Babou Ceesay, Jill Halfpenny

BBC One’ın Mart ayında duyurduğu dizi projelerinden Dark Mon£y’in oyuncu kadrosu açıklandı.

BAFTA ödüllü Levi David Addai (Damilola, Our Loved Boy) tarafından yazılan 4 bölümlük dramanın başrollerine Babou Ceesay (Into the Badlands, Guerrilla, National Treasure) ve Jill Halfpenny (Babylon, Humans) geldi.

Rebecca Front (War and Peace), Susan Wokoma (Crazyhead, Chewing Gum), Olive Gray (Home from Home), Ellen Thomas (Teachers, EastEnders), Joseph May (Resident Evil), Rudi Dharmalingam (Our Girl) ve Gary Beadle (EastEnders) kadroda yer alan diğer oyuncular.

Dark Mon£y, Kuzey Londra’da yaşayan sıradan bir işçi sınıfı ailesi olan Mensahlar’ın hikayesini anlatıyor. Ailenin en küçük oğlu, çekimleri yeni biten büyük bir Hollywood filminde rol almıştır. Manny (Ceesay) ve Sam’in (Halfpenny) dünyası, oğulları Isaac’in Amerika’dayken ünlü bir film yapımcısı tarafından taciz edildiğini öğrendiklerinde paramparça olur.

Her ne kadar suçluluk hissetseler de aile sessiz kalması şartı ile kendilerine önerilen büyük miktar parayı kabul etmeye karar verir. Onlar ünlü birini suçlayıp hayatlarının cehenneme dönmesindense, alacakları bu para sayesinde yeni bir hayata başlayacaklarına, geçmişin kötü anılarını silip, ailenin iyileşmesini sağlayacağına inanırlar. Bu düşüncelerinde hatalıdırlar. Hasar derinleşir ve parayı almanın bedeli daha yüksek olabilir.

Dizi The Forge Entertainment tarafından yapılacak. The Forge’dan George Faber (Collateral, National Treasure) ve Mark Pybus (The Last Post, Wolf Hall), BBC One’dan Lucy Richer (The A Word, The Split, A Very English Scandal, Wanderlust) ve dizinin yazarı Levi David Addai yönetici yapımcı olarak görev alacaklar. Erika Hossington (Doctors, Casualty) dizinin yapımcısı.

Lewis Arnold (Broadchurch, Humans) dizinin yönetmenliğini yapacak.

Çekimlere bu ay Birmingham’da başlandı. 2019’da ekranlara gelecek.

Kaynak