MV5BMTYyODY4ODk4Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwMTQ1MDcwOTE@._V1_Amazon, bildiğiniz gibi diğer kanallardan / online platformlardan daha farklı bir deneme bölümü (pilot) sezonu sürecine sahip. Orijinal dizileri için sipariş ettiği deneme bölümlerinin hepsini internet sitesi üzerinden yayınlıyor ve izleyicisinin puanlamalarına, tepkilerine, gördüğü arz ve talebe göre içlerinden seçtiklerini diziye dönüştürme kararı alıyor.

Belli dönemlerde birkaç deneme bölümü aynı anda çıkıyor ve hangilerinin tam sezon onayı alacağı belli olana kadarki süreye ‘deneme bölümü mevsimi (sezonu)’ diyoruz. Bunlardan 3. mevsimin deneme bölümlerini şurada, 4. mevsiminkileri şurada ve 6. mevsiminkileri de şurada sizlerle paylaşmıştık. En son 6. mevsimin 6 dizisinden 5’i (Good Girls Revolt, Highston, One Mississippi, Patriot ve Z: The Beginning of Everything) ilk sezon onayını kapmıştı.

İşte geldik 17 Haziran’da girdiğimiz 2 yeni deneme bölümlü yeni bir mevsime. (Normalde daha fazlalar ama diğerleri çocuklara yönelik diziler olduğu için onları almıyoruz)

2 dizinin de deneme bölümlerini şu an kendi yöntemlerinizle bulup izlemeniz mümkün.

THE INTERESTINGS

LandingPage_interestings._V270767927_Tür: Drama
Yönetmen: Mike Newell
Yazarlar: Lynnie Greene ve Richard Levine (Nip/Tuck, Masters of Sex)
Başrol Oyuncuları: Lauren Ambrose, Katie Balen
Yardımcı Oyuncuları: Matt Barr, Jessica Collins, Corey Cott, Gabriel Ebert, Jance Enslin, Sasha Frolova, David Krumholtz, Justin Matthews, Sarah Mezzanotte, Jessica Pare, Ed Squires
Konu: Meg Wolitzer‘ın 2013’te çıkan kitabından uyarlanan dizi, 1974 yılında, 15 yaşlarındayken bir sanat kampında tanışan 6 kişilik bir grup arkadaşı merkezine koyuyor.

Hikaye, aralarındaki bağı koparmayan bu arkadaşların ilişkilerini gelecek 3 yeni dekatta (70’lerde, 80’lerde ve 90’larda) ayrı ayrı ele alacak. Beklenmedik olaylar ve trajediler onların ilişkilerini parçalamaya çalışsa bile bir arada kalan bir grubun yaşadıklarına ve hayallerinin peşinden koşuşlarına tanık olacağız.

70’lerde ergenlik çağında olan karakterler, Spirit in the Woods kampında geleceklerine ve sanat üzerine kurmak istedikleri kariyerlerine odaklanacaklar. 80’lerde New York’ta bir şeyler yapabilmek ve ayakta kalabilmek için mücadele edecekler. 90’larda ise artistik fikirleriyle istedikleri sahalarda başarı sağlamak için bir takım yollar kat etmeleri ve kademe kademe ilerlemeleri gerektiği gerçeğini kabullenecekler.

Esasında bir oyuncu-komedyen olmak isteyen terapist Jules (Lauren Ambrose)

Esasında bir oyuncu-komedyen olmak isteyen ama terapist olan Jules (Lauren Ambrose)


THE LAST TYCOON

LandingPage_tycoon._V270767511_Tür: Drama
Yönetmen: Billy Ray ((The Hunger Games, Shattered Glass, Captain Phillips)
Yazar: Billy Ray
Başrol Oyuncuları: Matt Bomer, Kelsey Grammer
Yardımcı Oyuncuları: Lily Collins, Dominique McElligott, Enzo Cilenti, Koen De Bouw, Mark O’Brien, Rosemarie DeWitt
Hakkında: F. Scott Fitzgerald‘ın (The Great Gatsby) son yazdığı ve bitiremediği kitabından uyarlanıyor. Kitabın 1976 yapımı bir sinema filmi uyarlaması da mevcut.
Başta HBO’ya sunulmuş ama reddedilmiş proje, şansını şimdi de Amazon’da deniyor.
Konu: Hollywood’un altın çocuğu Monroe Stahr, stüdyolarının ruhunu kurtarmak için, baba figürü ve patronu olan Pat Brady (Kelsey Grammer) ile mücadele etmektedir. Hitler’in Almanya’sının tesiri ve üzüntünün iyice kararttığı bir dünyada The Last Tycoon, 1930’lar Hollywood’unun tutkularına, şiddetine ve zirve yapmış ihtirasına ışık tutuyor.

1930’ların başında geçen hikayede, Monroe Stahr (Matt Bomer) küçük bir Hollywood stüdyosunda çalışan bir sanat yönetmenidir. Hala iki yıl önce ölen film yıldızı karısının yasını tutmaktadır. Bir gün, bir Nazi kültürel elçilik görevlisi ortaya çıktığında ve onlara filmlerinin Almanya’da gösterime girmesini istiyorlarsa, Führer’in standartlarıyla tanışmaları gerektiğini söylediğinde Stahr çok öfkelenir. Almanlar, Stahr’ın ev hayvanları projesini ve karısı hakkındaki biyografik film planını öldürür. Stüdyo sahibi Pat Brady (Kelsey Grammer) ise buna aldırış etmez. Stahr ise intikamını Brady’nin dik başlı kızı Cecelia (Lily Collins) ile birlikte yeni bir film tasarlayarak almaya karar verir. Yalnız öncelikle Cecelia’nın stüdyoda mevkisinin yükseltilmesini ve yetkilerinin artırılmasını sağlamalıdır.

3900 (1)

İki dizinin bir arada yer aldığı tanıtım videosu:

Kaynak 1
Kaynak 2
Kaynak 3