde olduğuna inanılan bir hazine için tarihi bir yolculuğun ortasında hiddetlenecek bir hukuk savaşı izleyeceğiz macera ve gerilim ögeleri içeren dizide.

Tucci, Frank Wild isimli bir hazine avcısına hayat verecek. Mel, Alex Ventura isimli deneyimsiz bir diplomatı canlandıracak. Polvorosa’yı Alex’in maceraperest iş arkadaşı Lucia karakteriyle izleyeceğiz. Peters ve Miller ise Jonas Pierce ve Susan McLean isimli iki avukat rolüyle karşımıza çıkacaklar.