Oscar ödüllü Morgan Freeman, Anne Hathaway ve Helen Mirren, Emmy ödüllü Uzo Aduba, Nicole Beharie, Anthony Mackie, Dan Stevens ve Constance Wu, Hunters’ın yaratıcısı David Weil ve Amazon Studios’un elinden çıkacak 7 bölümlük antoloji dizi Solos’un başrol oyuncuları oldular.

Uzo Aduba, Sasha; Nicole Beharie, Nera; Morgan Freeman, Stuart; Anne Hathaway, Leah; Anthony Mackie, Tom; Helen Mirren, Peg; Dan Stevens, Otto; Constance Wu, Jenny karakterlerini canlandıracaklar.

Bu yılın sonlarında yayınlanacak olan dizi, bireyin merceğinden insan bağlantısının daha derin anlamını keşfedecek. Solos, zamanın farklı anlarında geçen karakter odaklı hikayeler anlatacak ve insanların en izole anlarında ve farklı koşullarda insan deneyiminin herkesi birbirine bağladığını göstermeyi hedefliyor.

Weil kabaca, “Bu kadar hayranlık duyduğum bu sanatçı grubunun yanında Solos’u hayata geçirmekten çok büyük heyecan duyuyorum. Solos’u bağlantı, umut ve hepimizi birbirine bağlayan o ortak insanlık uğultusu arayışı hakkında hikayeler yakalama arzusuyla yarattım. Amazon Studios başkanı Jennifer Salke’a ve Amazon’daki inanılmaz ortaklarıma, bu özel projedeki sarsılmaz destekleri ve işbirlikleri için son derece minnettarım” demiş.

David Weil, yönetici ve yürütücü yapımcı olmak dışında, aynı zamanda dizide ilk yönetmenlik denemesini yapacak. Sam Taylor-Johnson ve Laura Lancaster, dizinin diğer yönetici yapımcıları. Pixie Wespiser, dizinin yapımcısı.

Sam Taylor-Johnson (Fifty Shades of Grey), 2 bölümü yönetecek; Zach Braff (Scrubs) ve Tiffany Johnson da yönetmenlik yapacak.

Kaynak