anthony-hopkins

Efsanevi aktör Sir Anthony Hopkins, büyük Breaking Bad hayranı çıktı. Bryan Cranston’a ve diziye övgüler düzdüğü e-mail ile ilgileri üzerine çeken Hopkins, satırlara şöyle dökmüş beğenisini:

*

Sevgili Bay Cranston.

Size bu maili yazmak istedim – sizinle Jeremy Barber aracılığı ile iletişim kuruyorum – ikimiz de UTA tarafından temsil ediliyoruz. Harika bir ajans.

“BREAKING BAD” maratonunu yeni bitirdim – ilk sezonun ilk bölümünden altıncı sezonun son sekiz bölümüne kadar arka arkaya izledim. (Son sezonu AMAZON’dan indirdim.) İki haftalık (takıntılı) bir izleme süreci. (Dizinin 5 sezonu olduğuna göre burada bir espri yapıyor olabilir).

Ben böyle şey seyretmedim. İnanılmaz!

Walter White olarak performansınız bugüne kadar izlediğim en iyi oyunculuk örneği.

Bu sektörde bir sürü rezillik ve saçmalık olduğunu biliyorum, her şeye de inancımı kaybetmiştim bir nevi.

Fakat bu iş, muhteşem – kesinlikle büyüleyici. Burada sıra dışı olan, herkesin prodüksiyona müthiş bir ortak güçle sarılması. Ne kadar, 5 yıl mı sürdü yapımı? Yapımcılar (ki siz de onlardan birisiniz), yazarlar, yönetmenler, görüntü yönetmenleri… her bir departman en baştan sonuna kadar disiplin ve kontrolü muhteşem bir biçimde muhafaza etmiş.

Kara komedi olarak başlayıp kan, yıkım ve cehennem labirentine dönüşen hikaye, Jakobenist, Shakespearevari, Yunan tragedyası öykülerinden biri gibi adeta.

Eğer imkan olursa lütfen hayranlığımı tüm ekibe iletin – Anna Gunn, Dean Norris, Aaron Paul, Betsy Brandt, R.J. Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Steven Michael Quezada – hepsi birinci sınıf performans sergilediler. Liste uzayıp gider…

Teşekkürler. Bu tarz bir iş ve sanatçılık nadir görülür, ve bu epik işte olduğu gibi arada bir rastlandığında, insanın güvenini tazeler.

*

Nasıl ama? Gurur verici olsa gerek…

Not: Görsel buradan.