Cate Blanchett, Yvonne Strahovski ve Dominic West

Avustralya Kanalı ABC’den güçlü kadrosuyla dikkat çeken bir dizi geliyor: Stateless

6 bölümlük onay alan ve Haziran ayı içerisinde çekimlerine başlanacak dramanın kadrosunda Cate Blanchett (Babel, The Curious Case of Benjamin Button, Hanna, Ocean’s Eight), Yvonne Strahovski (Chuck, The Handmaid’s Tale, Dexter) ve Dominic West (The Affair, The Wire, Les Misérables) gibi yıldız isimler dışında Jai Courtney (Spartacus, A Good Day to Die Hard, Terminator Genisys), Asher Keddie (The Cry, Party Tricks, Offspring), Fayssal Bazzi, Rachel House (Wrecked, Maddigan’s Quest), Kate Box (Wanted, Rake, Old School), Clarence Ryan (Wanted, Cleverman), Claude Jabbour (On the Ropes), Rose Riley ve Helana Sawires gibi isimler bulunuyor.

Jai Courtney

Asher Keddie

Cate Blanchett, Tony Ayres ve Elise McCredie‘nin yaratıcısı olduğu dizinin hikayesi, Avustralya’da çölün ortasında yer alan, göçmenlere yönelik bir gözaltı merkezinde bulunan 4 yabancıyı merkezine alacak. Bir tarikattan kaçan bir hostes, işkenceden kaçan bir Afgan mülteci, geleceği olmayan işinden kaçan genç bir Avustralyalı baba ve ulusal bir skandala karışan bir bürokratın yaşamları bu gözaltı merkezinde kesişecek. Akıl ve ruh sağlıklarını kaybetmenin eşiğine itilen grup üyeleri şimdiye kadar pek mümkün olmayan duygusal bağlar kuracaklar kendi aralarında. Gerçek olaylardan esinlenilen dizi, sınırlarını koruma olgusunun uzlaşmaz çelişkileri içerisinde debelenen bir sisteme bakış açısı sunan çarpıcı kişisel hikayeler anlatacak.

Dizinin senaryosunu Elise McCredie ve Belinda Chayko kaleme alacak. Yönetmenliğini ise Emma Freeman ve Jocelyn Moorhouse üstlenecek.

Kaynak