Sky, Shameless UK dizisinin yaratıcısı Paul Abbott ile birlikte Wolfe adlı bir suç draması üzerinde çalışıyor. Babou Ceesay (We Hunt Together, Into the Badlands, Guerrilla), parlak ama kusurlu bir adli tıp patoloğu olarak dizinin başrolünde yer alacak.

6 bölümlük dizi Paul Abbott’ın yapım şirketi AbbottVision tarafından üretilecek. Abbott’ın liderliğindeki bir ekip tarafından yazılan dizinin kadrosunda Amanda Abbington (Sherlock), Natalia Tena (Harry Potter), Naomi Yang (The Salisbury Poisonings), Adam Long (Vera) ve Shaniqua Okwok (Small Axe) yer alacak.

Ceesay, İngiltere’nin kuzeyindeki en iyi olay yeri araştırmacısı Profesör Wolfe Kinteh karakterine hayat verecek. Haftanın suçlarının çözülmesi konusunda ekibine liderlik edecek. Kanıtları bir araya getirme konusunda kurnaz bir dahidir, ancak sorumluluk alma konusunda ise tam tersi birisi olduğundan, karısı Val (Natalia Tena) tarafından ailesinin evinden atılmıştır.

Harika çocuk Maggie (Naomi Yang), orta yaşlı bekar anne Dot (Amanda Abbington), böcek bilimcisi Steve (Adam Long) ve Wolfe ile çatışmasına neden olan karanlık bir geçmişe sahip ekibin yeni ismi Dominique (Shaniqua Okwok), Wolfe’un ekibinde yer alan ve ona destek olan isimler.

Cat Jones, Georgia Lester, Furquan Akhtar ve  Freddy Syborn, Paul Abbott ile birlikte dizinin yazarlığını üstlenen isimler. Adrian Shergold (Mag Dogs) ve Sean Spencer (Panic), dizinin yönetmenleri. Abbott, Martin Carr ve Paul Coe, dizinin yönetici yapımcıları. Emma Burge, dizinin yapımcısı.

Kaynak