You Me Her ve Rogue gibi dizileri ile tanınan Audience Network‘te yeni bir komedi daha başladı: Loudermilk

Dumb and Dumber ve There’s Something About Mary gibi filmlerin yaratıcısı Peter Farrelly ile Bobby Mort, dizinin yaratıcıları olarak karşımıza çıkıyor. Farrelly, dizinin yönetmen koltuğunda da oturuyor. Yapımcı kadrosunda ise Farrelly ve Mort dışında Mark BurgDavid GuillodBart Peters ve Chris Long gibi isimler de var.

Loudermilk, ortalama yarımşar saatlik bölümlerden oluşuyor. 17 Ekim 2017 tarihinde başlayan ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

2. sezon onayı mevcut.

KONU

Sam Loudermilk, iyileşen bir alkolik. Çok uzun zamandır alkol kullanmıyor. Şimdilerde madde bağımlılığı danışmanlığı yapıyor. Fakat danışmanlığını yaptığı kişilere karşı son derece kötü bir tutuma sahip. Sadece danışmanlığını yaptığı kişileri değil etrafındaki herkesi kızdırmayı başarıyor kibarlıktan uzak tavırlarıyla. İşiyle ilgili mottosu şöyle: ‘Hayat tamamıyla karışık olduğu zaman temiz kalmak daha kolaydır.’

Loudermilk, danışmanlık seanslarını bir kilisede yapıyor. Seanslar dışında insanların sorunlarını dinlemeyi ve o sorunlarla ilgilenmeyi seven biri değil Loudermilk. Ama söz konusu kilisenin rahibi ondan bir konuyla ilgilenmesini talep edip ilgilenmezse artık kilisede seanslarını yapamayacağını açıkça ifade ediyor. Loudermilk de danışmanlık seanslarını yapabileceği başka bir yer bulamayınca istemeye istemeye kabul ediyor durumu. Ve rahibin isteği doğrultusunda kilise ahalisinden bir kadının alkol ve uyuşturucu batağına saplanmış genç kızını elinden geldiğince ve kendine has metotlarıyla bu bataktan çekip çıkarmaya çalışıyor. Bu göreve başladıktan sonra hem bu genç kızın hem de hoşlandığı yeni komşusunun da etkisiyle Lodermilk de yavaş yavaş bir değişim sürecine gidiyor ve etrafındaki insanlara karşı daha kibar ve daha ilgili davranmaya başlıyor.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Ron Livingston (Band of Brothers, Search PartySex and the City), Loudermilk rolüyle başrolde izlediğimiz isim konumunda.

Konu bölümünde kendisinden epey bahsettiğimiz Loudermilk kahveyi çok seviyor, kaba, huysuz ve somurtkan biri. Kadınları etkileme konusunda pek başarılı değil. Yeni komşusu Allison’dan hoşlanınca bazı özelliklerini göstermelik de olsa törpülemeye karar veriyor. Claire de hayatına dahil olunca Sam’in hayatında bir değişim rüzgarı esmeye başlıyor.

Will Sasso (Less Than Perfect), Loudermilk’in en yakın arkadaşı Ben karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Loudermilk’in sadece en yakın arkadaşı değil, aynı zamanda onun ev arkadaşı ve ayıklık sponsoru konumunda Ben. O da eski bir alkolik. Şu ara o eskilik kaybolmuş durumda elbette. Loudermilk’ten gizli gizli alkol alıyor.

Laura Mennell (Haven, Van Helsing, Alphas), Loudermilk’in yeni komşusu Allison karakterine hayat veriyor.

Güzel, güler yüzlü, kibar ve ilgili bir kadın Allison. Loudermilk kendisini etkilemeye çalıştıkça onunla ilgili hem iyi hem kötü şeyler görüp öğrenince ona karşı bir sıcak soğuk durumu yaşıyor sürekli olarak.

Anja Savcic (Strange Empire) ise Loudermilk’in danışmanlığını yapacağı genç kızımız Claire karakteriyle karşımıza çıkıyor.

Berbat bir dairede berbat durumda olan erkek arkadaşıyla beraber berbat bir durum içerisinde. Alkol ve uyuşturucu her hücresini ele geçirmiş ve ona aşırı seviyede ucuz bir kulüpte striptiz yapmak gibi kötü kararlar aldırabilir durumda. Loudermilk’in onu bu bağımlılıktan kurtarabilmesi için öncelikle onun kurtulmak istemesi gerek elbette.

Peder Michael rolünde Eric Keenleyside‘yi, Claire’in annesi Mrs. Wilkes rolünde Anna Galvin‘i, danışmanlık grubunun mensupları Roger, Tony ve Mugsy rollerinde Mat FraserJackie Flynn ve Brian Regan‘ı izliyoruz.

Konuk oyuncu havuzunda Andrew FrancisTom ButlerEmma TremblayMatty Finochio ve Natalie Sharp gibi isimler var.

 

FRAGMAN

YAZARIN NOTU

İyi bir kadro kurulmuş ve ilk 4 bölüm itibariyle güzel gidiyor dizi. Özellikle Anja Savcic epey iyi iş çıkarıyor.  Laura Mennell’i de özlemişim cidden. Loudermilk-Claire ve Loudermilk-Allison arasında oldukça keyifli sahneler çıkıyor. Durum komedisi mevcut dizide. Kahkaha attırmıyor pek ama gülümsetiyor bolca.

İzleyecek olanlara iyi seyirler.