U2411P28T3D1840662F326DT20071219005534

Jamie (Michelle Ryan) ile Will (Chris Bowers) bir akşam üzeri beraber yemek için dışarı çıkarlar. Yemek dönüşü çok büyük bir trafik kazası geçirirler. Jamie, çok kötü yaralanır. Kazadan dolayı, ayakları ve kolları kesilmiş, bir gözü de kör olmuştur. Sevgilisi Will, kazada pek yara almamıştır.

Will, Wolf Creek Biyoteknoloji Araştırma Merkezi’nde çalışmaktadır. Kız arkadaşının ölümüne göz yumamaz. Hayatını kurtarmak için onu biyonikleştirir. Kollarını, ayaklarını ve gözünü yeniden eski haline getirir. Jamie hiçbir şey yokmuş gibi uyanır. Fakat erkek arkadaşı Will olayı anlatırken, bacaklarının yenilendiğini görür ve orada bayılır.

biyonik woman

Wolf Creek Biyoteknoloji Araştırma Merkezi, askeriye için çalışmaktadır. Askeriyede çatışmada, yaralananları iyileştirme ve güçlendirme amaçlı kurulan bu kuruluşta, sivil olarak Jamie ilktir.

Daha önceleri yaratılmış biri olan, Sarah Corvuss (Katee Sackhoff) bu programdan ayrılıp, kendi başına çalışmaktadır. Sarah’i durdurabilecek güce sahip nadir kişilerden biri Jamie’dir. Jamie’ yi biyonik olarak yenileyen araştırma merkezinin yöneticileri, Jamie’den yeni haliyle neler yapabileceğini araştırmak ve gerektiğinde kendisinden yardım alabilmek istemektedirler. Jamie bu teklifi kabul eder ve macera dolu ortaklık böylece başlamış olur.

Bionic Woman, 1976 yapımı eski bir dizidir. 2007 yılında yeniden kaleme alınmıştır. örnek vermek gerekirse, Flash Gordon gibi diyebiliriz.