BBC One ekranlarında 25 Kasım 2019 tarihinde The Mallorca Files isimli bir drama başlamış. BBC One’da ilk bölümün izleyiciyle buluştuğu gün 10 bölümden oluşan sezonun tamamı BBC iPlayer‘dan izleyiciyle buluşmuş.

Delicious dizisinin yaratıcısı olarak da tanıdığımız Dan Sefton‘ın yaratıcısı olduğu The Mallorca Files‘ın yapımcılığını ise Dominic Barlow ve Ben Donald üstlenmiş. 45 dakikalık bölümlerden oluşan dizinin 2. sezon onayı da mevcut.

The Mallorca Files, aksiyon dolu bir suç draması olma özelliği taşıyor. Dizinin başrollerini Ordinary Lies ve The Bastard Executioner dizilerinden anımsanabilecek Elen Rhys ile Avusturyalı aktör Julian Looman paylaşıyor. Kadroda ayrıca Tanya Moodie, Aidan McArdle, Amy Beth Hayes, María Fernández Ache, Tábata Cerezo, Nacho Aldeguer, Jan Cornet, Olga Hueso ve Pablo Scola gibi isimler yer alıyor. Dizinin konusu ise kısaca şöyle:

İspanya’ya bağlı, resmedilmeye değer Mallorca adasındayız. Miranda Blake (Rhys) isimli bir İngiliz polis ile Max Winter (Looman) isimli bir Alman dedektif suçla savaşmak üzere güçlerini birleştiriyor ve akabinde eğlenceli ve aksiyon dolu bir macera başlıyor.

Bu da dizinin kısa fragmanı:

Dizinin konuk oyuncu havuzunda Türk oyuncu Hazar Ergüçlü‘nün de yer aldığı haberlerinin daha önce Türk medyasında yer aldığının bilgisini de vermeden geçmeyelim.