Bilmeyen kalmamıştır ama yine de her ihtimale karşı şu yazımızdan alıntılayalım: “Amazon, bildiğiniz gibi diğer kanallardan / online platformlardan daha farklı bir deneme bölümü (pilot) sezonu sürecine sahip. Orijinal dizileri için sipariş ettiği deneme bölümlerinin hepsini internet sitesi üzerinden yayınlıyor ve izleyicisinin puanlamalarına, tepkilerine, gördüğü arz ve talebe göre içlerinden seçtiklerini diziye dönüştürme kararı alıyor. Belli dönemlerde birkaç deneme bölümü aynı anda çıkıyor ve hangilerinin tam sezon onayı alacağı belli olana kadarki süreye ‘deneme bölümü mevsimi (sezonu)’ diyoruz.

İşte yine bir pilot bölümü sezonu. Bu sefer 5 yeni dizi var. Hepsi de görücüye çıktı ve şu anda izlemek mümkün. Kısacık tanıtımları için buyursunlar:

OASIS

Yakın gelecekte geçen Oasis, rahip Peter Leigh’in hikayesini anlatıyor.

Çok uzak bir gezegende, gizemli ve çok uluslu şirketler, dünya dışında kalıcı olarak yaşayacak ilk insan kolonisi için çalışmalar yapmaktadır. Gezegen Oasis, insanlığın yeryüzünün yaklaşan çöküşünden kaçmak için son fırsatıdır. Fakat kısa zamanda ortaya çıkar ki bu gezegen insanoğlu için göründüğü gibi misafirperver değildir.

Oyuncular: Richard Madden, Anil Kapoor, Antje Traue


The Marvelous Mrs. Maisel

Gilmore Girls yaratıcısı Amy Sherman-Palladino’nun elinden çıkan bir dizi.

1958 Manhattan’ında Miriam “Midge” istediği her şeye sahiptir: Kusursuz koca, çocuklar ve Yukarı Batı Yaka’da bir daire. Fakat hayatı birden tepetaklak olunca Midge her şeye baştan başlamalıdır ve daha önce bilmediği bir yeteneğini keşfeder. Onu Greenwich Village komedi kulüplerinden alıp Johnny Carson’ın koçu olacak noktaya getirecek bir yetenek…

Oyuncular: Rachel Brosnahan, Michael Zegen, Alex Borstein


Legend of Master Legend

Master Legend’ın hayatı hakkında bir kara komedi. Kendisi Las Vegas insanlarının güvenliği ve huzuru için çalışan bir süper kahraman. Master Legend birçok kişiden gelen çok karmaşık talepleri yerine getirmektedir ama kendi ailesi onu bir türlü gerçek bir kahraman olarak görmemektedir.

Oyuncular: John Hawkes, Dawnn Lewis, Anjelika Washington


The New V.I.P.’s

Dört düşük rütbeli çalışan, yöneticilerini yanlışlıkla öldürdükten sonra büyük şirketin kontrolünü ele geçirirler.

Oyuncular: Matt Braunger, Ben Schwartz, Missi Pyle


Budding Prospects

1983’te, San Francisco’lu üç talihsiz adam, seks ve uyuşturucu ile geçen hayatlarında bir de kırsal bir bölgede esrar yetiştirme fikrine kapılırlar. Kendilerini bir hiçliğin ortasındaki kulübede iyice kötüye giden vaziyette bulurlar. Şartlar esrar yetiştirmek için pek de uygun değildir, meraklı komşular ve tehlikeli yerliler vardır. Bir de hukuksal tehditler…

Oyuncular: Adam Rose, Joel David Moore, Will Sasso


5 dizi için ortak tanıtım filmi: