Netflix, 2019 yılında bizlerle buluşturduğu Jinn dizisinin ardından yeni bir Ürdün yapımı diziyle karşımıza çıktı: AlRawabi School for Girls. Bu da 12 Ağustos’ta yayınlanan diziye ait  fragman:

Islam Alshomali ve Shirin Kamal ile birlikte dizinin senaryosunu kaleme alan Tima Shomali, dizinin ayrıca yönetmenliğini üstlenmiş. Söz konusu üçlüye yapımcı koltuğunda Nadine Toukan eşlik etmiş.

6 bölümden oluşan AlRawabi School for Girls, bir mini dizi olma özelliği gösteriyor.

Gençlik dizisi türündeki drama dizisinin konusu kısaca şu şekilde lanse ediliyor:

Prestijli AlRawabi Özel Kız Lisesi’nde zorbalığa uğrayan öğrenciler, işkencecilerinden öç almak için riske girmeye ve onları alaşağı edecek bir dizi plan yapmaya karar verirler.

Hikayemiz öğrencilerden birinin mağdur duruma düştükten sonra okul idaresi tarafından bir kez daha mağdur edilmesiyle başlıyor.

Salsabiela A., Joanna Arida, Yara Mustafa, Rakeen Saad, Andria Tayeh ve Noor Taher, dizinin oyuncu kadrosunu oluşturuyorlar.

Dina – Noaf – Mariam

Tayeh, çok ciddi bir şekilde mağdur edilen ve sonrasında intikam planları yapmaya başlayan genç kızımız Mariam karakterine hayat veriyor. Saad, Mariam’n başına gelen şeyi gören ama ses çıkaramayan okulun yeni kızı konumundaki Noaf karakterini canlandırıyor. Yara Mustafa, Mariam’ın yakın arkadaşı Dina karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Noor Taher, Mariam’a zorbalık yapan okulun popüler kız grubunun lideri Layan karakterine hayat veriyor. Layan’ın babası okulun en büyük bağışçısı. Bu durum onun okulun müdiresinden torpilli olmasına ve okulun sahibi gibi ortalıkta dolanmasına ortam sağlıyor. Arida ve Salsabiela ise Layan’ın sağ ve sol kolları olan, Layan’ın okulda estirdiği teröre yardımcı olan Rania ve Ruqayyah karakterleriyle karşımıza çıkıyorlar.

Rania – Layan – Ruqayyah

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim. Sinirlere fena halde dokunan ilk bölümü vasatın altında bulmakla birlikte 2. bölümden daha fazla keyif aldığımı söyleyebilirim.