Oscarlı oyuncu Anna Paquin’in (True Blood) başrolünde yer aldığı, Kanada yapımı gizem-gerilim dizisi Bellevue, 20 Şubat’ta CBC’de başlayacak. İlk sezonu 8 bölümden oluşacak.

Konusu şöyle:

Küçük bir işçi kasabası olan Bellevue’da çok fazla “iyi insan”, “doğru bir şekilde” yaşamaktadır. Ayrıca komşularının da bu şekilde yaşadıkları konusunda emin olma görevini kendilerine vermektedirler. Dedektif Annie Ryder’ın (Anna Paquin) katı ve küstah kişiliği, memleketinde tuhaf karşılanmaktadır.

Bir gün trans bir genç ortadan kaybolduğunda, Annie davayı çözmek için kurallara uymayan bazı şeyler yapmayı kabul eder. Hayatı boyunca tanıdığı insanların gözünde şüpheli duruma düşüp kendine zor bir duruma sokacağını bile bile bunu yapar. Dava onu ailesinden uzaklaştırdıkça diğer yandan da geçmişinden rahatsız edici cevaplarla gelen gizemli biriyle yüzleşecektir.

Ana kadrodaki diğer iki isim:

Downton Abbey ve Rome ile tanıyabileceğiniz Allen Leech, Annie’nin güvenilmez eski sevgilisi Eddie’yi canlandıracak. Big Love ve The Expanse ile tanıyabileceğiniz Shawn Doyle ise Annie’nin patronu, polis şefi Peter Welland’e hayat verecek.

Fragmanlar: