TBS‘in tek sezonda kalan komedilerinden Glory Daze’in tanıtımına hoş geldiniz.

KÜNYE

Türü: Komedi, Gençlik

Sezon – Bölüm Sayısı: 1 Sezon, 10 Bölüm

Yayın Aralığı: 16 Kasım 2010 – 18 Ocak 2011

Süre: 40-44 dk.

Mutfaktakiler: Walt Becker, Michael LeSieur

Kanal: TBS

IMDBWikipedia

KONU

Dizi, önceliği yukarıda gördüğümüz 4 ana karaktere vermek üzere bir grup üniversite öğrencisinin seksenli yıllardaki kolej hayatına odaklanıyor. Hikayemiz bu 4 yakın arkadaşın Omega Sigma isimli bir kardeşlik evine kabul edilmeleri sonrası 1986 yılında Hayes Üniversitesi’ndeki ilk sömestrlarına mercek tutuyor. Gençlerin kendini tanıma çabaları, arkadaşlıkları, aşkları ve eğlenceye olan açlıkları üzerine naif bir komedi dizisi Glory Daze.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Soldan Sağa: Jason – Joel – Brian – Eli

Varlıklı ailesinin kendisinden ileride siyasi bir eğilim göstermesini beklediği ve bu yolda çevre edinmesi adına Zhea Rho isimli kardeşlik evine katılmasını istediği, kız arkadaşı ile birlikte aynı üniversiteye başlamanın mutluluğu içerisinde olan, efendi kişiliği ile öne çıkan Jason karakterine Drew Seeley hayat veriyor.

Derslerinde başarılı, orta sınıf bir ailenin çocuğu olan, ilk gördüğü anda güzeller güzeli Christie’ye gönlünü kaptıran, çekingen gencimiz Joel rolünde Kelly Blatz‘ı izliyoruz.

Üniversiteye beyzbol bursu ile kabul edilen, kızların ilgi odağı gencimiz Brian rolünde Hartley Sawyer karşımıza çıkıyor.

Dörtlümüzün en fırlama üyesi olan, Yahudi bir ailenin çocuğu bakir gencimiz Eli rolünde ise The Goldbergs‘ten tanıdığımız Matt Bush‘u izleme fırsatı yakalıyoruz.

Joel ve Christie

Joel ile aynı bölümde okuyan, ona karşı her zaman çok sevecen ve nazik davranan, Joel’in kabul edildiği kardeşlik evinde kalan erkek arkadaşı ile rayında giden bir ilişkisi olan, sempatik güzelimiz Christie rolünde Girlfriends’ Guide to Divorce dizisinden anımsayabileceğiniz Julianna Guill karşımıza çıkıyor.

Julie ve Jason

Jason ile uzun süredir devam eden bir birliktelikleri olan, Yale Üniversitesi’ne de kabul edilmiş olsa da sırf erkek arkadaşı ile bir arada olabilmek için Hayes Üniversitesi’ni seçen, üniversitede kendini ve ilişkisini bolca sorgulama fırsatı yakalayan Julie karakterine The Originals ve Still The King‘den anımsayabileceğiniz Natalie Dreyfuss hayat veriyor.

Omega Sigma Kardeşlik Evi’nin öne çıkan karakterlerinden;

Mike rolünde The Originals ve Sons of Anarchy‘den anımsanabilecek Callard Harris,

Turbo rolünde GleeGround Floor ve Cooper Barrett’s Guide to Surviving Life dizilerinden hatırladığımız James Earl,

Damon rolünde Malcolm in the Middle ve One Day at a Time‘dan anımsanabilecek Eric Nenninger,

Her daim kafası dumanlı bir tipleme olan Stankowski rolünde ise Undateable ve Whitney dizilerinden tanıdığımız Chris D’Elia karşımıza çıkıyor.

Profesör Haines

Joel ve Christie’nin ders aldığı siyaset bilimi profesörü ve Omega Sigma Kardeşlik Evi’nin fakülte danışmanı, karısı ile zorlu bir boşanma sürecinde olan ve ofisinde yaşamaya başlayan, sık sık kişisel sıkıntılarından bahsetmekten ve kişisel görüşlerini dobra bir şekilde ifade etmekten çekinmeyen Profesör Haines karakterine Marry Me, Son Of Zorn ve The Goldbergs dizilerinden hatırlanabilecek Tim Meadows hayat veriyor.

Dizide tekrar eden rollerde veya konuk oyuncu olarak izleme fırsatı yakaladığımız diğer bazı isimler ise şunlar: Josh BrenerTim JoBrad GarrettTeri PoloJohn Michael HigginsFloriana LimaKim ShawFred WillardTasha SmithDavid KoechnerFrankie ShawCurtis ArmstrongKevin NealonGina Gershon.

YAZARIN NOTU

Konusu ve türü gereği Greek ve Blue Mountain State gibi dizilerle karşılaştırma yapılmayıp, beklentiyi düşük tutarak başına oturulması gereken bir dizi Glory Daze. Ne Greek kadar iyi bir gençlik dizisi, ne de Blue Mountain State kadar cesur ve coşkulu bir komedi. Kendi halinde, naif bir gençlik komedisi olarak tarif etmek mümkün.

Dizinin her bölümünü sevdim diyemem; ama 5, 6, ve 8. bölümler hariç sıkılmadan izlediğimi söyleyebilirim.

Karakterleri sempatik, oyuncu kadrosu iyi, ilk sezonunun sonunda iptal edilmiş olsa da sezonun tek sömestra odaklanmasını da hesaba katarak ucunun kapalımtırak olduğunu söylemek mümkün.

Bu da kısa tanıtım videosu.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.