Netflix’ten sonra Amazon’dan da bir Harlan Coben uyarlaması dizisi yolda. Amazon’un Coben’in genç yetişkin Mickey Bolitar kitap üçlemesinin (Shelter, Seconds Away, Found) ilk romanına dayanan Shelter’ın pilot bölümüne onay verdiği ile ilgili haberi geçtiğimiz aylarda almıştık.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Colin in Black & White dizisinin başrolünde gördüğümüz Jaden Michael’ın dizinin ana karakterini canlandırmak üzere kadroya katıldığı ile ilgili haber Eylül ayında gelmişti.

Constance Zimmer

Constance Zimmer’ın kadroda yer alacağı ile ilgili haberi Ekim’in başında, Adrian Greensmith, Abby Corrigan (Castle Rock) ve Sage Linder’ın (Colony) kadroya katıldığı ile ilgili haberi Ekim’in sonunda almıştık.

Abby Corrigan, Adrian Greensmith, Sage Linder

Ben Graney, Geoffrey Cantor, Vivian Lamolli, Jen Jacob, Lee Aaron Rosen, Erika Longo ve Codē White, imdb’ye göre kadroda yer alan diğer isimler.

15 yaşındaki lise öğrencisi Mickey Bolitar’ın (Jaden Michael) yılı bundan daha kötü olamazdı. Mickey, babasının (Ben Garney) bir araba kazasında öldüğüne tanıklık etti ve uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle annesini (Vivian Lamolli) rehabilitasyona gönderdi. Bunların sonucunda sinir bozucu teyzesi (Constance Zimmer) ile yaşamak ve New Jersey’de maskotu deve olan yeni bir okula gitmek zorunda kalır.

Mickey, okula doğru giderken, ürkütücü bir malikanede yaşayan, hayalet olabilecek ya da olmayabilecek garip yaşlı bir kadın ona babasının ölmediğini söyler. Sonrasında Mickey, kendi trajedisini yaşayan yeni bir öğrenci olan Ashley Kent ile tanışır ve ona aşık olur. Bir süreliğine, Mickey’nin dağılmış olan hayatı düzelir gibi olur – ta ki Ashley iz bırakmadan ortadan kaybolana kadar.

Başka birinin daha hayatından çıkıp gitmesine izin vermek istemeyen Mickey, Ashley’i aramaya başlar. Mickey, Ashley’nin izini gizemli yeraltı dünyasına doğru takip eder ve görünüşte tatlı, utangaç Ashley’nin, aslında iddia ettiği kişi olmadığını, kendisine söylediği her şeyin bir yalan olduğunu öğrenir. Ayrıca kendi babasının da sandığı kişi olmadığını öğrenir. Mickey, babasına ve Ashley’e ne olduğunu öğrenmediği sürece ciddi bir tehlikede olduğunu fark eder.

Abby Corrigan, Ema Winslow’u canlandıracak. Queer bir çocuk ve Kasselton Lisesi’nin yerleşik dışlanmışı olan Ema, lisenin ne kadar acımasız olabileceğini herkesten daha iyi biliyor, ama karanlık mizah anlayışı ve zekasıyla, o bir kurbandan başka bir şey değil. O ve Mickey yanlış yola saparlar, ancak yakında tecrit ve sadakatleri konusunda derin bir bağ kuracaklar.

Sage Linder, KHS’in amigo ekibinin karanlık bir sırrı olan göz korkutucu ve popüler kaptanı Rachel Caldwell’i canlandıracak.

Adrian Greensmith, korkusuz, dürtüsel ve karmaşık biçimde bilgili, Kasselton Lisesi müdürünün oğlu Arthur “Spoon” Spindell’i canlandıracak. Hızla Mickey Bolitar’ın en yakın ve en sadık arkadaşlarından biri haline gelir. Okulun her kulübünde yer alan, zorbalara karşı geri adım atmayan ve bu nedenle başı sürekli belada olan biridir.

Constance Zimmer, Mickey’nin halası ve ciddi rekabetçi, mükemmeliyetçi ve ısrarcı tipte biri olan savcı Shira Bolitar’ı canlandıracak. Karmaşık bir boşanmanın ortasındadır. Nesiller boyu süre bir aile çatlağı nedeniyle onunla hiçbir şey yapmak istemeyen yeğenine bakmak için New Jersey’e geri döndü. Ancak hikayede bir de Shira’nın kendi tarafı ve yıllar önce gizemli bir şekilde kaçtığı memleketine dönmek için kendi nedenleri var.

Shelter’ın yapımcılığını Amazon Studios ve MGM International Television Productions üstleniyor. MGM, Mickey Bolitar serisindeki diğer tüm kitapların haklarını da satın aldı. Proje hakkında bilgisi olan bir kişiye göre, Shelter’a dizi siparişi verilirse, Amazon Prime Video’ya veya IMDB TV’ye gidebilir. Pilot bölümün çekimleri kısa süre önce New Jersey’de tamamlandı.

Coben, kızı Charlotte Coben ile birlikte dizinin senaristliğini yapacak. Ayrıca, ilk olarak duyurulan yürütücü yapımcı Ed Decter’ın ayrılmasının ardından yürütücü ve yönetici yapımcı olarak görev yapacak. Erik Barmack ve MGM’den Rola Bauer dizinin diğer yönetici yapımcıları. Patricia Cardoso, dizinin pilot bölümü yönetti ve yönetici yapımcılığını üstlendi.