Best_of_James_Nort_1083393a

İngiliz BBC One kanalı sezonu sekiz bölüm sürecek ve event series özelliğinde olacak McMafia dizisine onay verdiğini 2015 Ekim’de duyurmuştu. Yapılan açıklamaya göre dizinin başrolü James Norton (Happy Valley, Grantchester, War & Peace) oldu.

Dizi, Misha Glenny’nin çok satan listesine girmiş kitabından uyarlama bir yapım olacak.

McMafia, uluslararası suçlular, para aklayıcılar, yozlaşmış politikacılar ve gaddar istihbarat kurumlarından oluşan dehşet verici bir labirentin içine girmiş bir adamın macerasına odaklanıyor. Alex Godman, kökleri mafta geçmişi olan Ruslara dayanan ama İngiliz olarak yetiştirilmiş bir adam. Hayatını o gölgeden kaçmaya çalışmakla geçirmiş, dahası kendi meşru işini ve kız arkadaşıyla bir hayat kurmaya çalışmakta.

Ancak ailesinin geçmişi onu tehdit etmeye başlayınca, Alex de sevdiklerini korumak için değerleriyle yüzleşmek zorunda kalır ve kendisini suç dünyasının içine çekilmiş bulur. Londra’dan Moskova’ya, Dubai’den Mumbai’ye, Afrika’dan Amerika’ya kadar uzanan ve Balkan kökenli kaçakçıları, Rus mafyasını, Pakistanlı uyuşturucu tacirlerini ve Meksikalı kartelleri içeren bir dünya…

Kaynak