İngiltere’deki paralı kanallardan Alibi‘da 27 Mayıs 2020 tarihinde yeni bir drama başladı: We Hunt Together

Suç draması, psikolojik drama ve gerilim türlerini harmanlayan dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşacak. Çarşamba ve perşembe günleri olmak üzere haftada 2 bölüm yayınlanan dizi, 3 hafta içerisinde sezonu tamamladı. Dizinin 2. sezonunun olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Gaby Hull, dizinin yaratıcısı konumunda. Carl Tibbetts ve Jon Jones, dizide yönetmenlik görevini üstlenmişler. Philippa Collie Cousins, Anne Pivcevic, Martin Rakusen, Hilary Salmon ve Esther Springer ise yapımcı kadrosunda yer alan isimler.

Bölüm süreleri 42-45 dakika aralığında değişen dizinin ABD’deki yayın hakları ise Showtime kanalı tarafından alındı.

Suç konusunda çok farklı iki felsefeye sahip olan bir dedektif ikilisi, rahatsız edici katiller, ürkütücü ve lezzetli bir kara mizah anlayışı vaat eden dizi 4 ana karakteri merkezine alıyor.

*The Halcyon dizisinden anımsanabilecek olan Hermione Corfield, bir telefon seksi işçisi olan Freddy Lane karakterine hayat veriyor. Freddy, baştan çıkarıcı, manipülatif ve oldukça soğukkanlı bir genç kadın. Bir gece bir barda Baba ile karşılaşmasının ardından hayat onun için daha tehlikeli, daha heyecanlı ve daha tahrik edici bir hal alıyor.

*Freddy ile tuvalet görevlisi olarak çalıştığı bir barda tanışan, karanlık bir geçmişe sahip Nijeryalı bir mülteci olan ve o geceden sonra Freddy’nin baştan çıkarıcılığına kendisini fena halde kaptıran Baba karakterini Baghdad Central dizisinden anımsanabilecek Dipo Ola canlandırıyor.

*Bir cinayet davasını araştıran ve bu dava öncesinde yeni ortak olmuş olan 2 dedektiften Lola Franks karakterinde Keeping Faith, Broadchurch ve Torchwood gibi dizilerden tanıdığımız Eve Myles‘ı, Jackson Mendy rolünde ise Into the Badlands, Guerrilla ve A.D. The Bible Continues gibi dizilerden hatırlanabilecek Babou Ceesay‘ı izliyoruz.

Lola, yalnız bir hayatı olan, yalnız çalışmayı seven ve kendisini işine odaklamış bir kadın. İş dışındaki gereksiz muhabbetleri pek sevmiyor. Jackson ise onun aksine çenesi epey düşük, arkadaş canlısı bir adam. İş konusunda da oldukça rahat modda takılmakta. Evli ve 2 çocuk babası kendisi.

Dizinin ilk 2 bölümünü izlemiş bulunuyorum ve yeterli bulduğumu söyleyebilirim. Özellikle Hermione Corfield’ı ve canlandırdığı Freddy karakterini izlemesi oldukça keyifliydi. Söz konusu karakter üzerinden sunulan kara mizahı sevdim. Dedektif ikilisinin sahnelerinin Freddy-Baba sahneleri kadar sarmadığını belirtmem gerek ama.