Bir kısmına daha önce şu podcast bölümünde değinilen Ağustos’ta ekranlarla tanışan 4 diziden bahsedelim dedim bu yazıda.AMC kanalının gizemli dizisi Rubicon;İngilizlerden bir bilim kurgu The Deep;Showtime’ın kara mizah dizisi The big C;ABCFamily’nin sitkomu Melissa & JoeyAyrıntılar için devam…

(kronolojik olarak sıralanmışlardır)

Rubicon

Rubicon

* Rubicon (AMC) – 1 Ağustos 2010’da başladı, ama deneme bölümü 13 Haziran’da yayınlanmıştı. 13 bölüm sürecek.Beyin takımı denebilecek ulusal bir danışmanlık firmasında istihbarat analizi yapan bir adamın, işverenlerinin dünyadaki olayları yönlendirecek kadar büyük ve gizli bir organizasyonun parçası olduğunu keşfetmesi ile başlıyor. “her komplo teori değildir” sloganlı dizinin başrollerinde James Badge Dale (24,The Pacific), Jessica Collins (the nine), Lili Taylor (Arizona Dream, Six Feet Under) , Dallas Roberts (l-word’ün manny’si) gibi isimler var. AMC’nin yeni bombası olacak gibi görünen iddialı dizinin 2 dakikalık tanıtım filmini şurada bulabilirsiniz.

* The Deep (BBC One) – 3 Ağustos 2010’da başlayan bir ingiliz bilim kurgusu. İlk sezonu 5 bölümden oluşacak.Bir grup denizbilimci biyoyakıt aramaktalarken, denizaltılarının başına gelen bir felaket sonucu kendilerini suyun kilometrelerce altında buluyorlar. Mürettebat, hem uyuşmayan karakterler hem de yüzeye geri ulaşma derdiyle karşı karşıya kalıyor.Başrollerinden birinde e.r.‘dan hatırlayacağınız Hırvat oyuncu Goran Visnjic var.Kendisi ile dizi hakkında yapılan bir röportajı şurada bulabilirsiniz.

* The big C (showtime) – 16 Ağustos 2010’da başlayacak 13 bölümlük bir kara mizah dizisi.Varoşlarda yaşayan ağırbaşlı bir eş olan Cathy, kendisine kanser teşhisi konunca hayatını biraz daha değiştirmeye karar veriyor ve bu kötü durumdan iyi bir şeyler çıkarmayı amaçlıyor.Bol ödüllü aktris Laura Linney başrolde. Oliver Platt çocuk ruhlu ama iyi kalpli kocasını canlandırıyor. Cynthia Nixon da (Sex and the City) tekrar eden konuk sanatçılar arasında yer alacakmış. 3 dakikalık tanıtım filmini şurada bulabilirsiniz.

* Melissa & Joey (ABC Family) – 17 Ağustos 2010’da başlayacak 10 bölümlük bir sitkom.Melissa, ailesi ve kendisi politikacı olan bir kadın. Bir skandal sonucu kızkardeşi hapse düşüp eniştesi kaçınca geride kalan ergen yeğenlerini yanına almak zorunda kalır. Onlara bakıcı olarak Joey’i tutar.Gençliğinde cadı Sabrina olarak izlediğimiz Melissa Joan Hart ile çocukluğunda Gimme a Break! dizisinde izlediğimiz Joseph Lawrence başrolde. Bu ikilinin 2009 yılında My Fake Fiance filmi ile tutması üzerine bir dizide birlikte oynatılmaları çabası da denebilir.